Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

3 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

Jbt, oba pleja su nam u minusnom indeksu. Da li nam se ovo desilo ikad u istoriji? Kakva bruka.

Aj Teo, od njega se i očekuje da ima ovakve tekme u ovim godinama. Nije ga išao šut, van toga nije bio toliko loš. Ali Šabaz, ono je bruka i sramota, neće da uhvati loptu koja mu se odbije u ruke posle promašaja. Jebo bih mu ja mater za današnje izdanje. 

  • +1 4
Link to comment

Partizan će se podići tokom sezone jer Željko zna da napravi od prosečnih igrača aždaje. Jesu malo omanuli sa pojačanjima u odnosu na odlaske, ali oni će ući u 8 sigurno. Dok Zvezda neće, Ivanović nije taj kalibar trenera. A i roster je sastavljen tako što su se Ivanović i Čović borili ko će pre da dovede igrača po svom ukusu. Pa Čović doveo Tea i Bjelicu, ostavio Kuzmaru, Lazara i Mitra od prošle godine, a nijedan od njih, uz DeDu i Ilića nije za EL ekipu. Sem Tea, ali on će se poklati sa Ivanovićem do kraja meseca. Još je Lazić najsmisleniji. Stranci su solidni, ali smo generalno premekana ekipa. Kad Šabaz odigra kao večeras, mi nemamo čemu da se nadamo. Još nam je Nedović najbolji igrač za sad... Neće ići bez bar jednog pojačanja, to je bilo vidljivo i u predsezoni. Jedan Kalinić bi nam bio pojačanje koje okreće sezonu, bukvalno. Nemamo nikoga ko može leđima da napadne kad je egal, da ih natera da skupe u reketu... Ovako ostaje da Teo, Neda i Šabaz igraju hero ball... 

 

Baš me zanima kuda će ovo ići kad pogubimo sledećih 3-4 u EL, i obe od Partizana...

Edited by Michael Krueger
  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Heaviside said:

Ma mogu i Deda i Baba da igraju Evroligu, ali objektivno nisu dovoljno dobri da budu prva četvorka i petica plejof ekipe, ali nisu za to ni planirani.

 

Tobi i Simonović su trenutno loši i oni su problem, kao i Duško kome je Bolomboj počeo sezonu iza Kuzmića i Tobija :lolol: 

 

Nije Luka ništa kriv što je Duško tek sada shvatio da Bolomboj treba da igra 25 minuta i što Tobi ne može da odigra ništa. Nije ni Deda kriv što Simonović za sada nije ni blizu Petruševa.

 

Luka je OK i za drugu peticu, ima i taj Kuzmić. Četvorka umesto Tobija, da ga menjaju Simonović i Deda i teraj.

 

Druže, Simonović je jebena petica i nikakve mađije ga neće pretvoriti u četvorku. Pogledaj njegov četvrti faul, tu ti leži odgovor zašto NE MOŽE na četri protiv iole ozbiljnih timova.

On jeste mekan igrač sporih nogu koji u celii gledano loše gradi i skače, ali je u odnosu na Mitrovića Olajdžuvon lično & personalno. Naročito što je još mlad, pa neke stvari može da nauči, kako da anulira mane, naročito ako igra svoju poziciju.

 

Link to comment
Just now, Dankan Ajdaho said:

 

Druže, Simonović je jebena petica i nikakve mađije ga neće pretvoriti u četvorku. Pogledaj njegov četvrti faul, tu ti leži odgovor zašto NE MOŽE na četri protiv iole ozbiljnih timova.

On jeste mekan igrač sporih nogu koji u celii gledano loše gradi i skače, ali je u odnosu na Mitrovića Olajdžuvon lično & personalno. Naročito što je još mlad, pa neke stvari može da nauči, kako da anulira mane, naročito ako igra svoju poziciju.

 

Jbg brate, u Zvezdi je on četvorka i tako će biti do kraja sezone jer nema šanse da dovedemo dvojicu na toj poziciji. Eventualno ako dovedemo jednu četvorku koju će Deda da menja, a oteramo Tobija pa Simonović da igra peticu. To bi verovatno bilo i najbolje. 

  • +1 1
Link to comment

Monako je bolja ekipa, pride večeras su odigrali dobru utakmicu. Puni su atleta i teško je sa njima da se igra. Na ovom nivou nije baš sve do nas. Šabaz je prodao u finišu, ali biće utakmica koje će dobiti sam, tako da će se to iznivelisti, ne brinem. Ovo unutra mi nije jasno. Ni sam Dulo ne zna šta ko može da mu odigra. Danas Kuz startna petica, u sledećoj nije u sastavu. Pa Bolomboj nije u sastavu, na sledećoj on najbolji. Dosta je to haotično, opet se manjak kvaliteta nadoknađuje kvantitetom, ali svejedno kvalitet visokih je veći nego prošle godine.

  • +1 3
Link to comment

Kako sada stoje stvari, Tobi će i biti prvi katovan. Ili Jago, on mi je tek misterija. Za koji moj je on doveden ako će greje klupu? Ok, nije se snašao na početku, ali treba ga pustiti da igra i proba, neće biti mnogo lošiji od Šabaza večeras, recimo. Za Lazarevića znamo da ne može da igra EL, probalo se i ne ide. Verujem da se Jago već kaje, i da gleda kako da se isčupa iz ovoga. Bolje da igraš i EC nego da greješ klupu i u ABA. Kad će da igra ako ne sad sa 24. Ivanović je teški ziheraš, i možda bi najbolje bilo da on ode. Čudno vodi utakmice, čudno se i ponašao na pressu... Ne znam, nisam pametan. Ako se desi Vlado Jo scenario i nekih 1-6, a realno je kako izgledamo, nešto će morati da se menja...

