Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

12 minutes ago, Shaq said:

dechica opcinjena jagom, odusevljeni su sto neko njihove visine igra profi kosarku i pogadja trojke...:fantom:

Gledaju ga isto kao i Bob Roka, misle da je jedan od njih.

  • +1 1
Link to comment
30 minutes ago, MeanM@ said:

Ma covek nije gazio liniju, kraj price :)

Za Lazarevica ne mogu da se slozim, ono je mislim ogromnim delom sudijski kriterijum. I to je sranje koje u široj slici daje prostora ljudima za kuknjavu koja je često neopravdana.
Evo sad je protiv Zadra Lazarevic ispratio nekog na isti nacin, ruke u vertikali i telom uz pravac kretanja igraca. Ako je ono uvek faul i ovo je sad. Naravno, ovde se nije sviralo. 

 


Nisam gledao protiv Zadra, pa da ne mogu da poredim. Protiv Žalgirisa, Lazarević nije uspostavio legalnu poziciju prema igraču kojeg je čuvao, a to je da bude licem okrenut prema igraču koga čuva - samim tim kontakt koji se desio je njegova odgovornost. Postoje neke definicije i pravila, ne sviraju sudije po osećaju i ono što im liči na faul... Ako te zanima više o tome guglaj "FIBA rules legal guarding position". 

Sad videh da si lajkovao i Gazin post iznad, a tu je već svaka rečenica pogrešna da nemam snage da elaboriram. :)

  • +1 2
Link to comment

da pomognem, ti misliš da je nesportska samo kad jago pripali litvanca rukom u glavu a u obrnutoj situaciji je običan faul?

 

 

Tré Cool Thumb GIF by Green Day

Edited by Eleniko
Link to comment

Bio je minimalni kontakt grudima bez isturanja ruke ili noge u pravac kretanja i to ne mora i ne treba da se svira. Ako se ne uspostavi legalna pozicija igrača odbrane to samo znači da ne može da bude faul u napadu, ne i da mora da bude faul odbrane na pipanje grudima sa rukama u svom cilindru.

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, Djolle said:


Nisam gledao protiv Zadra, pa da ne mogu da poredim. Protiv Žalgirisa, Lazarević nije uspostavio legalnu poziciju prema igraču kojeg je čuvao, a to je da bude licem okrenut prema igraču koga čuva - samim tim kontakt koji se desio je njegova odgovornost. Postoje neke definicije i pravila, ne sviraju sudije po osećaju i ono što im liči na faul... Ako te zanima više o tome guglaj "FIBA rules legal guarding position". 

Sad videh da si lajkovao i Gazin post iznad, a tu je već svaka rečenica pogrešna da nemam snage da elaboriram. :)

Pogledacu ovo svakako. Da bih imao nacisto argumente kad kenjam 😂

Al vidi, nesto ozbiljno ne stima kad maltene svako kolo postoji neki ozbiljan previd u EL. Dokoni bi pravili kolekciju snimaka. 

Lazarevic je u tom duelu bio bocno od igraca, sa rukama iznad glave. Nije sekao njegovu kretnju, samo ga je pratio. Kontakt se desava grudima.
Sinoc gledam Dal-Okc, SGA ulazi par puta, nosi na sebi igraca koji ide uz njega ne svira se nista. Nisu ista pravila sve kul, al nije ni razlicit sport jbg. I daleko mi je od tvrdnje da su pravila jasna, nema tu puno do sudija i njihovog suda, samo se mi lozimo kad smo osteceni. Nece bas biti. Previse je buke i previse challenge-a na kraju krajeva :).
Mislim, zabole me patka za ovu konkretnu situaciju i da l Zvezda pokradena vec 30sec nakon utakmice. Nego prosto svinjarije su svinjarije :).

Pronaci cu i proveriti, sad vec cisto fenomenoloski, zanima me sta je kriterijum u ovim situacijama.

  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, Eleniko said:

da pomognem, ti misliš da je nesportska samo kad jago pripali litvanca rukom u glavu a u obrnutoj situaciji je običan faul?

 

 

Tré Cool Thumb GIF by Green Day


Nema potrebe da mi pomažeš, računam da mogu da se jasno i precizno izrazim. Da li su te dve situacije iste - ja mislim da nisu, razlikuju se po intenzitetu i nameri da se igra na loptu. Može i ono od Birutisa da bude nesportska, ali je po proceni sudije intenzitet nije bio takav + bio je pokušj da se igra na loptu. Ako se ne varam, obe situacije su sudije gledale, sad ja verujem da se pri gledanju rukovode pravilima, ti veruješ da Bodiroga, Motejunas i pro-zapadna EL imaju nešto protiv pro-ruske Zvezde i tu se sigurno nikad nećemo složiti.
 

