Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

Čist poraz ko suza, žabari su igrali tako da im se večeras ne bi mogli suprostaviti ni ostalih 16 klubova EL.

Nestvaran šut za tri, pritom nisu to bili svi čisti šutevi, bilo ih je dosta preko ruke, partija karijere Loa, svih ostalih 9 igrača su odradili svoj deo posla, čak i Bortolani i Pojtres koji su igrali manje od 10 minuta.

Nije se bukvalno moglo ništa, sem da posmatraš kako ti utakmica klizi iz ruku, težak osećaj nemoći.

Vredi spomenuti Dedu kod nas, ne pamtim da je bolje odigrao u EL, ali za više su nam potrebni plejevi koji razigravaju celu ekipu i igrači koji u sviču neće da se pogube kao što su Hanga i Lazić. Nejpir je imao želju, ali vrlo brzo je bilo vidljivo da ne može sa maskom da igra normalno.

Ključ da prorade svi igrači su plejevi, lopta mora tečnije da kruži, igrač kad ostane sam na šutu ne sme da promašuje, bilo koji kome stigne lopta.

Ti postigneš koš sa poludistance ili prodorom, protivnik da trojku, ti opet dva poena, protivnik opet tri, ti probaš tri promašiš, protivnik opet da tri. Tako je izgledala večerašnja utakmica.

Mora da se postave bolji ofanzivni setovi, i u odbrani da bude više igrača koji su angažovani, povremeno je to izgledalo dobro, ali ovi su frižidere ubacivali često i pred kraj napada što je sigurno bilo frustrirajuće. Gidra je po meni žrtvovan zarad prevelikog angažovanja u odbrani i zato nema taj fokus i svežinu prilikom šuta, inače odlično prati igru i par puta je imao lepa backdoor utrčavanja.

Ima tu još prostora za napredak, samo što mi Sfero ne uliva poverenje glede ofanzive, nadam se da će me demantovati.

  • +1 1
Link to comment

Dok se ne vrate Hanga i Lazic mrka kapa za nas. Nema ko da igra odbranu spolja a i Teo, Jago i Nedovic su jedini bekovi od tekmecsa Fenerom te ih stize umor. Italijani sve ubacili serem im se u ton film.

Link to comment
1 hour ago, booyaka said:

Čist poraz ko suza, žabari su igrali tako da im se večeras ne bi mogli suprostaviti ni ostalih 16 klubova EL.

Nestvaran šut za tri, pritom nisu to bili svi čisti šutevi, bilo ih je dosta preko ruke, partija karijere Loa, svih ostalih 9 igrača su odradili svoj deo posla, čak i Bortolani i Pojtres koji su igrali manje od 10 minuta.

Nije se bukvalno moglo ništa, sem da posmatraš kako ti utakmica klizi iz ruku, težak osećaj nemoći.

Vredi spomenuti Dedu kod nas, ne pamtim da je bolje odigrao u EL, ali za više su nam potrebni plejevi koji razigravaju celu ekipu i igrači koji u sviču neće da se pogube kao što su Hanga i Lazić. Nejpir je imao želju, ali vrlo brzo je bilo vidljivo da ne može sa maskom da igra normalno.

Ključ da prorade svi igrači su plejevi, lopta mora tečnije da kruži, igrač kad ostane sam na šutu ne sme da promašuje, bilo koji kome stigne lopta.

Ti postigneš koš sa poludistance ili prodorom, protivnik da trojku, ti opet dva poena, protivnik opet tri, ti probaš tri promašiš, protivnik opet da tri. Tako je izgledala večerašnja utakmica.

Mora da se postave bolji ofanzivni setovi, i u odbrani da bude više igrača koji su angažovani, povremeno je to izgledalo dobro, ali ovi su frižidere ubacivali često i pred kraj napada što je sigurno bilo frustrirajuće. Gidra je po meni žrtvovan zarad prevelikog angažovanja u odbrani i zato nema taj fokus i svežinu prilikom šuta, inače odlično prati igru i par puta je imao lepa backdoor utrčavanja.

Ima tu još prostora za napredak, samo što mi Sfero ne uliva poverenje glede ofanzive, nadam se da će me demantovati.

aman nebojsa, uzmi vazduh.

