Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

Dosta važno duplo kolo za Zvezdu. Što se Monaka tiče mišljenja sam da će Zvezda dobiti ubedljivo ili neće dobiti uopšte. U Bolonju idete u verovatno najgorem mogućem trenutku. U naletu su, duplo kolo obe igraju kod kuće i to prvi meč sa Albom + nov i još nepročitan trener.

 

U slučaju duplog kola bez pobede Duško dolazi u rizik da ponovi otvaranje svog prethodnika od 1-6 (verovatnije 2-6) uz poraz u ABA

Link to comment

Najveći utisak mi je bio koliko je napad tečan kad je Teo unutra, a opet totalna suprotnost sa Nejpirom. Čovek tapka loptu 20 sekundi i onda uvaljuje koske ili rešava iz teških pozicija.

  • +1 3
Link to comment



Dosta važno duplo kolo za Zvezdu. Što se Monaka tiče mišljenja sam da će Zvezda dobiti ubedljivo ili neće dobiti uopšte. U Bolonju idete u verovatno najgorem mogućem trenutku. U naletu su, duplo kolo obe igraju kod kuće i to prvi meč sa Albom + nov i još nepročitan trener.
 
U slučaju duplog kola bez pobede Duško dolazi u rizik da ponovi otvaranje svog prethodnika od 1-6 (verovatnije 2-6) uz poraz u ABA


S druge strane, ako dobijemo naredne 4 utakmice idemo na 5-1
  • Haha 2
Link to comment
9 minutes ago, booyaka said:


 

 


S druge strane, ako dobijemo naredne 4 utakmice idemo na 5-1

 

Virtus na svom terenu je prilično zajeban, tu bi već Teo morao da ozbiljnije povuče. Derbi i to dupli svašta može da bude, kao što se i videlo prošle sezone.2-0/0-2 u tim derbijima su popriličan zamah za celu sezonu. Najveća ironija je što ako mora da se bira, sa ovakvim formatima, pobeda u ABA derbiju je dosta važnija nego pobeda u EL derbiju.

 

Bajern bi trebalo da dobijete u Areni, mada nisam ih gledao ove sezone pa ne znam šta radi Laso i na šta liči Ibaka.

 

 

Link to comment
2 hours ago, copkillah said:

S obzirom koliko se uložilo u tim, neulazak u top 8 bi bio debakl.

 

Pa, ne bi, jer je tacno 8 klubova ulozilo drasticno vise - Real, Barsa, Pao, Oli, Fener, Efes, Armani, Monako.

 

Zvezda ima osetno skuplji tim od 5 evroligasa, to su Alba, Zalgiris, Asvel, Baskonija i Valensija. Preostali rosteri su u plateznom rangu Zvezdinog, nesto jeftiniji (Bajern i Virtus) ili nesto skuplji (Partizan i Makabi).

 

Dakle, debakl bi bio neulazak u top 13. Sve preko toga je u rasponu od neuspeha (11-13.), pa do ocekivanog plasmana (9./10. mesto), uspeha (top 8) i podviga (prvih 6 mesta).

Link to comment
1 hour ago, Mindaugas Žukauskas said:

Najveći utisak mi je bio koliko je napad tečan kad je Teo unutra, a opet totalna suprotnost sa Nejpirom. Čovek tapka loptu 20 sekundi i onda uvaljuje koske ili rešava iz teških pozicija.

 

Mislim da Šabaz nije spreman. Odigrao je prvu utakmicu na svežinu, juče je delovao fizički loše.

Link to comment

Juče kao da je neka kletva pokosila crvenobelu farbu, isti scenario i kod braćalasa iz minusa 6 Barsa preokrenula sa 0:10! Meni ovaj Duškov poraz nema opravdanja zato što je bio preslikan iz prošle sezone,  kao da na istom ispitu padneš oba puta zbog jednog sitnog pitanja!

Link to comment

Ali da me neko pita za jednu jedinu utakmicu u el sezoni na kojoj Lazarevic treba da bude u 12, rekao bih Kaunas. Da odgovori na tucu, grize, skace, cupa, stipa i rve se sa Ulanovasom. Posebno u odsustvu Lazica koji je inace zaduzen za hustle, to mi je no-brainer.

 

Medjutim, u timu se nadje Yago za koga je jasno da nema sta da trazi u jednoj takvoj utakmici i da nece omirisati parketa, dok Lazarevic gricka nokte na tribini. Taj propust najvise zameram Ivanovicu + odsustvo Hange u poslednjih 6 minuta. Covek nas pokrenuo cim je krocio na parket, pametan, cvrst, iskusan, namazan, autoritet kod sudija, najbolji defanzivac, ima najveci +/- od svih... i ne igra zavrsnicu, vec prednost dobiju mekani Nedovic i sinoc totalno kontraproduktivni Gedraitis.

  • +1 5
  • Hvala 2
Link to comment

Suludo je kupovati Yaga i da bleji cak nema ni odnos sa igracima, slicno i Bolomboj.

 

Delujemo da smo daleko od tima. Individualno jaki ali timski slabi za sad.

 

Ivanovic je imao petorku gde bi i ja dao kos nekako i nije hteo da menja.

 

Nedovic se mora oslobadjati lopte brze dok Teo max na 15min.

 

Mora im se dati vremena..opet novi tim

 

 

Link to comment

Тјерати тренера након првог пораза у сезони (и то у Каунасу гдје иначе губимо по правилу) може пасти на памет само Звездиним навијачима.

  • +1 7
Link to comment

Real, Barsa, Pao, Oli, Fener, Efes, Partizan, Armani, Makabi i Monako imaju daleko skuplje timove (uključujući i stručni štab), ali onda je pitanje zašto se i ovoliko trošilo.

Tim je osakaćen na dve ključne pozicije i suludo je očekivati bilo šta više od nekog solidnog broja pobeda kod kuće i po nekog bljeska na strani. Svakako nedovoljno za Top 8.

Edited by VoodooDerina
  • -1 2
Link to comment

Prosle sezone je za top 8 trebalo 19-15 (sedmi i osmi imali taj skor), deveti 18-16 deseti 17-17, cenim da ce biti slicno i ove godine, sve preko 50% garantuje doigravanje, sesto mesto je bilo 20-14 (kkp) 

 

Oba kluba bi trebalo da dohvate bar play in, ne vidim neke vece prepreke za to, recimo 13 pobeda kuci i 5 na gostovanju

  • +1 2
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...