Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

4 hours ago, Heaviside said:

Zabavno je i ovako ali jeste malo frustirarajuće kada se veliki broj utakmica izgubi na isti način u još jednoj godini u nizu u kojoj već oko nove godine izgleda da nam treba čudo za plejof. Ja sam se prvi put ove godine izložio da možemo nešto značajnije da uradimo. Solidan budžet za EL standarde uz drugu godinu ozbiljnog trenera i delovalo mi je da ćemo napraviti iskorak™. Imao sam u mašti Nejpira koji je ubica, top 3 bekova Evrolige, Tea kakav i jeste sada, Jaga koji je vihor koji unosi totalni haos, Tobija koji je ubitačan iz popa, rola i na strani pomoći, Simonovića koji se etablira kao igrač uporediv sa Petruševim, Gidru koji kažnjava svako skupljanje sa njega i kida u skoku, kontri i odbrani…Šteta što nije Topić ostao, to bi celu stvar načinilo zanimljivijom. 

 

Nemoj shvatiti ovo lično, uzeo sam tvoj post kao opšte mesto koje čujem od gomile ljudi.

 

Meni je jasno da dobar deo ljudi užasno površno prati košarku, kao i sve ostalo u životu, ali oni koji se malo koncentrisanije udube u problematiku, morali bi da budu daleko realniji.

 

Dakle, ovo gore što si ispisao je ok, recimo, niko nije očekivao da će se Nejpir raspasti na proste činioce, recimo, ali ovde se uglavnom posmatra samo jedna strana medalje - ŠTA ĆEMO MI NJIMA DA RADIMO.

 

Skoro niko nije postavio pitanje - A ŠTA ĆE ONI NAMA DA RADE?

 

Košarka je dvosmerna igra. Igrači koji se nalaze na terenu moraju da igraju i napad i odbranu. I dobar trener i sportski direktor traže RAVNOTEŽU između toga dvoga - dakle koncipiraju tim na načina da može da bude uspešan i u jednom i u drugom. I tu je kunst, kako postići ekvilibrijum, to je najteže od svega. Uz to naravno, tim se selektira prema psihološkom profilu igrača, fizikalijama, sklonosti povredama, godinama starosti itd itd.

 

Poenat svega ovoga je da mi imamo MATOR i OFANZIVNO orijentisan tim, ali konceptualno toliko loše sastavljen, da u defanzivnom pogledu je sasvim sigurno na samom dnu EL lestvice. Čitava spoljna linija je defanzivno katastrofalna, bez mogućnosti da se postigne bilo kakav napredak na tom polju, jer ključni igrači imaju slabosti koje se jednostavno ne mogu ispeglati. Na to tu su dodani ispodprosečni odbrambeni igrači kao što su Davidovac, Simonović i Tobi, tako da mi u bilo kojoj postavci igre, kada je s druge strane kompletan i motivisan protivnik, jednostavno ne možemo da iznesemo meč jer imamo suviše slabosti koje je nemoguće neutralisati.

 

To protivnički treneri vide, laki smo za skautiranje, treba videti npr kako su juče ekslploatisali Jaga, u meri da je u drugom bio zakucan za klupu, kako su napadali Nejpira, Nedovića, Davidovca...

 

Jednostavno, ovo SE ZNALO da će ovako izgledati, još onog trenutka kada je tim sklopljen, bilo je savršeno jasno kako ćemo funkcionisati i kako ćemo posledično i prolaziti u takmičenju.

 

U čitavoj EL od nas je nekvalitetnija Alba, a ako ostanemo u ovom sastavu, sa Asvelom ćemo se klati za 17. mesto. 

 

Pobeđivaćemo isključivo timove kojima fali nekoliko ključnih igrača i koji su zbog nekog razloga nespremni da odigraju motivisano (cenim recimo da bi iz ovog zadnjeg razloga mogli da budemo konkurentni Makabiju).

