Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

6 minutes ago, assignment said:

 

Mislis u ABA protiv Zadra? Jer u EL nema sanse, opasno se smara Topicem, decko jeste veliki talenat ali videcemo ako sledece godine bude bui kod nas....

Nema šta da čekamo, ovo što je Nejpir igrao, odigrao bi sve i da se uplaši i nema dan. Niko ne tvrdi da će on da dominira u EL, al da u ovom timu nema mesta - bruka i sramota. U Realu bi mu našli ulogu i minute. 

  • +1 2
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
22 minutes ago, assignment said:

 

Mislis u ABA protiv Zadra? Jer u EL nema sanse, opasno se smara Topicem, decko jeste veliki talenat ali videcemo ako sledece godine bude bui kod nas....

Da li ti shvataš da mi nemamo beka (sem Nedovića) koji prodorom može napasti protivnika? Nama bi jedan jednosmjerni Jaka Blažič trenutno valjao, a kamo li mali Topić koji napreduje iz utakmice u utakmicu.

19 minutes ago, booyaka said:

Presudila je ofanziva, i odlična ofanziva dobija odličnu defanzivu, uvek bilo i uvek će biti (i donosi i titule ma šta ko mislio), ali defanziva svakako treba da bude bolja od ove pokazane protiv Future.

Švabe na ofanzivu uzeše mundobasket.

17 minutes ago, kralj said:

 

Kako ritmom, kad nam je tranzicija (i skok od koga tranzicija kreće) prilično bedna. Tim ima napadački talenat, hrpu elegantnih i kreativnih igrača koje je milina gledati, ali kad krene tuča, ima da nas nema. Protiv slabijih će biti lepih utakmica, a velika većina EL timova je i jača i brža, mogu samo oni nas da lome. 

Kako jebo ga ti kada smo prvi u EL po broju ofanzivnih skokova, a po ukupnom broju skokova smo 5-i. Upravo o tome i pričam, ako se uđe u tuču i sporiji ritam utakmice onda nemamo šta da tražimo. Tuča i tranzicija po meni nisu jedno te isto, tuča ti je poziciona igra.

Link to comment
15 minutes ago, Ratamahatta said:

Kao ona debela mrcina pre 10 godina sto samo puca trojke, ili ona Joviceva rezerva sto peva pogresnu pesmu u pogresno vreme na pogresnom mestu 

Ili kao Simanić, Rebić, Tejić, Kaplanović...

Link to comment
8 minutes ago, Jesper23 said:

Da li ti shvataš da mi nemamo beka (sem Nedovića) koji prodorom može napasti protivnika? Nama bi jedan jednosmjerni Jaka Blažič trenutno valjao, a kamo li mali Topić koji napreduje iz utakmice u utakmicu.

Švabe na ofanzivu uzeše mundobasket.

Kako jebo ga ti kada smo prvi u EL po broju ofanzivnih skokova, a po ukupnom broju skokova smo 5-i. Upravo o tome i pričam, ako se uđe u tuču i sporiji ritam utakmice onda nemamo šta da tražimo. Tuča i tranzicija po meni nisu jedno te isto, tuča ti je poziciona igra.

 

Ofanzivni skok je drugo, pre svega je do protivnika, tj rasporeda, a i do selekcije šuta naših igrača. A i mali je uzorak. 1 Deda je za sada u top 3 kradljivca lige. U defanzivnom skoku smo baš tanki, plus što centri sporo dele prvi pas. 

 

Malo ekipa će ovi naši da pretrče. Niti smo mladi niti eksplozivni. 

Link to comment
30 minutes ago, Jesper23 said:

Da li ti shvataš da mi nemamo beka (sem Nedovića) koji prodorom može napasti protivnika? Nama bi jedan jednosmjerni Jaka Blažič trenutno valjao, a kamo li mali Topić koji napreduje iz utakmice u utakmicu.

Švabe na ofanzivu uzeše mundobasket.

Kako jebo ga ti kada smo prvi u EL po broju ofanzivnih skokova, a po ukupnom broju skokova smo 5-i. Upravo o tome i pričam, ako se uđe u tuču i sporiji ritam utakmice onda nemamo šta da tražimo. Tuča i tranzicija po meni nisu jedno te isto, tuča ti je poziciona igra.