17 minutes ago, Heaviside said:

Bio je minimalni kontakt grudima bez isturanja ruke ili noge u pravac kretanja i to ne mora i ne treba da se svira. Ako se ne uspostavi legalna pozicija igrača odbrane to smao znači da ne može da bude faul u napadu ne i da mora da bude faul odbrane na pipanje grudima sa rukama u svom cilindru.


Ti si video minimalni kontakt koji ne treba da se svira, sudije su videle kontakt igrača koji je u nelegalnoj poziciji i izazvao kontakt. Ovo boldovano nije tačno iz 2 razloga - prvo može da bude faul  u napadu ako se igrač napada posluži rukom ili laktom, drugo odbrambeni igrač u neleglnoj poziciji je odgovoran za kontakt ako se desi i dosuđuje se kao faul ako, po oceni sudije, taj kontakt utiče na igrača napada da ne ostvari svoju kretnju ka košu. Ti si video minoran kontakt, pipanje grudima i cilindar, ja to nisam tako video.
 

  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, Djolle said:


Nema potrebe da mi pomažeš, računam da mogu da se jasno i precizno izrazim. Da li su te dve situacije iste - ja mislim da nisu, razlikuju se po intenzitetu i nameri da se igra na loptu. Može i ono od Birutisa da bude nesportska, ali je po proceni sudije intenzitet nije bio takav + bio je pokušj da se igra na loptu.

 

hvala, na kraju si ipak upotrebio frazu koju ovde ističemo kao glavni problem - procena sudije. 

 

stvarno ne znam da li u pravilima stoji da nije svaki udarac protivnika u glavu nesportska ali sam dovoljno puta u životu video da se uglavnom svaki takav kontakt - udarac odbrane u glavu napadača - sudi kao nesportska. 

 

a da se može naći izgovor da se ne sudi, verujem da može. može uvek. jel udaren u glavu? jeste. jel mu odšrafio glavu? nije. pa ništa, onda nije nesportska, običan faul. raziđite se proruski bednici.

 

a na kraju 2 razlike.

 

 

 

Edited by Eleniko
Link to comment
21 minutes ago, MeanM@ said:

Pogledacu ovo svakako. Da bih imao nacisto argumente kad kenjam 😂

Al vidi, nesto ozbiljno ne stima kad maltene svako kolo postoji neki ozbiljan previd u EL. Dokoni bi pravili kolekciju snimaka. 

Lazarevic je u tom duelu bio bocno od igraca, sa rukama iznad glave. Nije sekao njegovu kretnju, samo ga je pratio. Kontakt se desava grudima.
Sinoc gledam Dal-Okc, SGA ulazi par puta, nosi na sebi igraca koji ide uz njega ne svira se nista. Nisu ista pravila sve kul, al nije ni razlicit sport jbg. I daleko mi je od tvrdnje da su pravila jasna, nema tu puno do sudija i njihovog suda, samo se mi lozimo kad smo osteceni. Nece bas biti. Previse je buke i previse challenge-a na kraju krajeva :).
Mislim, zabole me patka za ovu konkretnu situaciju i da l Zvezda pokradena vec 30sec nakon utakmice. Nego prosto svinjarije su svinjarije :).

Pronaci cu i proveriti, sad vec cisto fenomenoloski, zanima me sta je kriterijum u ovim situacijama.


Kažem da ima elemenata da se svira faul, daleko je od potpuno čiste odbrane koja se ovde apostrofira od više forumaša kao neka katastrofalna greška i primer sudijske krađe. Bilo je par prodara Evansa gde su jači kontakti pušteni, za mene je veća greška ono nad Nedovićem na kraju treće, ali opet, takve greške se dešavaju, daleko od nekog skandalozno lošeg. Opet, to je samo moje mišljenje. Ono što je skandalozno i što je u NBA koju si pomenuo nezamislivo, to je onaj linč publike prema sudijama.

Ono što se meni generalno ne sviđa u EL je što se pušta previše kontakta bez lopte, igrači odbrane nekažnjeno drže igrače napada i onda se ubija protok lopte, akcije i ima mnogo izolacija jer je jedino igrač sa loptom iole zaštićen... I da, ovo gledanje snimaka bih ukinuo ili ograničio da može da se gleda samo u zadnja 2 minuta.

