Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

Na 2 je neophodan igrač, neki Loydoliki ili Baronoliki... Pa ako nema za to, daj onda Guya u pm.  Ovo je večeras bila fizički zahtjevna utakmica gdje su oni akcenat bacili na Tea naravno. Mitar nam je falio nadam se da nije ništa ozbiljno.  Čak i u ovakvoj utakmici smo mogli biti daleko konkurentniji da šut nije potpuno stao. Npr Tobey jako dobar večeras u odbrani, a onda maši potpuno otvorene trice.

Simonović baš balvan.

  • +1 3
Link to comment

Kako vas drug Bujaka troluje :) 

Sut za 3 nam je desetak posto verovatno, jedno desetak trojki smo promašili sami kao duhovi , Tobi kuca eksere u El ,Gidra takođe u gostima,sve u svemu okrećemo se obavezama u kupu , ovde ne pomaže ništa više .Pomislio sam da može da se izvuče nešto pre mesec dana ,da će doći četvorka ,bek ,od toga nema ništa . Imaćemo još 4,5 pobeda kući i to je to 

Link to comment
2 minutes ago, booyaka said:

Ne, Zvezda treba da može da zadrži strance dve, tri sezone i da se autoritet u timu pravi na osnovu kvaliteta a ne na osnovu pasoša.

 

Zvezda po meni treba debelo da stavi prst na celo i da se zapita sta zeli i koji su joj ciljevi.Ovo menjanje trenera kao na traci i dovodjenje pun kurac stranaca svake sezone naravno ne vodi nicemu.

  • +1 2
Link to comment
49 minutes ago, MeanM@ said:

Toeto. :)

Koliko je utakmica spojio Sferopulos? Vec druga konstatacija veceras o prevari.

Valjalo bi do sv Jovana naci ozbiljnijeg trenera. Plus kombo beka.

 

Treca. Ja sam druga. Msm kolega Blok prva.

Posto si ti tako odmeren i strucan zamolio bih te da nama neukima ukazes makar na te obrise igre trenera Sferopulosa. Koje su to finese, gde se to vidi trenerov pecat u igri. Sta je on to doneo za ova dva meseca koliko je tu sto se tice napada, a sta u odbrani. A utakmica je spojio bar 20, da budem slobodan u proceni. 

 

Msm na kraju samo da kazem nemam ja protiv njega licno nista, niti sam dovoljno strucan da kazem da je on los trener. Ono za sta sam dovoljno strucan, je ono sto sam rekao i ranije, posle dva meseca ekipa mu igra i odbranu i napad na osnovu trenutne inspiracije. 

Edited by ZSNj
  • +1 2
Link to comment

Znalo se u avgustu, sada se i pokazalo da sa Evrokup timom ne može ravnopravno da se igra Evroliga, naravno novac nije dovoljan (što vidimo kod obližnjih klubova sa 2-3x većim budžetom koji gube kod kuće od EL proseka), ali je neophodan uslov za takmičenje u ovakvom ligaškom formatu.

Link to comment
3 hours ago, VoodooDerina said:

Znalo se u avgustu, sada se i pokazalo da sa Evrokup timom ne može ravnopravno da se igra Evroliga, naravno novac nije dovoljan (što vidimo kod obližnjih klubova sa 2-3x većim budžetom koji gube kod kuće od EL proseka), ali je neophodan uslov za takmičenje u ovakvom ligaškom formatu.

3.75 puta veći budžet im Partizan. Omasio si.

  • Wub 1
  • -1 2
Link to comment
8 hours ago, ZSNj said:

 

Treca. Ja sam druga. Msm kolega Blok prva.

Posto si ti tako odmeren i strucan zamolio bih te da nama neukima ukazes makar na te obrise igre trenera Sferopulosa. Koje su to finese, gde se to vidi trenerov pecat u igri. Sta je on to doneo za ova dva meseca koliko je tu sto se tice napada, a sta u odbrani. A utakmica je spojio bar 20, da budem slobodan u proceni. 

 

Msm na kraju samo da kazem nemam ja protiv njega licno nista, niti sam dovoljno strucan da kazem da je on los trener. Ono za sta sam dovoljno strucan, je ono sto sam rekao i ranije, posle dva meseca ekipa mu igra i odbranu i napad na osnovu trenutne inspiracije. 

Ja sam jednako neuk, al smatram da nema nista od tog pristupa kupi, menjaj rokaj, sad ce rezultati u ponedeljak odmah. Vodjenje kosarkaskog tima na svakom profi nivou, a pogotovo na nivou EL je nesto sto je malo komppleksnija stvar od naseg konzumentskog sagledavanja stvari. 
Ono sto je jedino jasno je da se nista dobro ne moze desiti ako menjas trenera i igrace na dva meseca. Pa ne pita se samo Zvezda, jos 17 njih isto to rade i opet ne uspevaju nista vise od nas. Tj uspevaju za onoliko za koliko su njihovi rukovodioci uravnotezeniji i strucniji od naseg doktora.

