Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

Jako važna pobjeda, nema labavo sa Budućnosti pokazali su se kao prilično tvrd orah, ove ostale nadam se da ćemo ometlati lakše i onda ostaje taj trio u razigravanju, partizani futura i mi.  Bilo bi dobro njih okrenuti jedne kontra drugih, a to bi se desilo ukoliko uzmemo prvu poziciju u doigravanju.

Nadam se da će biti strpljenja sa Nejpirom, trudi se očito i sinoć nije nasumice uzimao šut, ono što je izgradio pozicije za sebe to je i pospremio u obruč, asistencije su prolazile na niski post manje više upotrebljene.

 

Još da nebudemo narikače za suđenje, ali sa ovim sudijama od sinoć mi Bajern nikad ne bi dobili, neću im na teret stavljati tendecioznost i slično, nego jednostavno mnogo nekih detalja previde ili presude ko na neviđeno, primjer kad Davidovac blokira na obruču ne mogu se sjetiti koji je centar Budućnosti bio ali blokada je čista metar ispred nosa sudije i on pokazuje na faul Davidovca. 

Link to comment

Ovaj tim je valjda pravljen da bude konkurentan u EL, a ne za Cipiripi Budućnost.

 

To se onda moglo i sa 30-40% ovogodišnjeg budžeta bez problema.

Videćemo u narednih nekoliko EL utakmica kako zaista stoje stvari gde ozbiljni timovi imaju čim da eksploatišu kraatere koje imamo u rosteru.

 

Bjelica je potpisan da bude prva i praktično jedina EL četvorka, nestao je, a mi se već više od mesec dana pravimo da ta pozicija ne postoji.

 

 

 

 

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
51 minutes ago, Eleniko said:

dobri smo, ovo dolazi na mesto.

 

džaba ste kukali ko babe.

 

Druže, mislim da skoro niko u EL neće u zadnjoj četvrtini šutirati 9-0 za tri 3/9 za dva kao Bajern.

Da se nisu potpuno šuterski raspali na kraju dobili bi nas lagano.

 

Sinoć smo jedno vreme igrali u postavi Nedara-Nejpir-Teodosić, s tim što je Teo bio kamen temeljac odbrane u istoj. Pre toga je na terenu u sličnoj konstelaciji bio Jago.

Ako je potrebno objašnjavati koliko će to smehotresno izgledati defanzivno protiv iole ozbiljnih ekipa u EL, onda jbg.

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment
2 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

Druže, mislim da skoro niko u EL neće u zadnjoj četvrtini šutirati 9-0 za tri 3/9 za dva kao Bajern.

Da se nisu potpuno šuterski raspali na kraju dobili bi nas lagano.

 

Sinoć smo jedno vreme igrali u postavi Nedara-Nejpir-Teodosić, s tim što je Teo bio kamen temeljac odbrane u istoj. Pre toga je na terenu u sličnoj konstelaciji bio Jago.

Ako je potrebno objašnjavati koliko će to smehotresno izgledati defanzivno protiv iole ozbiljnih ekipa u EL, onda jbg.

 

A to kao nema nikakve veze sa odbranom koju smo u tim momentima igrali. To su mahom bili sve teski sutevi, a ne kao na treningu tokom 1/4....

Link to comment
2 hours ago, Ćenta said:

Jako važna pobjeda, nema labavo sa Budućnosti pokazali su se kao prilično tvrd orah, ove ostale nadam se da ćemo ometlati lakše i onda ostaje taj trio u razigravanju, partizani futura i mi.  Bilo bi dobro njih okrenuti jedne kontra drugih, a to bi se desilo ukoliko uzmemo prvu poziciju u doigravanju.

 

 

Zato sto im je sut bio vise nego odlican, inace EC ekipa. Videcemo kako ce to tokom duge sezone ici...

Link to comment

Polako ljudi, pa mi bez Hange i Ljudine u suštini i nemamo defanzivca na vanjskim pozicijama. Ofanzivno djelujemo mnogo bolje nego ranije, mislim da će i defanziva polako da "legne" na svoje mjesto. Od početka sezone je bilo jasno da ovaj tim ne može protivnike lomiti odbranom, već ritmom.

 

edit: Mali Topić bi nam legao kao budali šamar, mi nemamo igrača koji prodorom može napasti odbranu. On ima brzinu i dobro podnosi kontakt, mislim da bi se naigrao i nadavao poena.

Edited by Jesper23
  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, assignment said:

 

A to kao nema nikakve veze sa odbranom koju smo u tim momentima igrali. To su mahom bili sve teski sutevi, a ne kao na treningu tokom 1/4....

 

Pola tih šuteva je bilo čisto.

Link to comment
27 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

Pola tih šuteva je bilo čisto.

 

udavili smo ih kao roda zabu i nisu mogli nista da pogode. dakle, jaka odbrana presudila

  • +1 2
Link to comment
28 minutes ago, Jesper23 said:

edit: Mali Topić bi nam legao kao budali šamar, mi nemamo igrača koji prodorom može napasti odbranu. On ima brzinu i dobro podnosi kontakt, mislim da bi se naigrao i nadavao poena.

 

Mislis u ABA protiv Zadra? Jer u EL nema sanse, opasno se smara Topicem, decko jeste veliki talenat ali videcemo ako sledece godine bude bui kod nas....

Link to comment
32 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

Pola tih šuteva je bilo čisto.

Istk kao naši protiv Žalgirisa, Monaka, Partizana ...

Edited by sigurnost
  • +1 2
Link to comment

Presudila je ofanziva, i odlična ofanziva dobija odličnu defanzivu, uvek bilo i uvek će biti (i donosi i titule ma šta ko mislio), ali defanziva svakako treba da bude bolja od ove pokazane protiv Future.

Link to comment
31 minutes ago, Jesper23 said:

Polako ljudi, pa mi bez Hange i Ljudine u suštini i nemamo defanzivca na vanjskim pozicijama. Ofanzivno djelujemo mnogo bolje nego ranije, mislim da će i defanziva polako da "legne" na svoje mjesto. Od početka sezone je bilo jasno da ovaj tim ne može protivnike lomiti odbranom, već ritmom.

 

edit: Mali Topić bi nam legao kao budali šamar, mi nemamo igrača koji prodorom može napasti odbranu. On ima brzinu i dobro podnosi kontakt, mislim da bi se naigrao i nadavao poena.

 

Kako ritmom, kad nam je tranzicija (i skok od koga tranzicija kreće) prilično bedna. Tim ima napadački talenat, hrpu elegantnih i kreativnih igrača koje je milina gledati, ali kad krene tuča, ima da nas nema. Protiv slabijih će biti lepih utakmica, a velika većina EL timova je i jača i brža, mogu samo oni nas da lome. 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...