Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

Deluje mi da za Topića neće biti problem to što igra za klub "bez takmičarskih ambicija", ni sa mentalne ni sa čisto košarkaške strane. On ako uskoči sledeće sezone u vatru u Zvezdi, biće to odmah velika uloga. Procenjeno je da je bolje da taj prelaz bude izvršen kroz 30+ minuta u ipak sasvim solidnoj ekipi(a i prilično naloženoj na pobede, bez obzira na strukturu kluba) i ligi, nego kroz ulogu npr. Jaga, sa nekih 5 do 10 minuta u proseku u EL sad kad se oporavio Nedović. Mislim da je donesena dobra odluka, a posebno verujem Milenku koji se i te kako pitao.

 

Takvim igračima treba potpuna sloboda da dođu do izražaja, kao Vasi na primer.

Edited by Milošica
  • +1 5
Link to comment
6 minutes ago, Ted said:

meni nije jasno zašto Topić nije ni na širem spisku, odnosno zašto nije u rotaciji. ovo što sam ga gledao u ABA, dečko sabija. jasno, ne bi mogao odmah u EL na taj način. ali posle sezone iskustva, moguće da bi bio legitiman prvi plej ili blizu toga. čak i ako ga Miško zavali u NBA, verovatno bi ostao ovde neko vreme, kao Bogdan što je igrao u Evropi, pre no što se preseli tamo. 

 

imajući u vidu Nejpirovu slabu formu, koji god da je razlog za nju, ne verujem da bi od Topića dobili manje, čak i sada. ABA ligu bi vam igrao bez problema, a u EL bi verovatno mogao po 10-ak minuta da dobija. to mi deluje kao bolja varijanta nego igranje za klub bez takmičarskih ambicija.

Sa Topicem je gotovo. Ove sezone je u Megi, nece Misko dozvoliti bilo kakav rizik u Zvezdi i eventualno neigranje ili malu minutazu i neki prekid pozajmice, a sledece sezone je u NBA-u.

 

Nije on uporediv sa Bogdanom, Bogdanovic je bio 27. pik, Topic je negde na ivici da udje u top 10.

 

Tako da, ode on odmah preko bare. Ne kazem da ce postati bolji od Bogdana, ne kazem ni da nece, samo kazem da te visoke rangirane pikove odmah kupe i ne ostavljaju ih kao Bogdana do 25. godine u Evropi.

 

Top 15 pikovi su projektovani da budu buducnost kluba, 27. pik je, ajde da pokusamo, mozda i bude nesto od njega.

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, Ted said:

meni nije jasno zašto Topić nije ni na širem spisku, odnosno zašto nije u rotaciji. ovo što sam ga gledao u ABA, dečko sabija. jasno, ne bi mogao odmah u EL na taj način. ali posle sezone iskustva, moguće da bi bio legitiman prvi plej ili blizu toga. čak i ako ga Miško zavali u NBA, verovatno bi ostao ovde neko vreme, kao Bogdan što je igrao u Evropi, pre no što se preseli tamo. 

 

imajući u vidu Nejpirovu slabu formu, koji god da je razlog za nju, ne verujem da bi od Topića dobili manje, čak i sada. ABA ligu bi vam igrao bez problema, a u EL bi verovatno mogao po 10-ak minuta da dobija. to mi deluje kao bolja varijanta nego igranje za klub bez takmičarskih ambicija.

 

Zato što Miško nije bio u fazonu da mu klinac sedi na klupi i igra po 5-6min ABA ligu. Mislim, lako je sad naknadno rezonovati kad se ispostavilo da je Šaban bust, ali pre početka sezone njemu je bilo namenjeno 25-30 minuta po meču, a ostalo da sakupe Jago, Teo i drugi.

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Hele said:

Sa Topicem je gotovo. Ove sezone je u Megi, nece Misko dozvoliti bilo kakav rizik u Zvezdi i eventualno neigranje ili malu minutazu i neki prekid pozajmice, a sledece sezone je u NBA-u.

 

Nije on uporediv sa Bogdanom, Bogdanovic je bio 27. pik, Topic je negde na ivici da udje u top 10.

 

Tako da, ode on odmah preko bare. Ne kazem da ce postati bolji od Bogdana, ne kazem ni da nece, samo kazem da te visoke rangirane pikove odmah kupe i ne ostavljaju ih kao Bogdana do 25. godine u Evropi.

 

Top 15 pikovi su projektovani da budu buducnost kluba, 27. pik je, ajde da pokusamo, mozda i bude nesto od njega.

 

ok, nisam znao za ove prakse koje navodiš, a nisam ni znao da je toliko visoko projektovan na draftu.

 

ali ako je tako, to je katastrofa. koje su onda šanse da neki naš top prospekt uopšte zaigra za Czvi ili Par?

 

5 minutes ago, goofs said:

 

Zato što Miško nije bio u fazonu da mu klinac sedi na klupi i igra po 5-6min ABA ligu. Mislim, lako je sad naknadno rezonovati kad se ispostavilo da je Šaban bust, ali pre početka sezone njemu je bilo namenjeno 25-30 minuta po meču, a ostalo da sakupe Jago, Teo i drugi.