 

I to je to, spucano je brdo para na najgluplji mogući način.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Aj necu vise, samo mi smeta pljuvacina na oba topika, a forumasi sve ex nba legende, treniro sam ja rukomet pre 10 godina i tako te vedete i zaboravljeni asovi. Al aj dobro, necu vise, pljuvacina must go on

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, MocaVukotic said:

Aj necu vise, samo mi smeta pljuvacina na oba topika, a forumasi sve ex nba legende, treniro sam ja rukomet pre 10 godina i tako te vedete i zaboravljeni asovi. Al aj dobro, necu vise, pljuvacina must go on

 

ma jok, dobar je post, ponovi ga slobodno. al sacuvaj ga negde u draftu™, nemoj svaki put da kucas isto iznova

Edited by Nikodije
Link to comment
12 minutes ago, MocaVukotic said:

Aj necu vise, samo mi smeta pljuvacina na oba topika, a forumasi sve ex nba legende, treniro sam ja rukomet pre 10 godina i tako te vedete i zaboravljeni asovi. Al aj dobro, necu vise, pljuvacina must go on

 

Ma ne obaziri se, sve si u pravu. 

 

Tim je takav kakav je, šta da se radi, hvatam sebe da navijam za ovaj više nego za neke druge naše u prošlosti. Možda zbog Tea koji se kida kao nikad u karijeri sa 37 godina, možda zbog Nedare i ostalih naših igrača, ili jednostavno jer nam baš treba par vezanih pobeda da se koliko toliko izvučemo iz kanala. 

 

Ono što igramo u EL pa i skor je u skladu sa kvalitetom / i manama/ tima.

 

Bilo bi dobro da ovi toliko nezadovoljni prestanu da prate ili barem da ne pišu toliko da ne čitamo na topiku jedno te isto non stop, dojadilo i bogu i narodu.

 

Bottom line, imamo dve pobede više od grobara u ABA, znamo koliko je bitan domaći teren u Play Off-u, i sa npr dve više u EL bi delili 6 mesto, a imali onoliko neizvesnih završnica. I na to se kuka, pa nije ih lako ni dobiti, pogledajte ostale ekipe kako igraju tj kidaju pre svega u odbrani, a potom i koji su to igrači i koliko su plaćeni, baš da dobijaju te završnice. Teo bi ali ne može, Nejpir se jedva sastavlja, Neda kad eksplodira to je to, ali ne može stalno, ostali nemaju taj kvalitet, tzv "igrači zadatka". Realno, imamo 3, 4 igrača koji nisu EL nivo. 

 

Imajući sve to u vidu, nije baš ni da je kraj sveta. Svakako nemamo kvalitet za plej of, pre svega u odbrani, čemu uopšte loženje na EL, ako uzmemo titulu u ABA, sezona je uspešna, ne - neuspešna, i to je to.

 

 

 

 

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment
16 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

Nemoj shvatiti ovo lično, uzeo sam tvoj post kao opšte mesto koje čujem od gomile ljudi.

 

Meni je jasno da dobar deo ljudi užasno površno prati košarku, kao i sve ostalo u životu, ali oni koji se malo koncentrisanije udube u problematiku, morali bi da budu daleko realniji.

 

Dakle, ovo gore što si ispisao je ok, recimo, niko nije očekivao da će se Nejpir raspasti na proste činioce, recimo, ali ovde se uglavnom posmatra samo jedna strana medalje - ŠTA ĆEMO MI NJIMA DA RADIMO.

 

Skoro niko nije postavio pitanje - A ŠTA ĆE ONI NAMA DA RADE?

 

Košarka je dvosmerna igra. Igrači koji se nalaze na terenu moraju da igraju i napad i odbranu. I dobar trener i sportski direktor traže RAVNOTEŽU između toga dvoga - dakle koncipiraju tim na načina da može da bude uspešan i u jednom i u drugom. I tu je kunst, kako postići ekvilibrijum, to je najteže od svega. Uz to naravno, tim se selektira prema psihološkom profilu igrača, fizikalijama, sklonosti povredama, godinama starosti itd itd.

