Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

2 hours ago, Jesper23 said:

Switch odbrana je proradila kad se Hanga sabrso defanzivno, odlicno je kontrolisao Lebovskog i drzao ga na solidnoj udaljenosti od obruca da ovaj ne moze lako finisirati i da izlazni pas putije malo duze, par puta je osujetio i ta dodavanja. Da ne pricamo da je igrao sjajnu on ball odbranu. Realno je da seitch odbrana sa Teom i Nedovicem ne moze dobro izgledati, fali du nam Ljudina i Hanga.

 

Svič odbrana jedino i ima smisla sa Hangom na terenu, dok je sa Jagom to pucanje u sopsteno čelo.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Jesper23 said:

Switch odbrana je proradila kad se Hanga sabrso defanzivno, odlicno je kontrolisao Lebovskog i drzao ga na solidnoj udaljenosti od obruca da ovaj ne moze lako finisirati i da izlazni pas putije malo duze, par puta je osujetio i ta dodavanja. Da ne pricamo da je igrao sjajnu on ball odbranu. Realno je da seitch odbrana sa Teom i Nedovicem ne moze dobro izgledati, fali du nam Ljudina i Hanga.

Teo je sasvim ok posle preuzimanja, bolje igra to nego bekove kad čuva. Robotske ekipe kao Partizan to ne koriste, pa idu da na to da izazovu svič i onda isti taj bek napada Bolomboja, a ako hoće da spuste Teo je veliki i zna fazone u guženju ispod koša, a na kraju stigne i pomoć ako treba. Po meni je to teži put nego izvesti petorku u kojoj imaš trojicu koja mogu da napadnu Tea 1 na 1 spolja.

  • +1 8
Link to comment
3 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

Svič odbrana jedino i ima smisla sa Hangom na terenu, dok je sa Jagom to pucanje u sopsteno čelo.

Pa nije samo sa Hangom, svi spoljni  osim Jaga su sasvim dobri u tome. Hanga i Lazić su vrhunski, Teo i Smart dobri, Nedović OK, Topić je veliki i ima želju pa kapiram da će i on biti dobar. A imamo i visoke koji to dobro rade, zato i igramo to. 
 

Jago je defanzivno problem šta god da igraš, nema tu spasa. 

  • +1 3
Link to comment

Treba porediti sa odbranom koju je ova ekipa sposobna da igra bez preuzimanja, a ne sa nekom utopijom u kojoj svi bekovi imaju 2 metra i svi centri su maksimalno pokretni. 

 

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment
40 minutes ago, Heaviside said:

Teo je sasvim ok posle preuzimanja, bolje igra to nego bekove kad čuva. Robotske ekipe kao Partizan to ne koriste, pa idu da na to da izazovu svič i onda isti taj bek napada Bolomboja, a ako hoće da spuste Teo je veliki i zna fazone u guženju ispod koša, a na kraju stigne i pomoć ako treba. Po meni je to teži put nego izvesti petorku u kojoj imaš trojicu koja mogu da napadnu Tea 1 na 1 spolja.

 

Jedan od većih wtf je to što Partizan već drugu utakmicu napada Bolomboja u piku. Mislim da je i sinoć bukvalno sve odbranio. Morao bih da odgledam utakmicu ponovo, ali skoro da se ne sećam napada koji je Mitrović branio spolja.

 

Bila je interesantna ona situacija kad je PJ dao lagan skok šut protiv Nedovića, pa ga je u sledećem napadu preuzeo Bolomboj i bukvalno se videlo koliko je PJ morao da izmeni šut u skoku, lopta jedva da je obruč dotakla.

 

Teo je sasvim dobar kod preuzimanja, jer je velik i pametan, uz to prilično motivisan. Nedović nije dobar uopšte, često se gubi, mada on u odbrani nije dobar ni u jednoj situaciji.

  • +1 8
Link to comment
2 minutes ago, Ivo Petović said:

Nedović nije dobar uopšte, često se gubi, mada on u odbrani nije dobar ni u jednoj situaciji.

 

ne slažem se, odbranu kad igra čunja za zaobilaženje igra majstorski.

  • +1 2
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment

Inače, utakmica je bila sasvim gledljiva, sudjenje odlično, obzirom da nisu sudile najbolje sudije. Svaka im čast (sudijama) - vrlo ne-alibi sudjenje, naravno bila je po koja greška, ali sve u svemu - odlično i hrabro. Jedan od razloga zašto je utakmica bila gledljiva.

 

Ja sam utakmicu posmatrao vrlo mirno, do onog trenutka kad je Bolomboj lupio rampu, a žvakač žvake se zbunio i dodao tu loptu Kaminskom za dva bacanja. Ne bih voleo da mi neko pokaže snimak mene i moje reakcije u tom trenutku. 

  • +1 2
  • Haha 4
Link to comment
53 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

Hanga jedini ima sajz da to zaista bude smisleno i da nam donosi prednost.

 

preuzimanje u nasem kontekstu [skrojenog rostera] nije tu da bi nam donelo prednost, vec da ne bi bili potpuna komedija sa elementima tragedije u odbrani.

 

tako da, apsolutno je smisleno, jer smo od autoputa za postizanje protivnickih poena, ipak postali kompetitivni defanzivno.

 

naravno, ne protiv svih & ne uvek, jer neko te prosto izbusi prangijatom, neko te oshuri dole pod kosem skokovima i poentiranjem.

 

pick ur poison ( : pa kako ispadne

Edited by uini
Link to comment

missim dae no brainer da za sledecu sezonu treba dovesti djurisica, manojlovica i plavsica, necu da kazem umesto koga u ovom svecarskom trenutku, al sto bi se reklo pametnom dosta..

isto tako, daleko bolja varijanta bi bila da top ostane a jaga posaljemo negde, al ce biti obrnuto, tako da jbg..

na stranu sto je jago dobar deckic i donosi energiju, al nije za tim koji hoce da bude visoko plasiran u el, jelte..:fantom:

  • +1 3
Link to comment

Mogu da ostanu obojica, jago treći plej, topić drugi, prvi plej da bude dobar fizikalac pre svega. teou ionako više odgovora da ima jednog koji prenosi loptu uz sebe, a Hanga je na izmaku snaga. Od sadašnjih bekova bi najbolje bilo da Nedović ode i oslobodi to milionče ili koliko god da mu je kum sredio za beka od dva metra u naponu snage. 

Edited by Heaviside
  • +1 6
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...