 

mislio sam na situaciju da ga uopšte nisu uzeli u obzir prilikom komponovanja tima. ono, imaš top prospekta na nekoj poziciji, a ti daješ gomilu para na dovođenje igrača na istoj poziciji. mogle su te pare da se preusmere na neku drugu poziciju, a prospektu da se obezbede minuti. na kraju krajeva tu je i Teodosić koji je, i pored godina, još uvek više nego legitiman EL igrač

Edited by Ted
  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, Ted said:

meni nije jasno zašto Topić nije ni na širem spisku, odnosno zašto nije u rotaciji. ovo što sam ga gledao u ABA, dečko sabija. jasno, ne bi mogao odmah u EL na taj način. ali posle sezone iskustva, moguće da bi bio legitiman prvi plej ili blizu toga. čak i ako ga Miško zavali u NBA, verovatno bi ostao ovde neko vreme, kao Bogdan što je igrao u Evropi, pre no što se preseli tamo. 

 

imajući u vidu Nejpirovu slabu formu, koji god da je razlog za nju, ne verujem da bi od Topića dobili manje, čak i sada. ABA ligu bi vam igrao bez problema, a u EL bi verovatno mogao po 10-ak minuta da dobija. to mi deluje kao bolja varijanta nego igranje za klub bez takmičarskih ambicija.

sta kaze struka, dal bi drezgic mogao da odmeni panterovih 3,5 ppg za 15 minuta u abi, il to vredi 2,6m po sezoni? pitam za druga:fantom:

  • +1 2
Link to comment
Just now, Shaq said:

sta kaze struka, dal bi drezgic mogao da odmeni panterovih 3,5 ppg za 15 minuta u abi, il to vredi 2,6m po sezoni? pitam za druga:fantom:

 

nemam pojma, nisam struka. a i ne čini mi se da je Drezgić nivo prospekta kao Topić.

 

pomislio sam da bi Topić mogao u Zvezdi da ima ulogu koju je imao Madar u Partizanu npr. to nije malo.

 

 

  • +1 2
Link to comment
11 minutes ago, Hele said:

Sa Topicem je gotovo. Ove sezone je u Megi, nece Misko dozvoliti bilo kakav rizik u Zvezdi i eventualno neigranje ili malu minutazu i neki prekid pozajmice, a sledece sezone je u NBA-u.

 

Nije on uporediv sa Bogdanom, Bogdanovic je bio 27. pik, Topic je negde na ivici da udje u top 10.

 

Tako da, ode on odmah preko bare. Ne kazem da ce postati bolji od Bogdana, ne kazem ni da nece, samo kazem da te visoke rangirane pikove odmah kupe i ne ostavljaju ih kao Bogdana do 25. godine u Evropi.

 

Top 15 pikovi su projektovani da budu buducnost kluba, 27. pik je, ajde da pokusamo, mozda i bude nesto od njega.

Tačno tako, sem neke povrede ne vidim kako i zašto bi mogao da padne na draft listi a onda u Zvezdu može da dodjem samo kao povratnik iz NBA. 

Link to comment
4 minutes ago, Ted said:

 

nemam pojma, nisam struka. a i ne čini mi se da je Drezgić nivo prospekta kao Topić.

 

pomislio sam da bi Topić mogao u Zvezdi da ima ulogu koju je imao Madar u Partizanu npr. to nije malo.

 

 

nema sta drugi da misle, kad su misko i milenko procenili da treba da igra 25+ minuta, a to u zvezdi, kao i u bilo kom el klubu je cist sajant fikshn..

  • +1 1
Link to comment

Ne razumem se previse u prospekte i to, ali ako je zaista tako svetla buducnost pred Topicem, Covic i bulumenta oko njega bi trebali u katran i perje za to sto nisu u stanju da daju prostora takvom igracu. Pri tom su imali tri usrane i pustene niz vodu sezone. 
 

Link to comment
20 minutes ago, Shaq said:

sta kaze struka, dal bi drezgic mogao da odmeni panterovih 3,5 ppg za 15 minuta u abi, il to vredi 2,6m po sezoni? pitam za druga:fantom:

 

Ne moze. Btw, poruci drugu ili da se registruje pa sam da pita, ili da batali kosarku, konstantno postavlja neka debilna pitanja.

  • +1 1
  • Haha 4
Link to comment
20 minutes ago, Ted said:

mislio sam na situaciju da ga uopšte nisu uzeli u obzir prilikom komponovanja tima. ono, imaš top prospekta na nekoj poziciji, a ti daješ gomilu para na dovođenje igrača na istoj poziciji. mogle su te pare da se preusmere na neku drugu poziciju, a prospektu da se obezbede minuti. na kraju krajeva tu je i Teodosić koji je, i pored godina, još uvek više nego legitiman EL igrač

 

Nije Topic jos uvek taj nivo, momak je imao jednu seniorsku sezonu u KLS ekipi, nije cak ni ABA ligu igrao. Madar je u trenutku dolaska u Partizan vec imao dve godine iza sebe u izraelskom prvenstvu, jos i bio izabran u petorku lige ili tako nesto, plus je odigrao jednu Evrokup akciju pre debitovanja u EL.

Zvezda je sklapala tim za plejof borbu, sa tim ambicijama nemas puno prostora da guras klinca, bar ne u ovakvom formatu EL.

 

Dogodine bi vec mogao tu da bude u toj ulozi, ako ostane u Beogradu.

  • +1 1
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...