Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

Ne organizuje dobro napad pod pritiskom, to možda samo tako izgleda jer mu u tehničkom smislu nije problem kada njega lično stisnu, ali na dobru odbranu i/ili suboptimalan raspored saigrača ima velikih problema sa organizacijom. To mu je pored gabarita ( zbog kojih ima problem ne samo za završnicom nego i sa pasom ) najveća mana po meni. Al popravlja se, a i poprlično je mlad i nov na ovom nivou. 

  • +1 4
Link to comment
33 minutes ago, booyaka said:

Imam utisak da bi Jagu prijala još brža igra, sa više kontri ali da ga Sfero usporava i onda ima problema u pozicionom napadu.

Pa jeste ali da bi ga trener pustio da “divlja” on mora da završava to u visokom procentu a on to ne može jer ga oduvaju Evroligaški igrači koji ga stižu. To je napredak i to ozbiljan što je prestao da ide u te samoubilačke misije.

Link to comment

Jago nema nikakav repertoar na obruču. Očajno završava prodore. 

Ispostavlja se da može da posluži za ABA, za EL je preslab. 

 

Siguran sam da su mu procenti posle prodora istorijski loši. 

Link to comment
1 hour ago, kralj said:

Tražio je valjda čelindž Sferopulos umesto tajmauta. 


Ne videh taj detalj, moj previd 

Link to comment
58 minutes ago, kralj said:

Jago nema nikakav repertoar na obruču. Očajno završava prodore. 

Ispostavlja se da može da posluži za ABA, za EL je preslab. 

 

Siguran sam da su mu procenti posle prodora istorijski loši. 


Prema podacima odavde Yago je najniži igrač EL sa 175 cm, a nema neki izuzetan skill kao igrači koji su tu negde, malo iznad njega, kao Hauard ili Kampaco...

Link to comment
19 minutes ago, Djolle said:


Prema podacima odavde Yago je najniži igrač EL sa 175 cm, a nema neki izuzetan skill kao igrači koji su tu negde, malo iznad njega, kao Hauard ili Kampaco...

 

Uporedio si ga samo sa dosadašnjim MVP-em lige, Kampacom i jednim od najboljih plejeva u Evropi, ove godine verovatno najboljim. 

 

Nema repertoar na obruču jer jadan ne može da dođe do njega. Ponekad nabode neki floater i to je maksimum što ispod koša možemo očekivati od njega.

Link to comment

Ima to veze i sa postavkom napada, ako mu prvenstveno visoki igrači naprave prostor naravno da će imati uspešne ulaze.

Link to comment
23 minutes ago, Mil@n said:

 

Uporedio si ga samo sa dosadašnjim MVP-em lige, Kampacom i jednim od najboljih plejeva u Evropi, ove godine verovatno najboljim. 

 

Nema repertoar na obruču jer jadan ne može da dođe do njega. Ponekad nabode neki floater i to je maksimum što ispod koša možemo očekivati od njega.


To su igrači 180cm ili niži, ima ih ukupno 5 (+ Lekavičius i Harper iz Valensije). Moja teza je da sa tom visinom možeš da igraš na vrhunskom nivou (EL, NBA), jedino ako imaš bar neki segment igre vrhunski, Yago je prosečan, a u mnogim segmentima ispodprosečan za EL nivo. 

Link to comment
3 minutes ago, Djolle said:


To su igrači 180cm ili niži, ima ih ukupno 5 (+ Lekavičius i Harper iz Valensije). Moja teza je da sa tom visinom možeš da igraš na vrhunskom nivou (EL, NBA), jedino ako imaš bar neki segment igre vrhunski, Yago je prosečan, a u mnogim segmentima ispodprosečan za EL nivo. 

 

Pa mislim da je pokazao da može da igra, nije mali broj utakmica u kojima je bio baš dobar. Naravno, ima uspona i padova kao manje više i svaki naš igrač. 

Link to comment

Jago i organizacija napada, još se na prvoj tekmi u Laktašima vidjelo da nema fiziku da se nosi sa jačom odbranom. Organizacija napada na 10 metara od koša nikada ne završi dobro  (osim ako ti blok ne pravi Luka Mitrović koji može spustiti loptu na parket i podjeliti pas) čak i ako prođe dodavanje za centra on između sebe i obruča ima 5-6 metara (u najboljem slučaju). Mogao bi od Kampaca skinuti par poteza "bacakanja" da malo skine sa sebe tu bully ball odbranu, na njegovu težinu svaki kontakt ka njemu bi mogao i morao prodati kao fual, ali možda nauči. Brz je može se bukvalno podvući pod protivnika i prodati par faulova.

Edited by Jesper23
  • +1 2
Link to comment

Od reči do reči. 

 

Jago ne može da postavi napad. Pojedu ga. Ne samo što to ne može, nego otud gubi koncentraciju, gubi driblinge na pola terena, ispadaju mu lopte. Na sve to je loš asistent, nit vidi nit je u stanju da sprovede zbog visine i kratkih ruku. Govorim o EL nivou pre svega. 

 

Naravno, ako krenu da mu upadaju 10m step bekovi sa svodova Arene, nema sumnje da će da doprinese, ali nije baš Stef Kari da mu to bude jedini forte (na kraju krajeva nije ni Stefu) 

 

U odbrani je isto loš. Dosadan kao Jaka i Aleksa, čačka, zuji i nervira, al nema tu ozbiljne odbrane. Bar da ima duge ruke pa da i iščačka nešto, ovako mrka kapa. 

 

Inače, pretpostavljam da je do Sferopulosa, svakako Rokas igra sa mnogo više pameti nego ranije. Počeo je opasno da igra bez lopte, katovi, oštre promene pravca oko blokova, prvi u kontri. Odmah na početku sezone mi je palo na pamet da treba danonoćno da gleda De Koloove i Teove backdoor-ove, a čini mi se da ga sada trener usmerava baš u tom pravcu. 

  • +1 1
Link to comment

Yago je dobar igrac, ali ima jos da uci. Igrao je u Ulmu gde je bio alfa i omega, daleko je i od zenita. Nije da ga preferiram, ali treba biti realan u njegovom slucaju.

 

Svakom igracu treba vreme i nismo mi sampioni sveta da igraci nemaju mane.

 

Sustina ove sezone jeste napraviti bazu za sledecu i dopuniti sa igracima koji donose kvalitet za uspeh koji zelimo a to je F4 EL.

 

Trenutno, ovaj tim je sklepan a ocekivanja navijaca su previsoka.Play in bi bio veliki uspeh.

 

 

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...