  • +1 1
Link to comment

@Djolle

 

Aj kad si tu da te pitam za jednu situaciju koju cesto gledamo. Krene bek u prodor i inicara kontakt tako sto u dvokoraku uvali cuvaru rame, odbije se od njega i sutne. Tu sudije u 90% slucajeva sviraju faul za bacanja ili 2+1 ako igrac pogodi. Zasto se kaznjava defanizac koji trci pored igraca bez kontakta ili skace da opali bananu, a napadac inicira kontakt? Da napadac to nije uradio kontakta ne bi ni bilo. Em tom radnjom odbija cuvara od sebe i ovom je mnogo teze da blokira sut. Sta po tebi treba da uradi defanzivac da izbjegne kontakt koji ne zeli i koji ne inicira? Da se skloni i ne smeta?

Link to comment
20 minutes ago, Eleniko said:

 

hvala, na kraju si ipak upotrebio frazu koju ovde ističemo kao glavni problem - procena sudije. 

 

stvarno ne znam da li u pravilima stoji da nije svaki udarac protivnika u glavu nesportska ali sam dovoljno puta u životu video da se uglavnom svaki takav kontakt - udarac odbrane u glavu napadača - sudi kao nesportska. 

 

a da se može naći izgovor da se ne sudi, verujem da može. može uvek. jel udaren u glavu? jeste. jel mu odšrafio glavu? nije. pa ništa, onda nije nesportska, običan faul. raziđite se proruski bednici.

 

a na kraju 2 razlike.

 

 

 


Pa naravno, dok ne napišu pravila da je svaki kontakt faul ili svaki kontakt po licu nesportska, sudije su tu da procene intenzitet, nameru i još neke stvari. Jbg, sport sa kontaktom, nije tenis pa da je sve egzaktno, kačila loptica liniju ili nije...

Eno u Bolonji, čovek u autu pola metra, skočio i presekao loptu i dao koš. Tu nema šta da se procenjuje, ali jbg, sudija nije video i to je to, greške se dešavaju. Sad može da se plače nad sudbinom kletom i da se nariče, a može i sledeći put da se bude koncetrisan i bolje izvede taj aut da igrač ne mora da je vadi iz ćoška terena nekim pasom iz skoka.

  • +1 3
Link to comment
7 minutes ago, MiddleClass said:

@Djolle

 

Aj kad si tu da te pitam za jednu situaciju koju cesto gledamo. Krene bek u prodor i inicara kontakt tako sto u dvokoraku uvali cuvaru rame, odbije se od njega i sutne. Tu sudije u 90% slucajeva sviraju faul za bacanja ili 2+1 ako igrac pogodi. Zasto se kaznjava defanizac koji trci pored igraca bez kontakta ili skace da opali bananu, a napadac inicira kontakt? Da napadac to nije uradio kontakta ne bi ni bilo. Em tom radnjom odbija cuvara od sebe i ovom je mnogo teze da blokira sut. Sta po tebi treba da uradi defanzivac da izbjegne kontakt koji ne zeli i koji ne inicira? Da se skloni i ne smeta?


Pa to je baš ta situacija sa Lazarevićem, igrač odbrane 'izgubi' svog igrača, okrene se ka svom košu i samim tim izgubi svoju legalnu poziciju a i dalje pokušava da igra odbranu telom. jbg pravila kažu da je on odgovoran za kontakt. Može eventualno da ga stigne i udari mu rampu na obruču ili da mu čisto izbije loptu sa leđa, sve drugo se obično završava faulom odbrane.

  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, MiddleClass said:

@Djolle

 

Aj kad si tu da te pitam za jednu situaciju koju cesto gledamo. Krene bek u prodor i inicara kontakt tako sto u dvokoraku uvali cuvaru rame, odbije se od njega i sutne. Tu sudije u 90% slucajeva sviraju faul za bacanja ili 2+1 ako igrac pogodi. Zasto se kaznjava defanizac koji trci pored igraca bez kontakta ili skace da opali bananu, a napadac inicira kontakt? Da napadac to nije uradio kontakta ne bi ni bilo. Em tom radnjom odbija cuvara od sebe i ovom je mnogo teze da blokira sut. Sta po tebi treba da uradi defanzivac da izbjegne kontakt koji ne zeli i koji ne inicira? Da se skloni i ne smeta?

 

Rekao bih da Gedraitis prednjači u ovakvim cakama. Zaista vrlo namazan i koristan igrač.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...