Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

 

 

18 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

Isključujući naravno ABA govna, znam da je bilo teško za razumeti :(

Znači ok je da sude našima u EL, tu se niko ne buni, ok je da ih EL više puta delegira na F4 gde nije bilo zamerki, ali nije ok da sude Zvezdi? To je ta jadna priča koja je krenula od fudbala i "nećemo da nam sude najbolje domaće sudije" pa se sad prirodno prelila i na košarku kao način da se ublaže porazi i kiksevi.

 

Bilo bi prosto sjajno videti neki potencijalni dopis gde se traži od Evrolige da delegira sudije za ABA, a oni posalju Pukla, Hodrova i Bolutuzera pa KKCZ traži njihovo izuzece a onda EL pita zašto, pa im Čović u saopštenju objasni da su ~30% njihovih sudija potplaćena ABA govna™

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, *edited by mod said:

Srećom je suviše i za ABA i za EL.

posto se pravis francuska sobarica.. 

koliko puta su tim aba sudijama sto sude evroligu, drzana™ vrata u aba ligi a koliko puta u el?

pametnom dosta.

  • +1 5
Link to comment

Ma bre pustite suđenje, grešilo se na obe strane, možda malo više na našu štetu, ali i da nije bilo toga, opet bi izgubili sinoćnu utakmicu. Uvek mrzim kad se potenciraju sudije kao uzrok poraza, a mi odigrali katastrofalno, pre svega u odbrani. 

Zašto je Kaminski izdominirao?! Zato što je odbrana bila na rekreativnom nivou i spoljnih i unutrašnjih igrača...Videlo se na početku utakmice, a posebno u trećoj četvrtini prethodne utakmice, kad se odigra dobra odbrana, bukvalno niko od igrača Partizana nije mogao da pogleda na koš. Isti taj Kaminski je ispadao smešan kad mu malo zategneš odbranu, par puta smo u tome uspeli i sinoć...Nisam pametan šta raditi na dalje, verovatno delim mišljenje kao i većina, nekim igračima se zahvaliti, probati dovesti dva ili tri igrača koja bi mogla da preokrenu sezonu. Mislim da i u ABA ligi i u Evroligi smo daleko od toga da je sve izgubljeno.

  • +1 5
Link to comment
11 minutes ago, *edited by mod said:

 

 

Znači ok je da sude našima u EL, tu se niko ne buni, ok je da ih EL više puta delegira na F4 gde nije bilo zamerki, ali nije ok da sude Zvezdi? To je ta jadna priča koja je krenula od fudbala i "nećemo da nam sude najbolje domaće sudije" pa se sad prirodno prelila i na košarku kao način da se ublaže porazi i kiksevi.

 

Bilo bi prosto sjajno videti neki potencijalni dopis gde se traži od Evrolige da delegira sudije za ABA, a oni posalju Pukla, Hodrova i Bolutuzera pa KKCZ traži njihovo izuzece a onda EL pita zašto, pa im Čović u saopštenju objasni da su ~30% njihovih sudija potplaćena ABA govna™

Cek. Aj ovako. Sto se mene tice nisu sudije pobedile Zvezdu, dobio je Partizan kvalitetnijom igrom pre svega. Da se recimo pojavio MWill ko nekad, recimo, za kog nema resenja to ne moze da premosti onakva govnarija od sudjenja.

Ali problem sto je ono sinoc jeste tesko sranje od sudjenja nedostojno onakve utakmice. Brdo gresaka, kompenzacija i na kraju povod za pricu o tome. 
Zasto po tebi iste te sudije ne brljave tako u EL, delegiraju ih za vazne utakmice a onda ovde potonu u glib.

Ili mozda po tebi ne? Juce je bilo sve u granicama normale? 
Po meni, recimo, prva dva faula Smajlagicu nidje veze. Ono preko pola isto diskutabilno. I jos dosta stvari koje su fakat bile diskutabilne. Kaminski je recimo, opet, po mom misljenju, za nijansu stalno pravio faul na preuzimanju nogom i guzicom. Nekad se te stvari, pogotovo poslednjih godina, sviraju, sad jok. A onda neki smesni faulovi u napadu da malo kompenzujemo. 
Ako je sranje, daj nazovimo ga sranjem. Opet ponavljam, nije to pobedilo Zvezdu juce. Osakaceni spolja, Partizan to arčio, i kraj.

  • +1 1
Link to comment
Just now, MeanM@ said:

Cek. Aj ovako. Sto se mene tice nisu sudije pobedile Zvezdu, dobio je Partizan kvalitetnijom igrom pre svega. Da se recimo pojavio MWill ko nekad, recimo, za kog nema resenja to ne moze da premosti onakva govnarija od sudjenja.

Ali problem sto je ono sinoc jeste tesko sranje od sudjenja nedostojno onakve utakmice. Brdo gresaka, kompenzacija i na kraju povod za pricu o tome. 
Zasto po tebi iste te sudije ne brljave tako u EL, delegiraju ih za vazne utakmice a onda ovde potonu u glib.

Ili mozda po tebi ne? Juce je bilo sve u granicama normale? 
Po meni, recimo, prva dva faula Smajlagicu nidje veze. Ono preko pola isto diskutabilno. I jos dosta stvari koje su fakat bile diskutabilne. Kaminski je recimo, opet, po mom misljenju, za nijansu stalno pravio faul na preuzimanju nogom i guzicom. Nekad se te stvari, pogotovo poslednjih godina, sviraju, sad jok. A onda neki smesni faulovi u napadu da malo kompenzujemo. 
Ako je sranje, daj nazovimo ga sranjem. Opet ponavljam, nije to pobedilo Zvezdu juce. Osakaceni spolja, Partizan to arčio, i kraj.

