Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

15 minutes ago, uini said:

 

ne ide im sjajno; ipak, mislim da je poslednjih sezona prilično jaka konkurencija, budžeti su veći generalno, ne samo kod vučićevih igračaka.

i ovaj dubai & srodni projekti su takođe vezani za dalje dizanje budžeta.

 

takođe kapiram instinktivno da se u nemačkoj, francuskoj, verovatno i grčkoj / italiji, solidno diže revenue od tv prava, bilo za euroleague, bilo za timove pojedinačno, ako imaju licencu.

 

da ne idem u preterani off, hteo sam samo da kažem očigledno: zvezda još uvek nije uradila basic potez koji je partizan obavio pre dve sezone - kontinuitet trenerskog & igračkog kadra, pa bi za mene to bila najveća pobeda, ukoliko se desi. trofej aba bi uvek prijao ali tek ako se ova primarna stavka ispuni.

 

Kao prvo, cela liga je felericno stvorena, a prosirenje lige timom sa drugog kontinenta iz jedinog razloga koji su finasijski, je takodje totalno pogresno.

 

Pre neki dan je neko iz EL rekao da u Francuskoj ne samo da nemaju nista od TV prava, vec su navodno u minusu, u Nemackoj EL nema na TV-u, jedino striming preko jednog operatora, koji utakmice nemackih timova prenosi na nemackom jeziku... Sve je to slabo... Oni pokusavaju npr. silom da dizu popularnost EL u nekim zemljama koje i pored reprezentativnih uspeha, nemaju tradiciju klubske kosarke kao juzna Evropa....

  • +1 4
Link to comment
5 minutes ago, booyaka said:

Da, svakako će prvak EC igrati EL, kao i do sada.

 

Nije ove godine isao. Upao je drugi iz aba ili Valensija kako ti draze. 

Link to comment
8 minutes ago, MiddleClass said:

 

Nije ove godine isao. Upao je drugi iz aba ili Valensija kako ti draze. 

Zato što se prvak odrekao prava na igranje, ali svakako da je Evroligi prioritet da prvak EC igra najjače evropsko takmičenje.

Link to comment
1 hour ago, fandorin said:

Zašto si tako siguran? Za Dubai se još ne zna, ali oni nude lovu pojedinim igračima poput Tavareša, dakle za nešto se spremaju. Ako Pariz osvoji EC sasvim sigurno neće odustati od EL. To su potencijalno 2 mesta manje za sadašnje učesnike. Šta ti misliš ko će otpasti ako ne neko od večitih?

 

Dubai je dobio kurac od ABA pre neki dan, tako da definitivno neće igrati EL iduće sezone.

  • Haha 1
Link to comment
51 minutes ago, assignment said:

 

Kao prvo, cela liga je felericno stvorena, a prosirenje lige timom sa drugog kontinenta iz jedinog razloga koji su finasijski, je takodje totalno pogresno.

 

nisam ni napisao sve ono sa idejom da je euroleague takmičenje moralno ispravno ili biznis-related prikladno.

takvo je kakvo je, nije kao da postoje neke opcije na temu.

 

samo kažem da postoje izvesni pomaci, ne obavezno u smislu opravljanja feleričnosti ali svakako u podizanju kompetitivnosti; ove sezone svakako ima najviše ekipa koje mogu svakoga da dobiju, makar kada se gleda ova najsvežija verzija el.

 

takmičenje nije sjajno ali nema alternativu, što je valjda očigledno iz želje svakog snažnijeg evropskog (i malo šire) kluba da učestvuje u toj ligi punoj felera

  • +1 2
Link to comment
9 minutes ago, uini said:

 

nisam ni napisao sve ono sa idejom da je euroleague takmičenje moralno ispravno ili biznis-related prikladno.

takvo je kakvo je, nije kao da postoje neke opcije na temu.

 

samo kažem da postoje izvesni pomaci, ne obavezno u smislu opravljanja feleričnosti ali svakako u podizanju kompetitivnosti; ove sezone svakako ima najviše ekipa koje mogu svakoga da dobiju, makar kada se gleda ova najsvežija verzija el.

 

takmičenje nije sjajno ali nema alternativu, što je valjda očigledno iz želje svakog snažnijeg evropskog (i malo šire) kluba da učestvuje u toj ligi punoj felera

Pozdrav svima...pisao sam 15ak godina na druga 2 foruma. Ovde mi je zapao neki nick koji sam slucajno ko zna kad stavio.