 

Poenat svega ovoga je da mi imamo MATOR i OFANZIVNO orijentisan tim, ali konceptualno toliko loše sastavljen, da u defanzivnom pogledu je sasvim sigurno na samom dnu EL lestvice. Čitava spoljna linija je defanzivno katastrofalna, bez mogućnosti da se postigne bilo kakav napredak na tom polju, jer ključni igrači imaju slabosti koje se jednostavno ne mogu ispeglati. Na to tu su dodani ispodprosečni odbrambeni igrači kao što su Davidovac, Simonović i Tobi, tako da mi u bilo kojoj postavci igre, kada je s druge strane kompletan i motivisan protivnik, jednostavno ne možemo da iznesemo meč jer imamo suviše slabosti koje je nemoguće neutralisati.

 

To protivnički treneri vide, laki smo za skautiranje, treba videti npr kako su juče ekslploatisali Jaga, u meri da je u drugom bio zakucan za klupu, kako su napadali Nejpira, Nedovića, Davidovca...

 

Jednostavno, ovo SE ZNALO da će ovako izgledati, još onog trenutka kada je tim sklopljen, bilo je savršeno jasno kako ćemo funkcionisati i kako ćemo posledično i prolaziti u takmičenju.

 

U čitavoj EL od nas je nekvalitetnija Alba, a ako ostanemo u ovom sastavu, sa Asvelom ćemo se klati za 17. mesto. 

 

Pobeđivaćemo isključivo timove kojima fali nekoliko ključnih igrača i koji su zbog nekog razloga nespremni da odigraju motivisano (cenim recimo da bi iz ovog zadnjeg razloga mogli da budemo konkurentni Makabiju).

 

I to je to, spucano je brdo para na najgluplji mogući način.

 

Vi ste po defanzivnom rejtingu taman zlatna sredina EL. A dosta utakmica ste igrali bez Lazica i Hange recimo. Juce ste sveli Valensiju na ispod 30 poena u drugom poluvremenu. Naravno da se ne moze sa istom agresivnoscu odigrati ceo mec, ali da ste usli u mec sa takvim pristupom, drugacije bi se razvila utakmica. Ali vi niste ni pokusali da igrate odbranu u prvom poluvremenu. To je problem.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Dankan Ajdaho said:

 

Meni je jasno da dobar deo ljudi užasno površno prati košarku, kao i sve ostalo u životu, ali oni koji se malo koncentrisanije udube u problematiku, morali bi da budu daleko realniji.

 

 

Meni se cini da ti povrsno cenis ljude.

 

Aman, ja sam zadnji koji ne kritikuje tim ili pojedince kada mislim da treba, ali je ipak u pitanju "samo" vecerna razonoda. Mogu da pljujem i Covica i Vucica, samo sto to nece promeniti nista. Da tim nije izbalansiran kako treba, da neke stvari od pocetka nisu isle u dobar pravac je konstantovano odavno, ali ipak ne razumem zasto imas potrebu da istu pricu vrtis po stoti put... Da bi svi ostali bili tvog misljenja?

Link to comment
2 minutes ago, assignment said:

Meni se cini da ti povrsno cenis ljude.

 

Bitno je da laki temeljno prati košarku, a najviše, ubedljivo najviše pljuje igrače koji su nam doneli sve ove pobede i nose tim. 

Say no more.

Link to comment

Selekcija se ispostavila kao loša, ali se ne bih složio da SE ZNALO da će tim izgledati loše na startu sezone. Duško Ivanović recimo nije znao jer da jeste ne bi sastavio ovakav tim. Sezona bi izgledala potpuno drugačije “samo” da Nejpir igra kao mamojeb i da je rešio 2-3 neizvesne završnice u našu korist, a on nije jedini problem ovog tipa.

Edited by Heaviside
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Heaviside said:

Selekcija se ispostavila kao loša, ali se ne bih složio da SE ZNALO da će tim izgledati loše na startu sezone. Duško Ivanović recimo nije znao jer da jeste ne bi sastavio ovakav tim. Sezona bi izgledala potpuno drugačije “samo” da Nejpir igra kao mamojeb i da je rešio 2-3 neizvesne završnice u našu korist, a on nije jedini problem ovog tipa.