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Eleniko said:

 

 

ok može se reći i da nam je armani  oduvek bio loš match up


Ne bas oduvek, guzili su ih i Radonja i Olimpije i Sakota, oni su nam postali redovne musterije kad je Baskonija prestala da bude, imali smo i protiv njih neku seriju tipa 6-0 tako nesto

Inace, ne znam kako se zove ovo sto su nam uradili veceras, ali su nam to uradili bez Pengosa... i Bili Berona :ph34r:

Link to comment
2 hours ago, ZSNj said:

Jasno je da je puklo izmedju Ivanovica i ekipe, koju je preuzeo Teo pretpostavljam. Cak su i Nejpir i Gidra kao stranci i iskusni igraci izjavljivali kako je Teo vodja. Slicne izjave imao i Jago i Nedovic. Tu je stvar jasna, bio je tihi bojkot na poslednjih par utakmica koje je Ivanovic vodio, i na to se nema smisla vracati. 

Ono o cemu treba pricati je da novi trener i posle ovih (??) utakmica koliko je imao nije nesto znacajno unapredio igru, da ne kazem uopste. I dalje zavsimo od raspolozenja pojedinaca. Pre svega tea, nedovica i sl. Neka se niko ne ljuti ali to nije bas nesto sto ja volim da gledam, i umiranje u lepoti od takve kosarke mi nije satisfakcija. Ove price da se eto bas slucajno "protiv nas ubacuju frizideri" su price za malu decu, od pocetka utamice su igrali mnogo bolje i samo ludom srecom i nasim nekim improvizacijama se otislo na poluvreme u egalu. U drugom pol su samo stvari dosle na svoje mesto, njihova dva igraca su poceli da pogadjaju i dosli do nekih solidnih brojki, sto je u konacnom zbiru dalo 20 poena prednosti za njih.

I za kraj, zar neko stvarno misli da je Lo slucajno imao svoje najbolje sutersko vece bas veceras kada su ga cuvali Teo i Jago, a preuzimali Tobi i Bolomboj? Nasa je krivica sto je ostao sam par puta na pocetku utakmice.. kad je pogodio te suteve, bilo je jasno da ce nam se usrati u zivot, jednostavno se zapalio i to je bilo to. Desava se to i losijim i boljim igracima, ali sami smo krivi sto smo ga pustili da se razigra.

 

Paa reklo bi se da bismo sada svi trebali da imamo malo više razumevanja za Karija.

 

I uopšte ne mislim samo na slučaj Teo, već i na pređašnje situacije sa prvenstva 2002., pa i poslednju sa Jokićem i Nedovićem. Tim treba da ima zvezde i lidera, ali treba proceniti i trenutak u kom se takav status dodeljuje igraču.

Link to comment
9 minutes ago, Ratamahatta said:


Ne bas oduvek, guzili su ih i Radonja i Olimpije i Sakota, oni su nam postali redovne musterije kad je Baskonija prestala da bude, imali smo i protiv njih neku seriju tipa 6-0 tako nesto

Inace, ne znam kako se zove ovo sto su nam uradili veceras, ali su nam to uradili bez Pengosa... i Bili Berona :ph34r:

 

iz nepoznatih razloga pamtim samo te tekme gde su nas šurili u pioniru, ovo je treći poraz za redom. sad se, nakon tvoje interpelacije, prisetih se nekih od ranije gde nam je mučeni micov nam je bio redovna mušterija i koje su generalno bile lagan posao... deljao ih je i /naš/ obradović

https://mondo.rs/Sport/Kosarka/a1400045/crvena-zvezda-armani-serija-pobeda-medjusobni-mecevi-istorija.html

 

 

a ovaj drugi pasus, pa armani je čisti F4 tim po rosteru, bez problema sem onog koji se zove da li je mesina te noći pišao u frižider ili pisoar....:thumbsup:

Edited by Eleniko
Link to comment

Ne postoji nijedna naznaka da je Teo bušio Ivanovića niti da je preuzeo ekipu u smislu urušavanja autoriteta trenera. Zapravo postoje naznake da se to nije desilo jer je Teodosić kod Ivanovića igrao i previše minuta tokom kojih je vidno davao sve od sebe, a radi se o treneru kod koga se minuti zaslužuju na treningu i koji nema problem da klupira veliko ime i za mnogo manje stvari od sabotaže. Velika minutaža i javne pohvale trenera se nastavljaju i posle smene Ivanovića. Neverovatno je koliko Teodosić u stvari nervira ljude i sa koliko predrasuda ljudi pristupaju proceni njegovog ponašanja i igračkog kvaliteta. Sa Karijem nemam pojma šta je bilo, ali je savez svakako trebalo da hendluje tu situaciju mnogo bolje. 

