Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

Petrušev je prošao fazu afirmacije. Pokazao je u Zvezdi da može da igra Evroligu, ima i solidno SP iza sebe i ja da sam na njegovom mestu bih pokušao da igram u klubu koji se bori za evropski trofej umesto da se zadovoljim garantovanom minutažom u za evropske standardne seoskom klubu koji se jednom u 10 godina plasira u plejof. Njegov cilj treba da bude da postane evroligaška zverka koja pravi transfere iz jednog u drugi top evropski klub. Može on lagano da igra zajedno sa Pitersom ako pokaže da je bolji od Sikme i Papanikolaua plus će biti i neka povreda Fala i Milutinova pa može da uskoči na peticu. Ako ga trener stvarno želi i ugovor je dobar onda nema po meni nema dileme, to mu je ulaz u vrh evropske klupske košarke. Ja bih kao navijač kkcz voleo da ga vidim opet kod nas, ali za njega bi to bio pogrešan potez.

  • +1 4
Link to comment

@Mil@n Bogami posle Dedine partije protiv Armanija ne bi to bio potencijalno lak zadatak, ali bi mogao neki dil da se napravi sa Zalizanim da dođe Petrušev, a Simonovića da prebacimo u FMP, taman da osvoje kup ove godine, na primer.

Edited by booyaka
Link to comment
1 hour ago, booyaka said:

@Mil@n Bogami posle Dedine partije protiv Armanija ne bi to bio potencijalno lak zadatak, ali bi mogao neki dil da se napravi sa Zalizanim da dođe Petrušev, a Simonovića da prebacimo u FMP, taman da osvoje kup ove godine, na primer.

 

Ali mi nismo tako kratkovidi da posle jedne partije od 18 poena zaboravimo prvih 10 gde je u proseku davao tipa 4... I imao celih 2 i po skoka za 21 minut u proseku u EL...

 

To što on igra, realno je... Ništa. 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Da li je istina da su trening metode Duška Ivanovića toliko stroge i kao što se priča?

 

“Gledajte, Duško je staromodni trener, tu nema priče. On je trener iz stare škole jugoslovenske košarke. Strog je i traži disciplinu, ali nije to nikakvo ludilo. Sećam se kada je potpisao sa Crvenom zvezdom mnogi igrači su iznosili svoja mišljenja, ali stvari nisu bile takve. Nismo imali treninge od tri, četiri ili pet sati. Nikada. Uvek smo imali slobodne dane. Radili smo jako, ali uvek u dobrom i pravom smislu. Neki igrači mogu da se adaptiraju na njegovu disciplinu, neki ne. Lično sam ponosan jer sam uspeo u tome, pogotovo kada je ova sezona počela. Imali smo dobar odnos, igrao sam dobru košarku i bio sam tužan kada je otišao. Ali, to je posao i odluku je doneo klub, moramo to da poštujemo“.

 

Nedović

  • +1 1
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment

nije za džabe nedović moj omiljeni zvezdin igrač ove generacije.

 

šteta je što ne može da nosi kapitensku traku, što je to cementirano.

 

a zbog onog koša grobarima će zauvek biti ciganski heroj.

Link to comment
1 hour ago, Shaq said:

izgubio milano kuci od pistoje, 37% za 3 (9/24), protiv nas imali 63% (17/27), normalno..:fantom:

 

 

ne brini šače kad dođu grobljanima na noge u arenu neće pucati ni 30 posto....

Link to comment

KKP na svu defanzivnu anemicnost dovodi Yogija. Nj8hova kataklizma sa PG je epska i neverovatna za mandata Zelimira. Jaramaz je mozda nivo EC.

 

Mislim da Zvezdi trenutno treba elitni defanzivac ispod kosa. Za beka se slazem, ali treba sutnuti bar jednog PG.

 

Pored tri pg, nama loptu prevodi Litvanac. Ne vidim za sad nikakav pomak od Sveropulosa.