 

Jel ti to hoćeš da kažeš da Duško Ivanović zna bolje od Lakija?

 

Pa nemojmo preterivati... 

Link to comment
7 hours ago, Heaviside said:

Selekcija se ispostavila kao loša, ali se ne bih složio da SE ZNALO da će tim izgledati loše na startu sezone. Duško Ivanović recimo nije znao jer da jeste ne bi sastavio ovakav tim. Sezona bi izgledala potpuno drugačije “samo” da Nejpir igra kao mamojeb i da je rešio 2-3 neizvesne završnice u našu korist, a on nije jedini problem ovog tipa.


Teško da je Ivanović sastavljao ovaj tim. Trener čija se filozofija košarke zasniva na odbrani, pored Nedovića (koga isto nije doveo, nego ga je zatekao tu) hteo Tea, Nejpira i Jaga koji svi važe za ispodprosečne defanzivce? Malo verovatno.

Druga stvar, dao si treneru odrešene ruke da sastavi tim, a smenjuješ ga na samom početku sezone? Opet malo overovatno.

Najveći problem Zvezde je Čović. I ne samo Zvezde, lik je kancer naše košarke, sporta, društva.... Oličenje nitkovluka i ljigavštine, a utripovao da se razume u košarku, pa smenjuje trenere i dovodi igrače.

Link to comment

Jel imate informacije da li su Ćoki i Duško telefonirali ovog leta uopšte pa da mu Duško kaže da se zapita ŠTA ĆE ONI NAMA DA RADE, a ne da samo misli na to šta ćemo MI NJIMA DA RADIMO? Ili je je Duško tek na početku priprema saznao da ima jedan MATOR I OFANZIVNO orijentisan tim koji nema RAVNOTEŽU? 

 

Malo je trenera koji sastavljaju ekipe bez ikakvog uticaja gazde i menadžmenta, što je i normalno u uslovima u kojima treneri menjaju klubove svakih godinu-dve, ali neke igrače je sigurno doveo Duško, nama za RAVNOTEŽU fali da se zamene recimo dvojica igrača, ne deset. 

 

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Djolle said:


Teško da je Ivanović sastavljao ovaj tim. Trener čija se filozofija košarke zasniva na odbrani, pored Nedovića (koga isto nije doveo, nego ga je zatekao tu) hteo Tea, Nejpira i Jaga koji svi važe za ispodprosečne defanzivce? Malo verovatno.

Druga stvar, dao si treneru odrešene ruke da sastavi tim, a smenjuješ ga na samom početku sezone? Opet malo overovatno.

Najveći problem Zvezde je Čović. I ne samo Zvezde, lik je kancer naše košarke, sporta, društva.... Oličenje nitkovluka i ljigavštine, a utripovao da se razume u košarku, pa smenjuje trenere i dovodi igrače.

Potpuno se slazem sa postom.

 

Stanje na tabeli je odlicno kakvo je stanje u svlacionici.

 

Teo i Nemanja tm su privatizovali tim, trener ne postoji i uprava nesposobna. Hemija O, fizicka snaga bas slaba za EL level.

 

Ovde sam i ranije to pisao i nikakvi novi igraci to nece popraviti jer u klubu rade amateri.

 

Zamislite vi taj palanacki IQ kad ti DVA PUTA  teras sampionskog trenera iz kluba bez razloga. To je greska koja nas skupo kosta, dolazak Tea je nesto manja. On prosto bushi ovaj tim psihicki, dok je Sveropulos cunj koji ne sluzi qrcu. 

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
6 hours ago, red star forever said:

Da li tim sa zdravim Lazicem i Hangom ima tu ravnotežu?


Ima, onda preostaje jos samo da se necim zamene Simonovic i Tobi 

Pa kad se zamene njih dvojica povrede se Teo i Bolomboj 

Gidra predje u Zalgiris i onda nam sipa 6 trojki na prolece kad dodju 

Edited by Ratamahatta
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...