 

 

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, Eleniko said:

kurčinela od utakmice za nas, upravo onaj tip tekme koji nam nije trebao u ovom trenutku

 

šta nam znači još jedno otvaranje očiju koliko smo jadni, koliko nam je roster skrpljen

 

koliko nas je zalizani zajebo uvaljivanjem simonovića, onaj ko je doveo tobija, kako jagoa treba koristiti samo kada nije utrljan u parket odbranom 

 

zapravo sam sam kriv i ispao mega jadan jer sam se primio da je ovo kolo u kome okrećemo grobljane - bilo je jasno da su u mentalnom stanju da gube u stambolu pa sam poverovao da ćemo i mi uraditi nešto za sebe, da ćemo ih pobedom nad armanijem prestići na tebeli i to održati do kraja sezone. jer oni neće ponoviti ni izbliza drugu polovinu 22/23 a mi bi ipak trebalo da igramo vremenom sve mirnije i sigurnije

 

karindža

 

video sam da će na loše da izađe dok sam ulazio u arenu, naravno dj je cepao po kosovskom ciklusu - veseli se srbski rode u originalnoj verziji crnogorčevićeve, kao da je cilj da narajcaju mirotočivog a ne nas. a onda sam video šapca sa maskom za lice napravljenom od crne kese za đubre i pričvršćenom nekakvim raifom za vrh te glave kako nešto skakuće ispod koša. nije izgledalo dobro, sve i da se komša od 150 kila u zategnutoj beloj treši koja naglašava volane sala oko struka u jednom trenutku nije okrenuo prema meni i rekao - buraz, gubimo, ova pesma nam je maler.

 

ja sam dao sve od sebe, na -6 za armani na 5 min pre kraja prvog poluvremena sam otišao da se olakšam u wc arene. jeo sam neke sralje škembiće danas i u tom nekom trenutku su počeli da rade a meni se generalno dopala ideja da pustim govno vani za račun talije i karme. uspeli smo da dobijemo prvo poluvreme, ja se nadam da će me zaobići ebola koja sigurno cveta u klonji arene. mada iz ove perspektive sada deluje da sam shit kviska aktivirao prerano.

 

ok može se reći i da nam je armani  oduvek bio loš match up, prethodne 2 u beogradu su nas isto šurili na slično tvrd, grajnderski basket ali uz manju razliku jer ko je očekivao ovakav šuterski user za loa, šildsa i ostale koji su nas saranili ciglarenjem koje je ulazilo sve bez koske. bez posebno zaguljenih akcija i ne znam koje filozofije, krenuo ih šut - prosto nisu imali nikog da ih pita što su krenuli u nekošeno.

 

reći ću nešto mega jadno - za ovaj armani treba jedan dejo radonjić mada bi vrv kao prošlih puta razlika bila što bi na kraju izgubili sa -4 ili -6 a sa jednakom dozom nemoći da uradimo bilo šta.

 

nisam uspeo posle tekme ni da potražim taj korejski street food o kome se ovde pričalo da ima u blizini arene, skrpio sam se sa tripl čizom u meku na bulevaru. nervoza...

 

puno krš riba na ulici, polupijane, minići, debele butine, čizmice, vajb samo da ih neko isprska noćas a bojim se da će sve što će dobiti biti pica kod bucka sa goveđom i par pelinkovaca ili zaječarskog. ne znam da li se dešava nešto u KST mada po stanju stvari na ulici, liči.

 

nije ni da kažeš idemo dalje nego da se zapitaš šta sad.

 

ništa. ništavilo.

 

 

 

 

 

 

 

mogao si da slikas te krs drolje 

  • Tužno 1
Link to comment

Kada su Teo na zalasku, DeDa, Neda i Mitar najbolji igrači jedne ekipe, ta ekipa je 16. u EL. Nema mesta nikakvom čuđenju i očekivanju neočekivano sile koja se iznenada pojavljuje i rešava stvar.

Utisak iz hale: Tobi je najgori stranac u istoriji KK CZ. Odbrana katastrofalna, u napadu glumi centra šutera.

Što se tiče pojačanja- ili 5, ili nijedno.

Link to comment

Ti kqo i legendo™ vjerujes u Simonovica na 4. 

