Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

Ne, nijednog trenutka ne želim to da kažem, slažem da je EL najvažnije merilo uspeha, ne i jedino, jer što se onda igraju ostala takmičenja?

S tim da smo i dalje u igri i za EL, ne znam zašto bi odustajali od nje.

  • +1 1
Link to comment

Naravno da je ABA važna, tj prevashodno ko će odneti titulu najboljeg u gradu. Već u nedelju će se videti da je itekako važna

Link to comment

Ne znam što se igraju ostala takmičenja. Valjda po inerciji staaaarih vremena, ali neće još dugo. Evroligaši treba da se zatvore i da igraju samo EL

@booyaka

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

 

Prvo, nije tačno da ne dobijamo nikad kad on ima bitnu ulogu, drugo, šta hoćeš da kažeš, da je on kriv jer je dečko dao 20 poena i imao 10 asistencija a nije kriv niko od ostalih što qrca nisu odigrali? 


Meč smo izgubili u prvom HT - SRAMOTNIM - skokom i zalaganjem u odbrani, dok su oni pogađali sve živo i odlepili se na 15. 

 

On je imao ulogu jer je očigledno spreman, i može sam po nešto da iskreira i dečko ima samopouzdanja. Da, promašio je 2 zicera, ali mu je opet šut za 2 50%, dakle nije silovao pa dao 20 poena.

 

Pogledajmo malo ostale vedete. Deda 2-0, Mitar 2-0, Lazić Branko Jebeni nije šutnuo na koš i ima stat -1, Tobi 1-0, ali vi spominjete lika koji sam igra i drži nas u igri poenima i asistencijama, uz naravno padove u igri možeš-jebeno-misliti-promašio-je-zicer, dečko nije Kajri Irving.

 

Meni je nadrealno da čitam šta pišete. Treba da se se udarate nogama u dupe što postoji takav igrač koji ovoliko doprinese a igrao bi 10-15 minuta da su svi tu tj da nisu povređeni a) Teo b) Topić c) Nedović očigledno rovit posle povrede na spoljnim pozicijama. 

 

Razlog zašto je konkretno u ovom meču imao bitnu ulogu je vrlo prost: jedini je sposoban da je ima I ISPUNI i u velikom delu meča je ispunio ono što treba, sa obzirom da je 4i igrač na svojoj poziciji, možda i više od toga. Ko u ovakvom sastavu može da ima bitnu ulogu, zašto nije preuzeo neko drugi? Gedraitis 8-3. Bolomboj nije mogao ništa. O ovim KVAZI euroleague igračima koje sam gore spomenuo ne bih uopšte da trošim reči. Pre svega na Davidovca koji ne da ne bi imao mesta u EL da nije Zvezde, već je i ABA upitna. Jedan od najgorih igrača u poslednjih 10, 15 godina kod nas, jebo ga ko ga je vratio, da se nosi u 3 pm zajedno sa njim.

Yago je jedan od najkonstantnijih naših igrača ove sezone, a vi nastavite da kenjate po čoveku slobodno, to ništa neće promeniti. 

 

 

Evo ja ne znam kada smo pobedili utakmicu u Evroligi u kojoj on ubaci 15 i vise i glavni je na terenu. Napisi ako ti znas, skor je svakako izuzetno los. 

Ne, ne zelim da kazem da je Jago kriv za bilo sta, igra decko posteno. Svakako mora da igra zbog povreda pa ne zameram naravno ni treneru sto ga drzi toliko na terenu.

Ono sto hocu da kazem je da je on los igrac za Evroligu i da brojke u njegovom slucaju varaju i usput se malo sprdam sa tobom i ostalima koji ovde pisete - los vam Jago a ima 123/144/500. Ti se slobodno udaraj cime hoces u sta hoces sto postoji jedan Jago, ja necu jer taj decko jednostavno ne moze da igra kosarku na najvisem nivou. Sposoban je da igra na jedan jedini nacin, a to je da on bude prvi strelac ekipe jer ni prvi pas nije u stanju da pouzdano pravovremeno otvori, a dodavanjima iz skupljanja ili nedaj boze dubljem razmisljanju od toga da ne pricamo, defanziva mu je dosta tanka, fizikalije nikakve. Igrac da bude glavni u seoskim klubovima i to onda deluje vau, a u stvari ne bi mogao ni u jednoj ozbiljnijoj ekipi da igra. Davidovca i Tobija, nemam sta da pominjem kad statiraju i svima je jasno da su ispod svakog nivoao. Jago je glavni pratoganosta jer je to jedino sto on ume, a ima i vas koji se odusevljavate njime pa ima vise razloga da se pominje iako je bolji od ove dvojice klosara. Nemam nista protiv da zadrze Jaga kao treceg da pleja da delje boraniju u ABA i ulece kad se neko povredi.

 

Znajuci tebe, size novi carsaf, ali mene mrzi da se preganjam. Gledamo dosta drugacije na neke igrace, ti recimo postujes i Nedovica, koji je naravno Dzordan za Jaga, a ja ni njega ne cenim previse, pa mislim da su sanse da se slozima male do nikakve :D

 

 

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment
58 minutes ago, booyaka said:

Nisam to rekao. Ako bi CedOli osvojila ABA imala bi PRAVO da igra EL. Da li bi oni iskoristili to pravo drugo je pitanje, videli smo već da su se prvaci EC ili finalisti odricali tog prava.

CEO EL je rekao da on ABA vrednuje kao EC.

Ne lozi se Bujaka, igrace ili Zvezda ili Partizan pa makar ne usli u plejof ABA. A nije nemoguce ni da uzmu Partizan cak i ako ih dobijemo u finalu. 