 

Slazem se sa @uinida bolje resenje nema. Za razliku od USA, kosarka nije profitabilan sport i prihvatamo to sto se nudi...jer bolje opcije nema. Champions FIBA nije kompetitivna cak ni sa ovakvom EL.

  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, uini said:

 

nisam ni napisao sve ono sa idejom da je euroleague takmičenje moralno ispravno ili biznis-related prikladno.

takvo je kakvo je, nije kao da postoje neke opcije na temu.

 

samo kažem da postoje izvesni pomaci, ne obavezno u smislu opravljanja feleričnosti ali svakako u podizanju kompetitivnosti; ove sezone svakako ima najviše ekipa koje mogu svakoga da dobiju, makar kada se gleda ova najsvežija verzija el.

 

takmičenje nije sjajno ali nema alternativu, što je valjda očigledno iz želje svakog snažnijeg evropskog (i malo šire) kluba da učestvuje u toj ligi punoj felera

 

Nisam siguran, u sredini tabele se malo zguzvalo ove godine, u donjem delu vec godinama nista novo, Asvel, Alba, pa grupa timova Zalgiris, Bajern Zvezda.... Jedino je prosle godine Partizan "iznenadio". A u gornjem delu se tek nista ne desava, Real, Barsa, Fener, Oly.....

 

Ako zelis kompetivnost, ne mozes na igras ligu gde nema ispadanja....

Link to comment
14 minutes ago, cruise said:

Pozdrav svima...pisao sam 15ak godina na druga 2 foruma. Ovde mi je zapao neki nick koji sam slucajno ko zna kad stavio.

 

Slazem se sa @uinida bolje resenje nema. Za razliku od USA, kosarka nije profitabilan sport i prihvatamo to sto se nudi...jer bolje opcije nema. Champions FIBA nije kompetitivna cak ni sa ovakvom EL.

 

Absolutno tacno, zato EL treba da bude alternativa NBA ua neku drugu vrstu kosarke, svidela mi se ideja da se npr. EL Derbi igra u Cikagu, radi promocije EL u USA.... Bili pricali o tome oni litvanski likovi na Basket News...

  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, assignment said:

 

Nisam siguran, u sredini tabele se malo zguzvalo ove godine, u donjem delu vec godinama nista novo, Asvel, Alba, pa grupa timova Zalgiris, Bajern Zvezda.... Jedino je prosle godine Partizan "iznenadio". A u gornjem delu se tek nista ne desava, Real, Barsa, Fener, Oly.....

 

Ako zelis kompetivnost, ne mozes na igras ligu gde nema ispadanja....

 

(btw, nema euroleague topika?)

tabela je odraz razlike između vrlo dobrih / odličnih timova & onih koji su okej / dobri, na kraju i onih koji nisu ni okej;

 

real je ove sezone taj jedini odličan tim, tj izraziti contender za titulu, kojeg jedino slučajno možeš da dobiješ. to slučajno se desilo tri puta do sada i može da se desi na f4, jer, jedna tekma. vrlo dobre & okej ekipe dele 2-3-4-5 pobeda. to zapravo meni govori da je liga ujednačena ali malo sreće-nesreće, malo kontinuiteta i sl, deli ove ekipe

 

u tom smislu je meni ovo bolji el nego neke sezone ranije. imaš tek jednu ekipu koju samo slučajno mogu ostali da dobiju & tek dve ekipe koje slučajno mogu da dobiju ostale.

 

"sredina tabele" (u smislu mogućnosti da odigraš egal i/ili dobiješ) je zapravo 15 ekipa, što je po meni super.

Link to comment
2 hours ago, booyaka said:

Zato što se prvak odrekao prava na igranje, ali svakako da je Evroligi prioritet da prvak EC igra najjače evropsko takmičenje.

Svakako da jeste. Jer bez toga to takmičenje gubi smisao. Gran Canaria se odrekla zbog logistike ali da su veće pare u pitanju, ne bi se mi oni odrekli.

Link to comment

steta sto ce dusko ostati gospodin, umesto da iskoristi zicer i posere se po gurovicu i covicu za lazi koje mu pakuju..:fantom:

  • +1 8
  • Wub 1
Link to comment
1 hour ago, Shaq said:

steta sto ce dusko ostati gospodin, umesto da iskoristi zicer i posere se po gurovicu i covicu za lazi koje mu pakuju..:fantom:

 

ok, bar smo saznali koja ce biti guroviceva uloga u upravi - da bude pajac koji govori ono sto mu covic dosapne. nisam narocito shokiran sto je pristao na tu ulogu

  • +1 2
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...