Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

24 minutes ago, Ratamahatta said:

Sta kazu CRTA i OEBS, jesu potpisani zapisnici i dokumentovane primedbe na suce?  

Hajde da pricamo o kosarci :happy:

Nedovic ocekivano zamalo sjebo, ko je ovaj novi crnac prvi put vidim, Bolomboj bi bio odlican za repstaciju da vec nema 14 drzavljanstava, ovako ce nacionalnu penziju jednom ni kriv ni duzan zaraditi Dalibor Ilic

Njima su narasle loptice™ a nama puz uso u kucicu™ kad je Teo u osmoj sekundi napada hteo da vrati onu trojku pa masio (mislim da je to bilo na +7 i nekih 2 minuta do kraja) 

Dedi kasni transformacija u ono njegovo, kup je zadnji trenutak 

Dogodine idemo na F4 sigurno, nikad se nismo palili na play-in 

Stizu Pierre, Mantzaris, Ristic, Sestina, Hollins, Jenkins i Oliver Stevic

 

Gilespi, Smart uzas. Mada Gilespiju vrv ukradena blokada, al bogo moj. Za ovo sto je Smart igrao bolje SL2 da je se skinuo.
Tobi, taj covek ima opasan problem sa samopouzdanjem. Drugi kraj onog Ledejevog stapa recimo. 

Sto se tice kosarke, meni ovako kao laiku se namece da Sfero mora da usmeri paznju na poslednju cetvrtinu jer stobsereklo, padamo u ponor u svakom pogledu. Redovno, protiv svih ozbiljnih.

Ako kanimo pobediti Partizan u seriji, tj ako zelimo da suzbijemo taj njihov nalet koji nam vec koji put izvode u 4/4 moraju Grk i igraci mu da nesto rade i uvezbavaju.

Veceras smo odigrali u tom trenutku upravo ono sto je njima odgovaralo. Skupljali, udvajali, njima Zelimir rekao (jedino sto je pretpostavljam moglo da se kaze da se sustigne -15 na 5 min do kraja) - rasiri razvlaci i sutiraj za tri. A tu imaju tog sportskog lozenja i umeca, naravno, da krenu da pogadjaju u jakim procentima. Za razliku od nasih koji su skoro sve spolja cini mi se promasili. I nije u pitanju jedna utakmica, ovo vec lici na neke prethodne situacije. Malo frka savladati presing, a onda nema organizacije i dobre odluke na pojacanu odbranu. 

A opet, lepo smo ih kidali tri cetvrtine, bez neke prevelike drame. 
Ide Kup, praznik za sve ljubitelje kosarke  i dobrog fajta

Edited by MeanM@
Link to comment

to sto se robia bruka u mecevima sa nama, ne znaci da razlika u kvalitetu nije ogromna u njihovu korist..

ovaj nas pevac, nit je defanzivni nit napadacki..

nama je pre 3 godine najbolji defanzivac bio hollins a imali smo i kalinica plus lazica..

danas, 3 godine kasnije nama je najbolji defanzivac lspolja lazic sa 35 godina..

a partizan je na pantera i avramovica,  dodao, doziera, nanelija, smita..

o poenima unutrasnje linije, suvisno je praviti poredjenje..

i kaminski i kaboklo i smrda svi mogu iz izolacije 15+ po utakmici.. a mi na 4 i 5 sve sto mozemo da ponudimo i od odbrane i od napada je bolomboj(od kojeg bolji sut sa distance ima i partizanov peti visoki, citaj koprivica)..

dakle njima, isti trener, kontinuitet, zadrzavanje najboljih, dodavanje najboljeg na trzistu, a nama seca trenera,  vetereni od 33+ godina i gomila mediokriteta..

pametnom dosta :fantom:

  • +1 2
  • Tužno 1
Link to comment

Da su ovo sudili bilo kakav rendom Spanac, Francuz i Litvanac iz El, na poluvremenu bi bilo nesto tipa 55-21.

 

Ipak, kudos sto su se posle 17-og "jebacu vam ja mamu, videcete" ipak drznuli da pocaste Zelimira tehnickom.

  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment
2 minutes ago, FPLS said:

Da su ovo sudili bilo kakav rendom Spanac, Francuz i Litvanac iz El, na poluvremenu bi bilo nesto tipa 55-21.

 

 

Upravo zato ste u euroligi tu gde jeste

Edited by ubibobi
  • +1 6
  • -1 3
Link to comment
2 minutes ago, MeanM@ said:

 

Ako kanimo pobediti Partizan u seriji


3-2 na guzove i ~15 banova tokom serije

Od supertima od 12 igraca u pevcu u najboljem slucaju 4 nasa 8 njinih, kvalitetniji su individualno ali iz nekog razloga kad protiv nas ne igraju kod kuce promasuju otvorene suteve u visokim procentima u prvih 30 i kusur minuta 

A i mi druga poluvremena u gostima igramo ko kurac vec godinama 

Bilo bi super da u finalu Vildoza igra jedno poluvreme za jedne, drugo za druge i da bude ona sarena all-star lopta i takmicenje veterana u zakucavanjima na poluvremenu 
 

Link to comment
9 minutes ago, ubibobi said:

Upravo zato ste u euroligi tu gde jeste

u el smo tacno tamo koliki nam je i kvalitet tima, cak smo i bolje plasirani nego sto bi trebali..

al to naravno ne znaci da sudije imaju pravo da se useru u utakmicu kad tim odigra iznad svojih kvaliteta..

  • +1 4
  • Tužno 1
Link to comment
Just now, ubibobi said:

Zato ste u euroligi tu gde jeste

 

Zato je u evroligi bilo 16 razlike, a veceras 2.

 

Nema Zvezda roster za nesto ozbiljnije u el, ali iso ekipe bednog bball iq-a poput Makabija ili Partizana ovom timu i te kako odgovaraju. Otud i dva derbija resena za 15 minuta u poslednjih mesec dana, a i onaj prvi mec u el je Zvezda rutinski kontrolisala sve vreme izuzev prvih i poslednjih 5 minuta sasranosti.

  • +1 8
  • Wub 1
Link to comment
35 minutes ago, FPLS said:

 

Zato je u evroligi bilo 16 razlike, a veceras 2.

 

Nema Zvezda roster za nesto ozbiljnije u el, ali iso ekipe bednog bball iq-a poput Makabija ili Partizana ovom timu i te kako odgovaraju. 

U mečevima je trenutno 2:2 pa sačekajmo da ipak plej of odluči...

 

A kad si već spomenuo Makabi i vaša dva domaćinska meča protiv istog, moram da te podsetim da smo mi jedina EI ekipa koja je ove sezone gostovala u Tel Avivu pa i pored toga imamo 3 pobede više u odnosu na vas 

Link to comment

Na osam do kraja Zvezda vodi 19 razlike i ja se pitam šta je moglo da se dogodi pa da bude usran potok.

a onda ulazi Davidovac…

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...