Link to comment
37 minutes ago, Heaviside said:

Evo ja ne znam kada smo pobedili utakmicu u Evroligi u kojoj on ubaci 15 i vise i glavni je na terenu. Napisi ako ti znas, skor je svakako izuzetno los. 

Ne, ne zelim da kazem da je Jago kriv za bilo sta, igra decko posteno. Svakako mora da igra zbog povreda pa ne zameram naravno ni treneru sto ga drzi toliko na terenu.

Ono sto hocu da kazem je da je on los igrac za Evroligu i da brojke u njegovom slucaju varaju i usput se malo sprdam sa tobom i ostalima koji ovde pisete - los vam Jago a ima 123/144/500. Ti se slobodno udaraj cime hoces u sta hoces sto postoji jedan Jago, ja necu jer taj decko jednostavno ne moze da igra kosarku na najvisem nivou. Sposoban je da igra na jedan jedini nacin, a to je da on bude prvi strelac ekipe jer ni prvi pas nije u stanju da pouzdano pravovremeno otvori, a dodavanjima iz skupljanja ili nedaj boze dubljem razmisljanju od toga da ne pricamo, defanziva mu je dosta tanka, fizikalije nikakve. Igrac da bude glavni u seoskim klubovima i to onda deluje vau, a u stvari ne bi mogao ni u jednoj ozbiljnijoj ekipi da igra. Davidovca i Tobija, nemam sta da pominjem kad statiraju i svima je jasno da su ispod svakog nivoao. Jago je glavni pratoganosta jer je to jedino sto on ume, a ima i vas koji se odusevljavate njime pa ima vise razloga da se pominje iako je bolji od ove dvojice klosara. Nemam nista protiv da zadrze Jaga kao treceg da pleja da delje boraniju u ABA i ulece kad se neko povredi.

 

Znajuci tebe, size novi carsaf, ali mene mrzi da se preganjam. Gledamo dosta drugacije na neke igrace, ti recimo postujes i Nedovica, koji je naravno Dzordan za Jaga, a ja ni njega ne cenim previse, pa mislim da su sanse da se slozima male do nikakve :D

 

Ne moramo uopšte da se složimo, ali neke stvari su činjenica: Jago n-i-k-a-d neće imati ovakvu ulogu u punom timu. Što  znači da nam neće igrati pola tima i tu leži razlog zašto kada on ovakvu ulogu ima ne pobeđujemo. Doduše, nije imao utakmicu do sada kao večeras sa toliko lopte kod sebe, ali je imao utakmica gde smo pobeđivali i gde je podjednako doprinosio kao i svi ostali, često davao jako bitne trojke. Čovek je 3i plej. Ovo što pruža za trećeg pleja je i više nego korektno. Naravno, niko ne spominje ABA koja nam je bitnija a tamo igra još bolje.

Još jedna jako bitna stvar koja se paušalno nabacuje. On možda ne može da igra košarku na najvišem nivou™, ali Zvezda nije tim najvišeg nivoa. On ne igra u Realu i Barsi nego u jebenoj Čovićevoj zvezdi. Koja je koja na tabeli? Za takav tim, ovakav treći plej sa ovakvim statistikama, ne da je dobro već poželjno. I koliko samo vredi u ovom timu metuzalema što je spreman da igra 30ak minuta na visokom fizičkom nivou? Zamisli da je umesto njega npr 1 Stefan Jović? Raspao bi se da igra 30 minuta, a ovaj može. 


Uopšte se ne oduševljavam njim, samo kao i uvek branim one koji doprinose i nisu ni top 5 problema ovog tima a iz nekog razloga o njima se stalno priča pored pola tima koja ne bi mogla da igraju ni našu prvu ligu a ne ABA. Čovek doprinosi, ali to se ne ceni, zato ga branim. 

  • +1 3
Link to comment

pa mogao si prebaciti post a ne obrisati ga..

temu je splitovana dok sam ja bio odgovorao na post(sto se i videlo po postu na koji sam quote-ovao)

jos jedno klasicno izivljavanje..:fantom:

  • Tužno 1
Link to comment

od jagovih 20+ poena u el i aba, imali smo koristi samo protiv borca..

24 pt poraz ceda

26 pt poraz baskonia

24 pt pobeda borac

20 pt poraz alba

nije hejt prema njemu, on decko igra na nivou iz ulmu, al problem je sto je struka sa upravom procenila da smo sa njim ambiciozan tim, a realnost je da ni protiv ekipa iz donjeg dela nemamo sta da trazimo..

doselekcija sa topicem i gilespijem nakon odlaska najskupljeg igraca i igraca koji je trebao biti lider, pametnom govori dosta..

kao i dolazak igraca poput smarta tek nakon povrede trojice bekova a ni dalje nemamo ni jednu cetvorku..

da stvar bude crnja(no pun itended)  smart jos doprinosi i iznad ocekivanja s obzirom da je em prvi put u evropi em iz g lige em nije izasao ni iz aviona..

al on ce biti dobar igrac tek za dve godine ukoliko odluci glavom da oce da ostaje u evropi..

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Shaq said:

pa mogao si prebaciti post a ne obrisati ga..

temu je splitovana dok sam ja bio odgovorao na post(sto se i videlo po postu na koji sam quote-ovao)

jos jedno klasicno izivljavanje..:fantom:


čisto da se ne osećaš uvređenim, imao sam nameru da prebacim, zato nisam obrisao nego kliknuo hide. toliko se usuđujem sa mobilnog (izašao da prošetam pceto), ali pošto si ti napisao ponovo ceo post nije ni bilo potrebe :)

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...