Daj mi primer ekipe koja je sa igracima  i trenerom sklopljenim u prvoj sezoni u ovakvom formatu dobacila negde dalje. Trinkijerijev Bajern mi pada na pamet, al i to je brzo ugasilo.

Znaci izbor je jasan i jedina konstanta u svemu je malo strpljenja i planskiji  rad. Toga nema, nije lako raditi na taj nacin, a i vecinski deo navijaca je nestrpljiv i hoce instant rezultate. Samo jebe malo realnost i to sto je sa druge strane protivnik koji ima isti cilj.

Ova sezona je takva kakva jeste, ni prva ni poslednja. Al evo, odavde gledano je vrlo jasno ko sta moze od igraca da bi se na osnovu toga pravila selekcija i plan za naredni period. Igrac kao Bolomboj je pod moranje za produzetak. Hanga i Gidra po meni takodje, tesko ces uloviti bolje koji ce da se uklope brzo. Domace koske Teo, Luka i Nedovic su tu gde jesu i mogu svoje da isporuce jos godinu min. Ostalo planiraj i nadogradjuj. Predstavi plan treneru, dogovori se i neka radi i na tome. A ne od nule svakog juna, to je nesto sto ima najmanje smisla. 
Samo sto se to nece desiti, vec ovo drugo, tvoje. Menjace se treneri, resetovati tim opet na leto, loziti se bez osnova i onda frustrirano konstatovati sranje. Samo sto mi kao navijaci ne moramo da imamo razumevanja za to.

  • +1 2
Link to comment

Deluje da nismo dobili nikakvu novu dimenziju sa Sferopulosom. Nije Dusko Ivanovic Fil Dzekson iz najboljih dana, ali je sramota nacin na koji je najuren, uz poturanje raznih prica Covicevih podguznih muva. U svakom slucaju, veci je problem od trenera nakaradno sklopljen roster i rad uprave. Dogodine plesemo u EK,makar uzeli i tri ABA

  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, ZSNj said:

 

Treca. Ja sam druga. Msm kolega Blok prva.

Posto si ti tako odmeren i strucan zamolio bih te da nama neukima ukazes makar na te obrise igre trenera Sferopulosa. Koje su to finese, gde se to vidi trenerov pecat u igri. Sta je on to doneo za ova dva meseca koliko je tu sto se tice napada, a sta u odbrani. A utakmica je spojio bar 20, da budem slobodan u proceni. 

 

Msm na kraju samo da kazem nemam ja protiv njega licno nista, niti sam dovoljno strucan da kazem da je on los trener. Ono za sta sam dovoljno strucan, je ono sto sam rekao i ranije, posle dva meseca ekipa mu igra i odbranu i napad na osnovu trenutne inspiracije. 

Evo ako ja mogu da odgovorim.

Za pocetak je ustalio rotaciju i odredio na koje igrace racuna, ona prica koji je pricao Dusko da je super kad imas 15 igraca pa imas puno kombinacija je meni uvek bila besmislena. Kod Sferopulosa Ilic i Kuzmic maltene nisu ni igrali a znacajno je smanjio minutazu Simonovicu. Ne treba zaboraviti da je dugo vremena bio bez Lazica i Hange, jedina dva igraca spolja koji mogu da odigraju nesto u odbrani.

Mozda najznacajnija i najefektnija promena koji je Sferopulos uveo je da Mitrovic navjise igra u paru sa Bolombojem gde u odbrani brani cetvorke a u napadu se cesto igra centralni pik sa njim i on ima odlicnu pregled igre i resenja iz otvaranja. Uparivanjem Mitrovica i Bolomboja smo dobili 2 najbolji ofanzivni skok u EL (do skoro mislim da smo bili prvi). 

Pokusavao je da izvuce maksimum od Sabaza, upraio ga je sa Teom i na tih par meceva to je delovalo dosta dobro. Tada nam je druga petorka bila Sabaz, Teo, Gidra, Deda i Tobi. Jeste da je ta petorka teoretski ocajna defanzivno ali je napadacki odlicna. Sa ovom petorkom smo igrali malo rizicnije na liniji dodavanja, sa rotacijama u odbrani pika i pokusavali smo da ukrademo sto vise lopti sto se i vidi po statistici (4 u EL u ovoj kategoriji).

Ovaj tim je ocajno slektiran, defanzivno limitiran i mekan, sa dosta injury prone igraca koji su ipak u padu gledajuci dosadasnju karijeru tako da tesko da bilo koji trener moze da uradi vise od ovoga sto je Sferopulos uradio. 

 

Edited by BarryWhite
  • +1 8
Link to comment

Trener koji ČITAVU utakmicu Igra svič bez diskriminacije po sistemu kome šta zapadne, a Jago mu igra 20 minuta, treba da vrati diplomu ili da se ubije.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...