Link to comment

https://sportklub.n1info.rs/kosarka/euroleague/zvezda-nije-dovoljno-kvalitetna/

 

Quote

 

Etore Mesina je u izlog stavio sve mane koje ova ekipa Crvene zvezde ima. Visoke petorke koje je italijanski stručnjak slao na parket terale su Sferopulosa da konstantno pokušava da ga prati ali i da uvek kasno za korak ili dva. Jednostavno, nema dovoljno upotrebljivih igrača za ovakve utakmice. I sastav je jednodimenzionalan. Od bekova apsolutno sve zavisi kad je kreacija u pitanju, dok je centarska linija bezopasna na šutu za tri poena. A Mesina je imao petorke u kojima je je Mirotić igrao na poziciji trojke.


Sferopulos je to očekivao, odgovorio je na isti način, ali razlika u kvalitetu je bila očigledna. Armani je fenomenalno branio Zvezdin pik en rol, onemogućio i kratka otvaranja i mnogo poena domaćina došlo je iz improvizacije. U drugom poluvremenu Milanezi su počeli sve da pogađaju i bez većih problema naneli su Crvenoj zvezdi najubedljiviji poraz ove sezone, a šesti uzastopni u međusobnim duelima.

Crveno-beli imaju energiju i želju. Utisak je da je na prethodnim utakmicama igra bila dobra. Meč sa Armanijem otklonio je sumnje – Zvezda ne poseduje kvalitet za velike domete. Sastav je loše koncipiran. Dovedeno je nekoliko neupotrebljivih igrača, bar ne u ovom sistemu. Sferopulos pokušava da izvuče maksimum, ali to je nemoguća misija. Menjanje planova u novembru, od ideje da se ide na Fajnal for do zadržavanja prvog mesta u ABA ligi, takođe je problematično. Posebno zato što je Zvezdinom eventualnom prvom mestu u regionalnom takmičenju do sada više doprineo Partizan nego sama Zvezda.

 

Nije lako klubovima sa ovih prostora da dovedu kvalitetna evroligaška pojačanja, čak i kad imaju više novca nego inače. Ipak, količina promašaja na Malom Kalemegdanu u angažovanju igrača svakog novog leta je sve veća. Uostalom, nije ni realno da crveno-beli novcem odjednom naprave moćan tim. U zemlji vicešampiona sveta potrebna je kombinacija jake baze domaćih igrača i stranaca koji će da se najbolje uklope, jer je jasno da ona prva liga evroligaških zvezda uglavnom neće doći u Beograd. U ovoj Zvezdi najiskusniji srpski igrači su i najkonstantniji, a osim Bolomboja nijedan inostrani igrač se nije nametnuo.

 

Zvezda već godinama dovodi igrače stihijski. Osim u sezonama kad je Dejan Radonjić vodio ekipu i imao jasnu ideju kakvi igrači su mu porebni, sastavi su koncepcijski uvek drugačiji, jer jasan transfer sistem ne postoji, kao ni autoritet u klubu koji bi se samo time bavio. Crvenoj zvezdi su potrebna pojačanja, pre svega na bekovskoj i poziciji krilnog centra. Janisu Sferopulosu svi zameraju seriju 12:0 Armanija u trećoj četvrtini jer su u Beogradu generalno svi osetljivi na reagovanje tajm-autom. On tu verovatno jeste pogrešio, ali grčki trener konstantno mora da izmišlja petorke, jer bez povređenih Hange i Lazića je gotovo nemoguće da na terenu ima pet igrača koji mogu bar donekle da doprinesu i u odbrani i u napadu.

Previše vremena je prošlo i trenutno su samo Asvel i Alba lošiji od Crvene zvezde na tabeli Evrolige. Nedopustivo za uloženi novac na leto i najave da su ambicije najviše. A i vreme za popravni na transfer pijaci uveliko prolazi…

 

 

Eto, ispada da još neko ima hrabrosti da kaže da je car go.

 

 

  • +1 3
Link to comment

 

mogu misliti kako bi izgledao ovaj tekst da ga je plavšić pisao posle fenera

 

retko antipatičan i nadobudan lik, kako beše, jedva čekam da lorencu vidim leđa

 

kad se sećam svih stranaca pod radonjom, pripovraća mi se

Edited by Eleniko
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...