Edited by Michael Krueger
Link to comment

Svaka ekipa će se naigrati protiv nas koja bude igrala agresivno na pleju jer se ni Šabaz ni Teo ne snalaze u tim situacijama, smanji im se court vision I imaju tendenciju da donose sulude odluke. Ne pomaže ni to što se ostali igrači u takvim situacijama nedovoljno kreću ili se sporo oslobađaju odbrambenih igrača.
Ključ je imati dovoljno kvalitetne akcije u tim situacijama i tu je Duškov propust, pored nekada neobjašnjive rotacije igrača, ali ajde to mogu da pripišem traženju idealne hemije između igrača s jedne strane, s druge strane moraš nekad i odmoriti igrače u manje bitnim trenucima utakmice kako bi bili sveži za finiš.
Utisak je da Monako ima dužu klupu, pogotovo sa Kembom, a i kada Džejms igra ovako tu nijedan tim u Evropi nema rešenje, pritom mislim i na poene i na asistencije koje ljudi često ne primećuju. Čovek je odličan asistent, i to na karijernom nivou.
Ništa, tek je početak, bitno je da vidimo šta može da se popravi u nastavku takmičenja, ali glavno je da plejevi igraju kvalitetnije pod pritiskom, iz toga proizilazi sve ostalo.
 

Edited by booyaka
Link to comment

Ne ide to baš tako lako sa katovanjima, treba da ga plaćaš svejedno, a i pitanje je šta ima na tržištu. Tobi je dobar igrač, samo nije u formi. Valjda je posao struke da ga dovede u formu. 

  • +1 3
Link to comment
17 minutes ago, Heaviside said:

Aj Teo, od njega se i očekuje da ima ovakve tekme u ovim godinama. Nije ga išao šut, van toga nije bio toliko loš. Ali Šabaz, ono je bruka i sramota, neće da uhvati loptu koja mu se odbije u ruke posle promašaja. Jebo bih mu ja mater za današnje izdanje. 

 

Šabazov govor tela mi se ne sviđa uopšte, deluje kao da uopšte nije sretan što je tu. Kao da su ga puškom naterali na teren, i u Kaunasu i večeras.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Nikodije said:

Ne ide to baš tako lako sa katovanjima, treba da ga plaćaš svejedno, a i pitanje je šta ima na tržištu. Tobi je dobar igrač, samo nije u formi. Valjda je posao struke da ga dovede u formu. 

 

Jeste, dobar je igrač i baš sam se obradovao kad je potpisan. Ali koja je logika da mu daš da igra 5 minuta, koje odigra loše, a onda ga ne uvodiš do kraja. Uz to Bolomboj crko, Simonović ima 4 lične, a Mitrović se iz aviona vidi da ne može. Kad će da se uigra? Protiv Igokee i FMPa? Isto za Jaga mislim... Ta struka ih neće dovesti u optimalnu formu ako mašu peškirima... Ovako mi deluje kao da je digla ruke od njega...

Edited by Michael Krueger
Link to comment
1 minute ago, Michael Krueger said:

 

Jeste, dobar je igrač i baš sam se obradovao kad je potpisan. Ali koja je logika da mu daš da igra 5 minuta, koje odigra loše, a onda ga ne uvodiš do kraja. Uz to Bolomboj crko, Simonović ima 4 lične, a Mitrović se iz aviona vidi da ne može. Kad će da se uigra? Protiv Igokee i FMPa? Isto za Jaga mislim... Ta struka ih neće dovesti u optimalnu formu ako mašu peškirima...

 

To se slažem, ne može igrač da uđe u formu ako igra 5 minuta i posle bude zaboravljen, tako i sam oseća da nema poverenje. Zato bi morala da se suzi rotacija, ne možeš da rotiraš 7 igrača na 2 pozicije.

  • +1 2
Link to comment
11 minutes ago, Michael Krueger said:

Ne znam, nisam pametan. Ako se desi Vlado Jo scenario i nekih 1-6, a realno je kako izgledamo, nešto će morati da se menja...

 

neke realne šanse za pobedu u narednih 7 kola imamo protiv grobara i bajerna kod kuće, i to bi bilo sve.

 

i onda tek efes u 11.kolu kod kuće ako se i oni dotle ne prizovu pameti

 

znači u najboljem slučaju 3 - 7 a u najgorem 1 - 9

 

skariolo je slobodan.

Link to comment
13 minutes ago, Nikodije said:

 

To se slažem, ne može igrač da uđe u formu ako igra 5 minuta i posle bude zaboravljen, tako i sam oseća da nema poverenje. Zato bi morala da se suzi rotacija, ne možeš da rotiraš 7 igrača na 2 pozicije.

Ako mu sada Bolmboj ne bude jasno prvi center onda nek se tera u kurac. Na 4 treba da forsira Simonovića i toleriše mu sranja jer nam je njegovo podizanje forme jedina nada na toj poziciji. Deda da ga menja, a na petici Luka i Tobi da se bore za minuta iza Bolomboja. 

  • +1 3
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...