Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

2 hours ago, Dankan Ajdaho said:

Tobi je doslovno definicija roll igrača, hvata sve živo, lepljivi dlanovi, posprema u koš u ogromnom procentu.

Ako to sa Teom i Nejpirom i Jagom ne može da funkcioniše, NIJE problem do Tobija.

Slažem se, doduše sa Teom bi svako morao da funkcioniše, ali djeluje mi da i protivnici skupljaju kad brane pik pa to rezultira sa dosta šuteva. Tobi je zaista elitni finišer, soft touch, alley up, flouteri, up and under, čovjek ima cijeli repertoar poteza, na sve to i šut. Možda je malo zamor materijala zbog SP-a sa Slovenijom. On nam nudi na 5 tu streč opciju koja dodatno razvlači odbrane, dopušta bekdor utrčavanja.

39 minutes ago, adasevic said:

Sustinski je glavni problem minutaza Ilica na ustrb Tobija. Nit ko misli da je Dalibor bolji igrac niti da moze vise da doprinese, te je iz te perspektive jasno da je u pitanju neko skolovanje Tobija. Ocekujme da se to vrlo brzo promeni, ali recimo da je i to deo uigravanja... 

 

Da stvar bude grdja poraz u Litvaniji je najmanje posledica toga...

Ilić je najbolji skakač ekipe, odličan defanzivac. Pravi balans sa vanjskom linijom koja je defanzivno limitirana. Ilić je na sve to 4ka, Tobišine noge su spore za 5icu, a kamo li za moderne peorivničke 4ke.

Link to comment

Ilic nije trebalo da bude u timu uopste. Rep ga nije hteo u timu, trebalo je da predje u FMP, ali je on odbio. Sada ima najvecu minutazu na pozicijama 4 i 5. Igra dosta bolje u odbrani nego ranijih godina, ali daleko je od toga da bude ispred bilo koga od ostalih visokih igraca. U napadu je uglavnom potpuno beskoristan, dok u odbrani hvata skokove, ali blokadu lupi jendom po sezoni. On je cvrst momak, ali recimo da bi on bio nek slabija verzija Bolomboja. Suvise je drven. 

Mi nit imamo klasicnog centra nit klasicnu cetvorku, pa shodno tome nema tu puno price oko toga da minutaza Ilica nema veze sa Tobijem. Ima. Sa Bolomobojem i Tobijem u petorci recimo tesko je definisati ko je 4 a ko 5, a opet obojica daju sta je potrebno. 

 

Sto se tice toga da je Ilic najbolji skakac ekipe... U ABA ligi npr Ilic ima 60 minuta i 17 skokova, 18 poena, sa 33% suta iz igre, a Tobi 44 minuta i 16 skokova, 34 poena i 65% suta iz igre... U Evroligi obojica imaju zanemarljive ucinke - Dalibor 5 skokova za 13,5 minuta, a Tobi 3 skoka za 10. 

 

S tom razlikom sto je jedan doveden da bude starter i kljucni visoki igrac, a drugi projektovan za FMP, pa ima minutaza uopste nije proporcionalna ulogama i reoputaciji... 

Edited by adasevic
Link to comment
1 hour ago, adasevic said:

Sustinski je glavni problem minutaza Ilica na ustrb Tobija. Nit ko misli da je Dalibor bolji igrac niti da moze vise da doprinese, te je iz te perspektive jasno da je u pitanju neko skolovanje Tobija. Ocekujme da se to vrlo brzo promeni, ali recimo da je i to deo uigravanja... 

 

Da stvar bude grdja poraz u Litvaniji je najmanje posledica toga...

 

Niđe veze, Dalibor ove sezone igra isključivo na 4 tako da nije Tobiju uzeo ni sekund.

Link to comment
12 minutes ago, adasevic said:

Dobro™

 

Bice da Dalibor otima minute vazduhu, a da Tobi ne igra zbog Bolomboja i Mitrovica...

Ne otima vazduhu nego pre svega Simonoviću i donekle Davidovcu, pa tek onda na poslednjem mestu Tobiju. Jeste da Duško voli old school postavku u kojoj je četvorka krilni centar a ne visoko krilo, ali ipak je pucanj u sopstvenu nogu ako ti značajno vreme na parketu provode dvojica iz četvorke Mitar, Tobi, Bolomboj i Kuzmić. Meni i sa Simonovićem to ružno izgleda ali se on još nekako i uklapa u tu koncepciju sa dvojicom centara. 

