Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

6 hours ago, Ratamahatta said:

Ilic, Tobi i Lazic mogu da budu upotrebljivi za potapanje kupusa 

 

 

U ovako nakaradno složenom timu imaju. Ilić je jedina atletska četvorka koju imamo, bez obzira što ništa ne zna. Tobija gledamo skoro deset godina, znamo šta i koliko može, pružao je u klubovima, reprezentaciji, kod njega je kombinacija loše forme i lošeg trenera, Lazić u ovoj katastroflno mekanoj spoljnoj liniji ima ulogu.

 

2 hours ago, garmonbozia said:

Laki ga baš pretera, uopšte nije ovako crno kao što se piše. Jeste da ima nekih čudnih odluka u selekciji, ali ni blizu koliko Laki nariče :D

 

Jeste crno. Nejpir pokazuje neočekivane mane, to debelo podcrtava mane drugog pleja. Teodosić je dobio neplanirano ogromnu minutažu koju ne može da iznese, u Kaunasu i sinoć su nas doslovno sahranili preko njega. On ni kada je bio deceniju mlađi nije bio dobar odbrambeni igrač a sada je smejurija. Na njemu odbrana što individualna, što kolektivna puca u 2/3 slučaja, teško da postoji ofanzivni učinak koji to može da nadoknadi - govorim o EL nivou takmičenja. Treći plej, Jago, je crni Filip Čović, koji bi možda bio korisniji u nekim konstelacijama sinoć, ali opet ima nepremostive mane-kada ga uzme pod svoje atletska zver u frci je kako da prenese loptu preko pola a kamoli nešto više.

Davidovac je apsolutno besmislen igrač za EL, prespor i prejadnih fizikalija za krljanje na 4, upravo sve suprotno od onog što nam treba. (Da ne zaboravim, igrati plus na Šengeliju u petak). Kada se to upari sa fizikalno jednako jadnim Mitrovićem, dobiješ katastrofu. Takođe Simonović na EL nivou ne može da bude oslonac na četri, suviše mana odbrambeno za tu poziciju.

Link to comment
2 hours ago, garmonbozia said:

Laki ga baš pretera, uopšte nije ovako crno kao što se piše. Jeste da ima nekih čudnih odluka u selekciji, ali ni blizu koliko Laki nariče :D

 

Laki preteruje? Nemoguce :D

 

Elem, Dusku na dusu idu oba ova nasa poraza. Nit su tragedija, nit su sramota i blamaza, ali jesu neprijatni kad navijas za Zvezdu. Monako je bez dileme u 4 ekipe i jedna od vidjenih ekipa za F4. Mogli smo da iskoristimo trenutak gde niusu kompletni i nisu u vrhunskoj formi (docim mi sa kompletno novim timom verovatno jesmo?), ali nismo. Delom zbog njihovog kvaliteta, odlicne partije Majka Dzejmsa, i pre svega potpuno neshvatljive Duskove odluke da izvadi Bolomboja.

 

U Kaunasu je imao Mitrovica u naletu i umesto da ga ostavi da zavrsi utakmicu, on ga povuce, uveed hladnog igraca i oni nas okrenu. Danas isti recept samo drugi akter. Uvede Bolomboja, mi stabilizujemo reket pored nestvarno atleticne ekipe Monaka, od -7 dodjemo na +4 i on izvadi Bolomboja i Simona (ajd on se sam iskljucio 4. licnom) i ubaci Luku da se bije sa centrima Monaka koji su verovatno najgori mecap za njega u celoj EL. 

 

Mi smo i pored svega u oba meca vodili 3 minuta pre kraja, pa je suludo pricati kako smo ocajni i kaok se raspadamo. Izgubili smo zbog losih odlka trenera u kljucnim trenutcima meca. 

 

Da li je sve super? Nije svakako,Da li je tragedija i blamaza? Naravno da nije. Po meni najveca muka je sto Dusko rotira kao da smo jos na pripremama, nema jasno podeljenih uloga i minutaza i to ne prija igracima. Narocito ne onima koji bi trebalo da budu nosioci. 

