Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

24 minutes ago, Djolle said:

 
Sve si tačno rekao, a rezultat ti je loš. :)

Porez je linearan i iznosi 10%, a doprinosi se ne povećavaju preko određenog iznosni, što znači da za ovako velike plate nesrazmerno mali u odnosu na porez.

Ako je milion evra neto, i pretpostavimo da se isplaćuje u 12 jednakih plata, to je  83.000 mesečno, tj skoro 10 miil dinara mesečno. Ako to unesemo u neki kalkulator obračuna zarade:


image.thumb.png.76609f85d65e174de68a005d3161d47c.png 

Što će reči na neto platu od 10 mil din neto, ukupan trošak je 11,2 mil ili ti 12% preko neto plate => 1 milione evra neto - 1.12 milona evra bruto.

Na sve ovo igrač treba da plati porez na ekstra profit, pojma nemam kako je to regulisano ugovorom između igrača i kluba.

 

👍

Nije porez na ekstraprofit, nego porez na ukupna primanja i on iznosi 15% na iznos preko trostruke prosečne godišnje  zarade u RS.

 

Link to comment
7 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

zavisi od drzave do drzve. u spaniji i americi je bruto plata, u italiji je neto. mislim, to je samo pitanje zakona lokalnog ali igraci i u tim drzavama dogovaraju neto plate, a u ugovoru se samo stavi bruto iznos (sem usa, to je potpuno druga prica). 

 

koliko ostane jokari kad odbije poreze, menadzere i ostalo, otprilike?

Link to comment
1 hour ago, MiddleClass said:

U EL je pravilo da dio koji se daje na bruto plate moze da bude max 65% ukupnog budzeta.

 

Sto ce reci da je budzet blizanaca ove sezone minimum 27 miliona eura (po klubu)

 

Jbt, vise nego nas fudbalski :fantom:

Tih 35% van bruto plate spretni knjigovođa može nabudžiti dok si rekao finansijski fer plej.

Link to comment
4 minutes ago, Nikodije said:

 

koliko ostane jokari kad odbije poreze, menadzere i ostalo, otprilike?

IMG_7313.thumb.jpeg.37faabc354c87f435dbef66503b830a0.jpeg

 

ima ostatak na sputnjikovom sajtu

  • +1 1
Link to comment
26 minutes ago, Nikodije said:

 

imamo dovoljno umetnika™ spolja, ako bas moraju jos nekoga da kupe, valjda bi bolje legao neki defanzivni specijalac. onaj nkitilina ili kako se zove, deluje kao bolja opcija. ali kori higins svakako bolje zvuci

Ntilikina je mnogo više od defanzivnog specijalca, mislim da bi nam se idealno uklopio uz ove miđete i starce a ima još tonu prostora za napredak.

Link to comment
24 minutes ago, Nikodije said:

 

koliko ostane jokari kad odbije poreze, menadzere i ostalo, otprilike?

zavisi u kojoj je drzavi, 4 posto ideu agenciji, federalni porez je oko 35% ako se ne varam, plus porez u drzavi u kojoj su, mislim da vecina igraca imaju i biznis menadzere...

 

tekst sputnjika je smece, bas kao i sve ostalo sto objavljuju 

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Ala ste zapeli za @Midgeta-e, vi trenutno imate u bekovskoj liniji samo jednog malca od 175. Ovi ostali: šabanTM je 185 - ajd da kažemo oniži, neda 190, teo 195 i hanga 2 metra. 

Link to comment
3 minutes ago, Profesionalac said:

Ala ste zapeli za @Midgeta-e, vi trenutno imate u bekovskoj liniji samo jednog malca od 175. Ovi ostali: šabanTM je 185 - ajd da kažemo oniži, neda 190, teo 195 i hanga 2 metra. 

Piše lepo "miđete i starce". Mogao sam da napišem i "defanzivno slabije igrače" ali ovaj podforum jače od decenije gaji malo komotniji stil izražavanja a ti nisi nov ovde.

Link to comment
49 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

zavisi u kojoj je drzavi, 4 posto ideu agenciji, federalni porez je oko 35% ako se ne varam, plus porez u drzavi u kojoj su, mislim da vecina igraca imaju i biznis menadzere...

 

tekst sputnjika je smece, bas kao i sve ostalo sto objavljuju 


Ima i jock tax koji drzave uzimaju nerezidentima.

Link to comment
7 minutes ago, Wilde said:

Piše lepo "miđete i starce". Mogao sam da napišem i "defanzivno slabije igrače" ali ovaj podforum jače od decenije gaji malo komotniji stil izražavanja a ti nisi nov ovde.

Reagovao sam na tvoj post jer nije jedini u kome se to pominje. Meni deluje da nemate "visinske" probleme u bekovskoj linij.


Probleme krštenice - možda, a defanzivne u globalu - svakako.

Link to comment
1 minute ago, Profesionalac said:

Reagovao sam na tvoj post jer nije jedini u kome se to pominje. Meni deluje da nemate "visinske" probleme u bekovskoj linij.


Probleme krštenice - možda, a defanzivne u globalu - svakako.

 

Slažem se da su godine veći problem, ali zaista sam ciljao na to da trenutni kvartet bekova nema nikoga ko može da pegla solidnu odbranu. S te strane, Ntilikina bi bio kompatibilan u petorci s bilo kim od njih. Tim pre što nije običan zadnji vezni.

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

IMG_7313.thumb.jpeg.37faabc354c87f435dbef66503b830a0.jpeg

 

ima ostatak na sputnjikovom sajtu

Dovesce Coki i Dzamala u Zvezdu kada ovaj bude pred penzijom.

Edited by Micko8
  • Wub 1
Link to comment
8 hours ago, Кристофер Лумумбо said:

igraci dogovaraju neto iznos plate, dakle klub je duzan da plati sve poreze preko toga. 


Po zakonu igrač je obveznik i dužan da prijavi i plati porez, jer teoretski može imati prihode od više poslodavaca i iz drugih izvora. Sad, teško mi je da zamislim Lesora da instalira aplikaciju e-porezi i popunjava poresku prijavu... 

Link to comment

kako god jedino bruto iznosi maju smisla  kad se priča o ugovorima i budžetima, koga briga koliko je igrač neto uzeo, osim njihove familije

  • +1 2
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...