 

Moze Hanga, moze Jago, moze i Nejpir, donekle i Teo.....

 

Bajern nije rep. Nemacke.... Sem dva igraca, od kojih se jedan raspao (Obst) a Bonga ionako nije nesto....

Link to comment
5 minutes ago, assignment said:

 

Moze Hanga, moze Jago, moze i Nejpir, donekle i Teo.....

 

Bajern nije rep. Nemacke.... Sem dva igraca, od kojih se jedan raspao (Obst) a Bonga ionako nije nesto....

Hanga baca floutere, Jagu će oduvati na prodoru, Nejpir i Teo spori kao puževi. Mogu se i ja prošetati do koša, ali biti konstantna prijetnja, to je nešto drugo.

 

Pričao sam o sistemu igre, ne o Bajernu. Moguće je na ofanzivu uzeti titulu i to veliku titulu.

Link to comment

Ja se nadam da su tacne price da je Topic sam insistirao da ode u Megu zeleci da bude glavni igrac i potrosac. Jago mi je simpatican, ima i odredjene kvalitete, ali da on zauzima mesto Topicu je nesto sto je tesko opravdati. Zapravo je bas steta sto Topic nije u ekipi sa Teom, da imamo primopredaju palice. I ovo sto trenutno igra Nejpir sam ubedjen da moze i Topic da odigra tj. da pruzi isti ili veci doprinos na malo drugaciji nacin, ali to je vec naknadna pamet. Prvog pleja koji vuce ekipu su svakako trebali da dovedu samo sto za sada izgleda da su lose izabrali.

 

 

Edited by Heaviside
Link to comment
3 minutes ago, Jesper23 said:

Hanga baca floutere, Jagu će oduvati na prodoru, Nejpir i Teo spori kao puževi. Mogu se i ja prošetati do koša, ali biti konstantna prijetnja, to je nešto drugo.

 

Pričao sam o sistemu igre, ne o Bajernu. Moguće je na ofanzivu uzeti titulu i to veliku titulu.

 

Mslim da strasno preterujes.... Em ce ti floteri ulaziti, kad, tad. A centar moze i treba tu blokovima da stvori prostor za ulaz....

 

Odrana u EL je imperativ velikog uspeha, SP je druga prica u vremenskom roku od dve nedelje. Tokom cele sezone "defence wins championchips"

 

A mi kada smo imali defence, bili smo losi u napadu, sada je obrnuto dok Sfero to skupi, najkasnije povratkom Lazica i zdravog Hange...

Link to comment
19 minutes ago, assignment said:

 

Mslim da strasno preterujes.... Em ce ti floteri ulaziti, kad, tad. A centar moze i treba tu blokovima da stvori prostor za ulaz....

 

Odrana u EL je imperativ velikog uspeha, SP je druga prica u vremenskom roku od dve nedelje. Tokom cele sezone "defence wins championchips"

 

A mi kada smo imali defence, bili smo losi u napadu, sada je obrnuto dok Sfero to skupi, najkasnije povratkom Lazica i zdravog Hange...

Onda super, sam si rekao da bi mogli biti "atletičniji" ja stvarno ne vidim neke stvari. Brži protok lopte, trčanje u leđa, to ja za sada vidim. Sama brzina igrača ne mora nužno da utiče na brzinu ritma, lopta je uvijek brža od igrača, a mi de facto nemamo neku atletsku zvjerku na bekovskim pozicijama, to je valjda svima jasno, a mali topić je strašan po tom pitanju. Prošle sedmice je predvodio Megu protiv Future, možeš vidjeti kako je igrao.

 

edit: Od Šabaza sam više očekivao po tom pitanju, sve to estetski izgleda fino, ali realizacija često nedostaje.

Edited by Jesper23
Link to comment

fun fact koji sam upravo otkrio

 

kvinsi miler ima tačno 30 godina danas, nije ni blizu najstarijih u timu, čak i da zanemarimo tea.

 

kako je sjebo karijeru nemam pojma tek ta 2015 u zvezdi mi je jedna od najdrazih pojava jednog stranca kod nas

 

 

  • +1 5
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...