Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

13 hours ago, red star forever said:

Malo mi je čudno ovo - pričamo kako će Topić da ima ozbiljnu ulogu u NBA timu a u Zvezdi ne bi ni omirisao dres da se nije dogodio Nejpir. 

 

Jbg, nešto tu nije u redu. 😞

 

Ne znam, slabo pratim NBA, koliko ima tamo igraca, recimo ispod 20 godina, a da imaju ozbiljnu minutazu?

Link to comment
8 hours ago, uini said:

 

nba ekipe kupuju na draftu ono sto igrac moze biti, ne ono sto je danas. u tom smislu, i uz svo znanje, uvek je to u solidnom procentu "pustanje filmova", mastanje kako ce neki igrac izgledati za 3-4 godine, ako zanemarimo te neke ocigledne i izuzetne slucajeve, tipa luka, wemby.

 

kod topica se u nasoj javnosti ide u krajnosti; ima ociglednih kvaliteta ali i ociglednih mana. zavisice i od fransize koja ga draftuje i od njega, tj, koliko ce moci da opravi falinke / unapredi kvalitete.

 

 

utah je ovog leta birala keyonte georgea sa 16e pozicije, koji vec na pola prve sezone pokazuje da moze biti opasan igrac. nije bas klasican plej ali malo igraca danas jeste.

 

spursi i wizardsi imaju trenutno prostor ali retko se igraci draftuju po poziciji koja ti fali, vec po pomenutom a potencijalnom plafonu.

 

cuo sam da topic ima odredjena usmena obecanja oko drafta, sto se otprilike uklapa u odluku da se vrati u zvezdu na polovini sezone.

 

Slažem se, mada ne sasvim. Timovi itekako uzimaju u obzir kako se budući pik, po poziciji i karakteristikama uklapa u postojeći roster. Kada dva igrača imaju sličan upside (a u ovoj klasi niko nešto posebno ne iskače), to bude i presudno. Da ne govorim da skoro svaki put neki tim preskoči nominalno većeg talenta zato što na njegovoj poziciji već imaju prospekta (sa poslednjeg drafta, prilično sam siguran da bi Šarlot letos uzeo Skuta da nisu imali Lamela). Za mene je to van pameti, ali dešava se redovno.

 

Što se tiče Jute, njima bolno fali kreacija i čovek koji je u stanju da organizuje napad. Dobar je George igrač, ne sumnjam da će u ostatku sezone imati još veću ulogu, ali po meni je Juta možda i najbolji fit za Topa (i obrnuto). 

 

U svakom slučaju, ne znam da li sam na ukupno dva mesta video da Top nije lottery pick, a neretko ga guraju i u top 3. Šanse da ostane su nikakve, ako bude zdrav.

Link to comment
2 minutes ago, kralj said:

 

 

Što se tiče Jute, njima bolno fali kreacija i čovek koji je u stanju da organizuje napad. Dobar je George igrač, ne sumnjam da će u ostatku sezone imati još veću ulogu, ali po meni je Juta možda i najbolji fit za Topa (i obrnuto). 

 

možda je utah taman za topa, samo kažem da će biti opasan igrač, top mi morao da odigra nešto neočekivano da bi postao prioritet umesto njega

..a nije uopšte loš asisten keyonte, čini mi se ništa lošiji od topa

 

recimo, ako ga draftuje juta, mislim da bi mu bilo bolje da odigra sezonu u zvezdi pa onda ode

Link to comment

Ne bi bilo prvi put da neko draftuje igrača, pa ga “vrate” u Evropu da dobije još više minuta pod posebnim programom za ojačavanje, itd.

  • +1 2
Link to comment

rubio je bio valjda treći pik, zaboravio sam, dario šarić isto neki kraj lutrije

bojan i bogdan bogdanović nisu bili tako visoki pikovi ali mislim da su imali solidno jaču reputaciju od topa

 

videćemo. ja mislim da mu je super ako mu tim garantuje 25-30mins

ako su u fazonu, lagano, bolje mu je da odđuska evroligu još neku sezonu

Link to comment
23 minutes ago, uini said:

 

možda je utah taman za topa, samo kažem da će biti opasan igrač, top mi morao da odigra nešto neočekivano da bi postao prioritet umesto njega

..a nije uopšte loš asisten keyonte, čini mi se ništa lošiji od topa

 

recimo, ako ga draftuje juta, mislim da bi mu bilo bolje da odigra sezonu u zvezdi pa onda ode

 

George je čist strelac, oni nemaju plejmejking u ekipi od kako je Konli otišao. I meni deluje da im igra ima najviše smisla kad je George u toj ulozi, ali ako će na tu stranu da ga razvijaju, nisu normalni.

 

Mnogo je Top bolji asistent. I još bolji organizator. Njih 2 ne bi ni trebalo da budu konkurencija.

 

 

Link to comment
Just now, kralj said:

 

George je čist strelac, oni nemaju plejmejking u ekipi od kako je Konli otišao.

 

gledao sam keyontea puno ove sezone, tako da se ne slažem. 

opet, možda je top neki point god, pojma nemam, pošto sam njega ukupno gledao u karijeri manje od keyontea  ( :

 

ali ovaj mali može da bude prvi plej i allstar generalno za par godina

Link to comment
6 hours ago, uini said:

rubio je bio valjda treći pik, zaboravio sam, dario šarić isto neki kraj lutrije

bojan i bogdan bogdanović nisu bili tako visoki pikovi ali mislim da su imali solidno jaču reputaciju od topa

 

videćemo. ja mislim da mu je super ako mu tim garantuje 25-30mins

ako su u fazonu, lagano, bolje mu je da odđuska evroligu još neku sezonu

Rubio je bio ozbiljno ime. Saricu se predvidjala kao i Hezonji mnogo jace karijere. 25min ne da je super za pleja, nego top.

 

Teski je reci sta moze Top, tj pitanje je samo vrv da li ce ga p(r)ogurati neki tim/trener.

 

 

  • +1 1
Link to comment

i da ode, vratiće se top kod nas

 

on je zaluđeni cigan a u godinama koje slede moći ćemo da mečujemo bilo koju dobru ponudu. boleće njega dupe za bolonje, kazanje i atine.

 

na vreme je osetio puštenu grobarsku krvcu, to nema cenu, to se nikad ne zaboravlja.

 

kod da bude vodio kk cigani naučio valjda je lekciju iz čovićeve greške što 2019 nije doveo tea. koliko god je koštao, malo je za ono što je mogao da nam da od tad do danas. to tek sada vidimo i znamo. zakasnela pamet, koštala nas je daleko ozbiljnije košarke od one koju smo igrali. ne bi smelo da se ponovi, nema drugih šansi.

 

 

Edited by Eleniko
  • +1 1
Link to comment

Znači može se pevati i o svom klubu, ne mora samo o protivničkom? Ja sam mislio da kada gospoda s druge strane brda povedu Kurva gasi se da je to obavezan deo spektakla. Osupnut sam.

  • +1 3
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...