 

U svakoj EL utakmici sudije navlace, kompenzuju. Svaki trener zna cim vidi koje su sudije, kakav ce kriterijum biti. Bukvalno u svakom kolu imaces neke ekstremne primere sudijskog bezobrazluka gde mozes samo da popizdis od muke (kao Ataman protiv Makabija recimo). I iste sudije ce i dalje nastaviti da sude.

 

Stvari koje ne mozes da promenis, gledas da se prilagodis najbolje sto mozes. Iako navijaci veruju da je tehnicka najbolje resenje, postoje suptilniji nacini uticaja na sudije. A to je na svakom treneru da pronadje.

  • +1 1
Link to comment
Just now, Jimmy Kowalski said:

Iako navijaci veruju da je tehnicka najbolje resenje, postoje suptilniji nacini uticaja na sudije. A to je na svakom treneru da pronadje.

Na primer zabavni sazdržaj veče pre meča :fantom:

  • +1 3
  • Haha 2
Link to comment
1 minute ago, Milošica said:

Na primer zabavni sazdržaj veče pre meča :fantom:

 

To ovi iz uprave sredjuju kad su domacini. Ali, na gostovanju toga nema. Tu je na treneru.

Link to comment
24 minutes ago, *edited by mod said:

 

 

Znači ok je da sude našima u EL, tu se niko ne buni, ok je da ih EL više puta delegira na F4 gde nije bilo zamerki, ali nije ok da sude Zvezdi? To je ta jadna priča koja je krenula od fudbala i "nećemo da nam sude najbolje domaće sudije" pa se sad prirodno prelila i na košarku kao način da se ublaže porazi i kiksevi.

 

Bilo bi prosto sjajno videti neki potencijalni dopis gde se traži od Evrolige da delegira sudije za ABA, a oni posalju Pukla, Hodrova i Bolutuzera pa KKCZ traži njihovo izuzece a onda EL pita zašto, pa im Čović u saopštenju objasni da su ~30% njihovih sudija potplaćena ABA govna™

 

Ja se, sto se sudjenja tice retko bunim, uvek pokusam da budem realan, ali po meni 2/4 je sinoc bila skandalozna. Izgubite 1/4 sa koliko, 9-11 razlike. I onda u 2/4 odjednom madjija mega jaka odbrana, mlataranje rukama, nogama, laktovima, ne mozemo do kosa da stignemo, a to sve bez faulova odbrane, kako da ne....

 

A mozda sam ipak "samo" navijac Zvezde, koji ovom prilikom zeli Partizanu takvo sudjenje (posto je to sve ok) u sve ostale utakmice, pa da vidimo sta ce se pisati na vasem topicu...

  • +1 1
Link to comment
16 minutes ago, assignment said:

 

Ja se, sto se sudjenja tice retko bunim, uvek pokusam da budem realan, ali po meni 2/4 je sinoc bila skandalozna. Izgubite 1/4 sa koliko, 9-11 razlike. I onda u 2/4 odjednom madjija mega jaka odbrana, mlataranje rukama, nogama, laktovima, ne mozemo do kosa da stignemo, a to sve bez faulova odbrane, kako da ne....

 

Seti se da ste u finalnoj seriji u Areni prošle godine nekoliko puta podizali nivo igre kako je išao meč, spuštali naše velike prednosti, pa i pre neki dan(slično i prošle godine kad nas je Neda rešio). Pa i sinoć ste brzo sišli sa -19 na -6. Seti se majstorice u Madridu. Seti se nas protiv Efesa u Istanbulu ili kako nas je Monako stigao tamo i zamalo pobedio. Ja koliko se sećam, ništa od toga nije bila posledica lošeg suđenja, već kombinacija dobre igre ekipa koje su stizale i loše igre ekipa koje su prosipale.

 

I ko zna koliko je takvih primera u košarci na nedeljnom nivou.

 

Već sam napisao, klasično light domaćinsko suđenje u ABA derbijima, ali ni blizu nešto što je odlučilo.

 

Edited by Milošica
  • +1 1
Link to comment

Na temu francuskih sobarica u košarci, svakom ko prati zna da je ABA jedna domaćinska liga, zato prvo mesto pred plejof skoro pa garantuje titulu. Lepa stvar kada si domaćin i malo manje lepa kada si gost. Pri tom sudeći samo po igri, Partizan bi sinoć svakako dobio i bez tog uračunatog domaćinskog sudjenja koje nas čeka pa nas čeka kada budemo gosti.

 

Tako da ne znam što kukate u ovome što neke sobarice nazivaju nebitnoj™ ABA ligi, dokle god dobijete svu ABA boraniju  bicete prvi na kraju jer i nas čeka ABA derbi u kom smo gosti.

Link to comment

@Marco Cake Malo si se zajebao, poslije poraza u el niko nije ni pomenuo sudije. A ovo oko igraca ce uvijek biti u svim klubovima, ne samo u Zvezdi.

Edited by hrkljush boys_2
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Moća said:

Bilo bi lepo da nam Pao pošalje Vildozu sada kada su uzeli Nana. Ili da trejdujemo Šabaza za Luku.

 

Šifra: meko za glibavo.

  • Haha 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...