 

Npr. Sabaz koji je mozda i direktni krivac za sinoc, poceo je dosta dobro. Pogodio je trojku, pa dvojku, pa ukrao 2 lopte... i onda otisao na klupu. NIje ga bilo dosta dugo, pa kad se vratio krenuo je u kanal, koji je bio sve dublji, a zavrsilo se nekim nestvarnim potezima za igraca takvog renomea... 

 

Videcemo kakva ce biti reakcija ekipe, a pre svega da li ce sam Dusko nesto da promeni. Koliko vec sutra...

 

 

  • +1 3
Link to comment

za šabaza smo pre 10 dana ovde pisali da je verovatno najbolji stranac ikada u našem dresu

 

njegove brainfartove od sinoć je itekako umeo da ima james samo smo zaboravili

  • +1 2
Link to comment
15 minutes ago, adasevic said:

 

Laki preteruje? Nemoguce :D

 

Elem, Dusku na dusu idu oba ova nasa poraza.

 

Mi smo i pored svega u oba meca vodili 3 minuta pre kraja, pa je suludo pricati kako smo ocajni i kaok se raspadamo. Izgubili smo zbog losih odlka trenera u kljucnim trenutcima meca.

 

Npr. Sabaz koji je mozda i direktni krivac za sinoc, poceo je dosta dobro. Pogodio je trojku, pa dvojku, pa ukrao 2 lopte... i onda otisao na klupu. NIje ga bilo dosta dugo, pa kad se vratio krenuo je u kanal, koji je bio sve dublji, a zavrsilo se nekim nestvarnim potezima za igraca takvog renomea... 

 

 

Laki preteruje u globalnom smislu, da je sve sranje, ali u nekim stvarima je u pravu, imamo igrace na parketu, koji nisu na nivou takmicenja. Ako ti je cilj TOP8, nemas vremena da cekas da se mladi Simonovic prilagodi ili izraste tokom sezone. Mitrovic po meni nije centar, nikad bio, ta prica je krenula kada se vratio iz Buducnosti, koliko se secam iz Zvezde je otisao sa pozicije 4.

 

Mi smo ove dve utakmice izgubili pre svega zbog napada, i sto u kljucnim momentima ne ulazi sut.

 

Ono sto mene brine je unutrasnja igra, to je tokom turnira u Minhenu npr. dobro islo preko Tea i Tobija. Pa majku mu, ako je neko sposoban da se spoji sa centrom, i da ide pnr onda su to Teo i Saban. Ali kako je krenula sezona, Tobi deluje kao amater, mek, cak se i nesto ne pokusava, ili protivnici to toliko dobro brane, nisam pametan.

 

I sut spolja me brine, krenemo potentno a kada dodje 4/4 ni tona vijagre nam ne bi pomogla da ga dignemo.

  • +1 1
Link to comment

Ja što sam video u Evroligi, Tobi je uglavnom išao na pop a ne na rol, dobijao je loptu ali je te sasvim OK šuteve promašio. Onda mu protivnički centri daju koš ili dva kroz uši, kao litvanac juče, Duško odlepi i izvede ga i to je to. Sve traje par minuta ukupno.

 

Simonović je juče je imao dobru sekvencu, dao neke poene i bio bitan u preokretu i onda je napravio jedan glup faul za plus 1. I odmah klupa do kraja utakmice kao da je peti faul, a bio je četvrti. Njega mora da pusti da igra po meni, naročito u periodima kada ga ide jer mi po meni nemamo čemu da se nadamo ako će Deda i Ilić da uzimaju zajedno po 30 minuta na četvorci. Sa Simonovićem makar postoji nada. 

  • +1 1
Link to comment

Samo korekcija za Simona... On je napravio treci faul. I Dusko je hteo da ga sacuva i izvede da malo odmori. A Simon legenda napravi potpuno tupav i cetvrti faul. 