 

Prije bih da zakrpimo 4. Mitar i Dzoel mogu drzati peticu lagano

Edited by MiddleClass
Link to comment
15 minutes ago, MiddleClass said:

Ti kqo i legendo™ vjerujes u Simonovica na 4. 

 

Prije bih da zakrpimo 4. Mitar i Dzoel mogu drzati peticu lagano

 

Petrusev definitivno dobijo pedalu u NBA, what a suprise, eto prilike da se Miško zahvalili sto trpimo Simonovića, koji uopšte ne obećava...

 

Šabaz, ono malo što je igrao je bilo isto stanje kao pre, tu takodje nemam veru da ce se pretvoriti u nekog mamojeba....

Link to comment
8 hours ago, Eleniko said:

kurčinela od utakmice za nas, upravo onaj tip tekme koji nam nije trebao u ovom trenutku

 

šta nam znači još jedno otvaranje očiju koliko smo jadni, koliko nam je roster skrpljen

 

koliko nas je zalizani zajebo uvaljivanjem simonovića, onaj ko je doveo tobija, kako jagoa treba koristiti samo kada nije utrljan u parket odbranom 

 

zapravo sam sam kriv i ispao mega jadan jer sam se primio da je ovo kolo u kome okrećemo grobljane - bilo je jasno da su u mentalnom stanju da gube u stambolu pa sam poverovao da ćemo i mi uraditi nešto za sebe, da ćemo ih pobedom nad armanijem prestići na tebeli i to održati do kraja sezone. jer oni neće ponoviti ni izbliza drugu polovinu 22/23 a mi bi ipak trebalo da igramo vremenom sve mirnije i sigurnije

 

karindža

 

video sam da će na loše da izađe dok sam ulazio u arenu, naravno dj je cepao po kosovskom ciklusu - veseli se srbski rode u originalnoj verziji crnogorčevićeve, kao da je cilj da narajcaju mirotočivog a ne nas. a onda sam video šapca sa maskom za lice napravljenom od crne kese za đubre i pričvršćenom nekakvim raifom za vrh te glave kako nešto skakuće ispod koša. nije izgledalo dobro, sve i da se komša od 150 kila u zategnutoj beloj treši koja naglašava volane sala oko struka u jednom trenutku nije okrenuo prema meni i rekao - buraz, gubimo, ova pesma nam je maler.

 

ja sam dao sve od sebe, na -6 za armani na 5 min pre kraja prvog poluvremena sam otišao da se olakšam u wc arene. jeo sam neke sralje škembiće danas i u tom nekom trenutku su počeli da rade a meni se generalno dopala ideja da pustim govno vani za račun talije i karme. uspeli smo da dobijemo prvo poluvreme, ja se nadam da će me zaobići ebola koja sigurno cveta u klonji arene. mada iz ove perspektive sada deluje da sam shit kviska aktivirao prerano.

 

ok može se reći i da nam je armani  oduvek bio loš match up, prethodne 2 u beogradu su nas isto šurili na slično tvrd, grajnderski basket ali uz manju razliku jer ko je očekivao ovakav šuterski user za loa, šildsa i ostale koji su nas saranili ciglarenjem koje je ulazilo sve bez koske. bez posebno zaguljenih akcija i ne znam koje filozofije, krenuo ih šut - prosto nisu imali nikog da ih pita što su krenuli u nekošeno.

 

reći ću nešto mega jadno - za ovaj armani treba jedan dejo radonjić mada bi vrv kao prošlih puta razlika bila što bi na kraju izgubili sa -4 ili -6 a sa jednakom dozom nemoći da uradimo bilo šta.

 

nisam uspeo posle tekme ni da potražim taj korejski street food o kome se ovde pričalo da ima u blizini arene, skrpio sam se sa tripl čizom u meku na bulevaru. nervoza...

 

puno krš riba na ulici, polupijane, minići, debele butine, čizmice, vajb samo da ih neko isprska noćas a bojim se da će sve što će dobiti biti pica kod bucka sa goveđom i par pelinkovaca ili zaječarskog. ne znam da li se dešava nešto u KST mada po stanju stvari na ulici, liči.

 

nije ni da kažeš idemo dalje nego da se zapitaš šta sad.

 

ništa. ništavilo.

 

 

O Gazo ciganska lenštino

 

Blejiš ko Onazis na tvom grčkom ostrvu umesto da napišeš samo jednu knjigu o Beogradu, sitno slovo; čisto da ostane da smo postojali.

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...