Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

30 minutes ago, Heaviside said:

Igraće Lazić trojku u napadu, ćoškariti umesto Rokasa, a u odbrani čuvati bekove dok Nedović ili Teo stoje na dva metra od njihovog ćoškara. Hanga dvojka. Bar se nadam da će biti tako. 

 

Problem je što smo tako ranjivi u skoku. Teo u prajmu je bio izuzetan u skoku, sada ne gradi igrače skoro pa nikad. 

Link to comment

Sto se Nejpira tiče stvarno je ta neka kurcobolja glavni utisak. Nema sumnje da je majstor ali da ne bi bio okarakterisan kao totalni promašaj mora da napravi iskorak u smislu igranja pod pritiskom jer nije isto zezati se sa Capitenes di Mexico ili doći u Olimpiju u trenutku kada je već prežalila sezonu, i igrati u Zvezdi gde je svaki meč bitan.

Link to comment
21 minutes ago, kralj said:

 

Problem je što smo tako ranjivi u skoku. Teo u prajmu je bio izuzetan u skoku, sada ne gradi igrače skoro pa nikad. 

Jbg, nešto moramo da damo kad je Teo na terenu, a Lazića po meni nema mnogo smisla koristiti ako ne čuva protivničkog opasnog beka.

Link to comment
20 minutes ago, *edited by mod said:

Sto se Nejpira tiče stvarno je ta neka kurcobolja glavni utisak. Nema sumnje da je majstor ali da ne bi bio okarakterisan kao totalni promašaj mora da napravi iskorak u smislu igranja pod pritiskom jer nije isto zezati se sa Capitenes di Mexico ili doći u Olimpiju u trenutku kada je već prežalila sezonu, i igrati u Zvezdi gde je svaki meč bitan.

Meni on ne izgleda kao neko kome je svejedno. Više mi deluje da je zbunjen očekivanjima, da ne želi da bude vođa ekipe u kojoj je svaka utakmica drama i svaki potez pod lupom, kao i da lako klone duhom posle greške. Kao da bi radije da bude klasičan skorer bez većih drugih obaveza, a počinjem da sumnjam i u njegovu sposobnost da bude pravi plejmejker nevezano za želju što je već problematično jer nije da ima telesinu kao Egzum. Propušta da pusti lopte koje bi i prosečan plej pustio i to u situacijama kada ni on sam ne napada nego pasivno dribla u mestu. Nervira me mnogo, ali i dalje mislim da je moguće uklopiti ga i da bi vrhunski trener to uspeo. On od relevatnog iskustva ima samo polusezonu u Armaniju za koji je Micov pričao da je klub sa veoma malim pritiskom. Videćemo, za sada je težak promašaj.

Edited by Heaviside
  • +1 4
Link to comment

Stvarno smarate sa tom kurcoboljom Shabaza,sve stručnjaci . Imao dve ukradene lopte i samo jednu izgubljenu . Znalo se da nije previše dobar u odbrani ,trenutno je pogubljen ,nije u formi i to je to.

Kako će većina da promeni priču tamo za mesec dana ,svidja mi se sto pokušava ove suteve za dva ,nije to radio na početku .

Bice on avion kad se malo uhoda 

  • +1 5
Link to comment
52 minutes ago, Eleniko said:

 

Ali je zaustavio Karsenov nalet kad ga je Grk poslao umesto Napiera. Jbga rudarski posao.


to stoji. i u minhenu na turniru ga je duško stavljao na edvardsa. ugasio ga je

Edited by Ros
Link to comment

navijači Zvezde, ako bi nekoga da počaste salvom zvižduka, kao prvi i jedini kandidat se nameće Čović. pošto su svi navodni razlozi za nezadovoljstvo orkestrirani njegovom dirigentskom palicom.