 

Ali generalno se slazem da dosta kasni sa tim izmenama. Simon i Bolmboj su odigrali odlicno zajedno i definitvno su bili jedini par pod kosem koji Monako nije znao da resi. I napred i nazad. Cak su u napadu i uspevali da to rese sutevima Brauna sa distance, ali od svih opcija po meni je to bila najbolja za rizik, iako je Braun to juce pogadjao. Nevezano za to, Boloboja nije trebalo da vadi uopste, dok je Simon morao ranije nazad po cenu petog faula. 

 

  • +1 1
Link to comment

Možemo mi raspredati do besvesti, kako je koji igrač odigrao, naravno da će uvijek ostati različit skor ili bonus između njih od utakmice do utakmice, u jednoj će Šabaz podbaciti u drugoj Teo u trećoj Neda...i tako redom, ali to su alibi izgovori za stvarno loš start u EL, preliminarno se računalo na 3-0, a imamo 1-2! Znači podbacilo se debelo. 

 

Ono šta treba preduzeti je obaveza uprave i stručnog štaba,  jer su oni izašli sa ciljevima ove sezone i tu je ubrojan i f-8 EL između ostalih prioriteta, na bazi tih ciljeva se i prodalo 16 hiljada sezonskih, ako hoće da sačuvaju ugled i renome onda moraju mrdnuti dupetom i glavom, nismo seljački klub, pa da ne bude sledeće sezone svega hiljadu i šesto rasprodatih sezonskih karata!

Link to comment
3 minutes ago, Ćenta said:

Možemo mi raspredati do besvesti, kako je koji igrač odigrao, naravno da će uvijek ostati različit skor ili bonus između njih od utakmice do utakmice, u jednoj će Šabaz podbaciti u drugoj Teo u trećoj Neda...i tako redom, ali to su alibi izgovori za stvarno loš start u EL, preliminarno se računalo na 3-0, a imamo 1-2! Znači podbacilo se debelo. 

 

Ono šta treba preduzeti je obaveza uprave i stručnog štaba,  jer su oni izašli sa ciljevima ove sezone i tu je ubrojan i f-8 EL između ostalih prioriteta, na bazi tih ciljeva se i prodalo 16 hiljada sezonskih, ako hoće da sačuvaju ugled i renome onda moraju mrdnuti dupetom i glavom, nismo seljački klub, pa da ne bude sledeće sezone svega hiljadu i šesto rasprodatih sezonskih karata!

 

Ko je to racunao? Forum, klub? Gde to stoji? Ili su tvoja licna ocekivanja? Cilj je F8, a on se ne ispunjava posle tri kola.... Da smo ovo sinoc dobili bilo bi super, i ja bih sa 2:1 bio sretan...

Link to comment
1 minute ago, assignment said:

 

Ko je to racunao? Forum, klub? Gde to stoji? Ili su tvoja licna ocekivanja? Cilj je F8, a on se ne ispunjava posle tri kola.... Da smo ovo sinoc dobili bilo bi super, i ja bih sa 2:1 bio sretan...

Upravo i ja to htedoh da pitam...Ne znam ko je to računao i kako ste to zamislili da dođe 10 ili 11 novih igrača, ubaciš baterije i oni počnu da melju od starta. Eno, Olimpijakos ima isti skor kao i mi, izgubiše od Armanija, očajno su odigrali, nešto ne vidim da padaju u trans od nezadovoljstva, a onomad bili na jednu loptu od osvajanja Evrolige.

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Hroničar said:

Upravo i ja to htedoh da pitam...Ne znam ko je to računao i kako ste to zamislili da dođe 10 ili 11 novih igrača, ubaciš baterije i oni počnu da melju od starta. Eno, Olimpijakos ima isti skor kao i mi, izgubiše od Armanija, očajno su odigrali, nešto ne vidim da padaju u trans od nezadovoljstva, a onomad bili na jednu loptu od osvajanja Evrolige.

 

 

A još komšije večeras......:fantom:

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...