 

Meni nikako nije bilo jasno dovođenje Tobija i Bolomboja jer imamo Luku koji je dobar evroligiški igrač, a nemamo nijednu dobru evroligašku četvorku. Tobi ne može da čuva evroligaške četvorke i mora da ubedi Ivanovića da za njega ima mesta na petici. Ilić tu minimalno utiče po meni. 

  • +1 1
Link to comment
21 hours ago, levi said:

mnogo se troše ovde Shahbaz, Theo i Gedraitis pred duplo kolo El. jedino se Luka sačuvao od nosilaca

 

tim nam je neuigran i generalno solidno ukanaljen, ono prangijanje protiv simpatičnog asvela se ne računa. dvojica od pomenute trojice se još traže u timu a gidra je kapiram kažnjen za lelemudsku igru protiv braće. pritom to posebno ne kapiram jer on nije žalgirisov igrač nego ritasov, ne bi mogao da zamislim zvezdinog igrača u stranom dresu kako tankuje protiv partizana.

Link to comment

Generalno se potcenjuje efekat menjanja tolikog broja igraca u medjusezoni. Od proslosezonskog tima vi imate 2 igraca koja su imala kakvu-takvu ulogu - Nedovica i Luku Mitrovica. 
Eto recimo taj PAO - vrlo, vrlo klimav start sezone, rekao bih prilicno stresan, Oly ih je skolovao u grckom superkupu, Bayern su dobili na misice. Ovakvim timovima treba vremena, koliko, to zavisi od mnogo faktora, ali je fakat da je zaista iluzorno ocekivati vise od onoga sto vi trenutno prikazujete, a to po meni daleko od toga da je lose, za sada. 

  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment
4 hours ago, adasevic said:

Dobro™

 

Bice da Dalibor otima minute vazduhu, a da Tobi ne igra zbog Bolomboja i Mitrovica...

 

Na četri se smenjuju Dalibor, Simonović i Davidovac, u nekim suludim rotacijama i Bolomboj, ali sa Lukom, koji je tada na pet.

Kad god je Bolomboj na parketu, on je na pet, Dalibor na četri.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Eleniko said:

 

tim nam je neuigran i generalno solidno ukanaljen, ono prangijanje protiv simpatičnog asvela se ne računa. dvojica od pomenute trojice se još traže u timu a gidra je kapiram kažnjen za lelemudsku igru protiv braće. pritom to posebno ne kapiram jer on nije žalgirisov igrač nego ritasov, ne bi mogao da zamislim zvezdinog igrača u stranom dresu kako tankuje protiv partizana.

Nema šanse da je tankovao. Napadali su litvanci po mrežama zato što igra za putinovce koji se uz to zovu po simbolu komunizma. Možda je to uticalo na njega, a možda je i samo loš dan. Vidno je popizdeo kad je promašio otvorenu trojku iz ćoška.

Edited by Heaviside
Link to comment
1 hour ago, Heaviside said:

Nema šanse da je tankovao. Napadali su litvanci po mrežama zato što igra za putinovce koji se uz to zovu po simbolu komunizma. Možda je to uticalo na njega, a možda je i samo loš dan. Vidno je popizdeo kad je promašio otvorenu trojku iz ćoška.

 

sad vidim da sam se loše izrazio, i ja mislim da nema govora o tankovanju nego da ga ovi dobro znaju - a i da realno nije sam vrh litvanskog basketa da očekujemo da protiv žalgirisa ponovi igru protiv asvela. ipak on do sada nije bio EL8 igrač /alba, baskonija/, sad otkrivamo i zašto iako će sigurno imati dobre partije protiv top tier timova.

 

 

Edited by Eleniko
  • +1 1
Link to comment

Milenko je zahtevao da igra u Megi ,dobiće minute i glavnu ulogu .Kod nas je maks mogao da bude treći plej umesto Jaga sa malom minutazom , Ako ovako nastavi biće dobro kotiran na draftu.  Ako ne prodje sledeće godine u NBA,eto njega u timu .

 

  • +1 3
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...