 

ali ne, on i dalje jaše na priči kako je osvojio 748 titula i valjda treba da mu se podigne spomenik i da se tretira kao jedna od najvećih legendi Sprske košarke. iako svaki navijač Zvezde zna da je 80% osvojenog realno ništa. ali Čović bi da nas ubedi kako Zvezdina titula u dvoboju sa FMP-om, valjda ima isti značaj kao i neka titula u Jugi, šta ja znam, kad su igrali Jugoplastika i Cibona finale, a pre toga se peglali godinu dana sa prilično jakom i nezgodnom konkurencijom tipa Bosne, Zadra, Olimpje, Partizana, Zvezde itd.

 

imali smo nešto što je ličilo na ligu dok su tu bili Hemofarm, FMP original, Vojvodina jedno vreme i tako. moralo ja malo da se oznojiš i pomučiš da bi isplivao. da ne pričam o abi. sad je domaća liga komedija sa elementima tragedije, a i aba je tim putem dobrano odmakla.

  • +1 3
  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment

Što se tiče bezvrednih titula usled slabe konkurencije, to sve isto važi i za Vujoševića, ali se ne sećam da je to konstatovano od strane avangarde, moguće da sam propustio. 

 

Čović jeste zlo, ali nisam siguran koliko je on zaslužan za stvari na koje se žalimo, a koliko trener. Priča se da su Bjelica i Teodosić njegovi transferi i da je ostale igrače tražio Duško. Bjelica nije ni zaigrao i bio je kod nas mesec-dva za siću, a Teodosić nas drži iznad vode ili sprečava da totalno potonemo. Sa druge strane, Duško je tražio Tobija umesto četvorke što je glavni problem ovog rostera. Nejpir koji je za sada totalni promašaj je takođe Duškov izbor. 

 

Al nebitno, svakako bi bilo lepo kada bi Čović otišao, zbog svega što je on i zbog toga što nije uspeo da iskoristi povećan budžet na pravi način već drugu godinu, ali pošto bi umesto njega dobili nekog Ostoju iz SNS-a mislim da ne bi bilo neke velike razlike. Nažalost mi nemamo svog Robiju koji bi svojim autoritetom mogao da zavede red u sportskom sektoru.

Edited by Heaviside
  • +1 4
Link to comment
2 hours ago, Heaviside said:

Što se tiče bezvrednih titula usled slabe konkurencije, to sve isto važi i za Vujoševića, ali se ne sećam da je to konstatovano od strane avangarde, moguće da sam propustio. 

 

problem je što se sa večitima stalno teži nekom jednačenju. čak i kad mu mesta nema.

 

u to vreme koje pominješ liga je bila jača, domaća mislim. bilo je nekakve konkurencije, osvajali su abu Hemofarm i FMP, bili su konkurentni u domaćoj ligi. čini mi se da je Hemofarm upravo protiv Partizana osvojio abu. možda grešim, davno bilo. nije bilo ovako lako skupljati tofeje, a naročito nije bilo moguće da se pojaviš samo u finalu. nije to bio neki extra kvalitet, ali je bilo konkurentnije, zanimljivije i jače domaće takmičenje. u međuvremeno je ono propalo skroz i izgubilo je značaj. objektivno je tako. možeš da osvojiš i narednih 78 ovakvih liga, to nište neće doprineti rejtingu kluba.

 

ako me pitaš dal bih ja voleo da je Partizan osvojio prethodnih 10 domaćih liga, odmah da ti kažem voleo bih. ne zato što vredi nečemu, već što volim kad Partizan nešto osvoji. to je subjektivno. objektivno, i nakon tih 10 tilula Partizan ne bi bio ništa veći ili bolji klub u odnosu na onaj od pre 10 godina. a to je zato što te titule objektivno ne vrede ništa. o tome se radi.

 

a ja svakao nisam kriv što je Zvezda počela da "nadolazi" u vreme propasti domaće lige. i to je objetivno tako.

 

ja protiv Zvezde ništa nemam. ne želim da nestane, propadne, umre i tome slično. protiv Čovića imam svašta, a 99% toga nema veze sa Zvezdom. naprosto čovek je podliji i ljigaviji i od samog Vučića, što je samo po sebi grandiozan uspeh. dal je vaša sreća ili nesreća što se baš on zakačio za vas, videćemo. bilo čija sreća retko ide u istoj rečenici sa tim likom.

Edited by Ted
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...