Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

Sto bi se neko dovodio? Jer ovo nekom malo??? Usli smo u top8 sa Tejicem i Rebicem. Sad imas 16 igraca gde su 4 u broju utakmica igraca tima u EL i nekom malo jer eto treba bolji bek.

 

Ovu duzinu mislim da nema niko u EL..ili mali broj timova.

Link to comment
ma nece se niko dovoditi, dusko je cak i protiv cedevite igrao sa petorkom od dve petice, dve cetvorke i undersized kec, to nema ni u cirkusu..:fantom:
I pobedio 40 razlike.
  • +1 2
Link to comment
8 hours ago, Dankan Ajdaho said:

 

Da dođe Tavares, svi bi svršili od sreće ko Rendi Marš.

 

Mi NEMAMO ni jednu genuine četvorku, sem eventualno, Dalibora.

 

Imamo gomilu igrača koji silom prilika mogu da povremeno pokriju tu poziciju, ali sem gore pomenutog nikome to nije prirodna pozicija.

 

Davidovac povremeno igra na 4 zbog sporih nogu.

Simonović igra na 4 zato što imamo gomilu drugih igrača na 5. Dećko kada je na 4 doslovno ne može da odbrani ni stolicu. Jedini visoki igrač u EL koji ima sporije noge od Luke Mitrovića.

Bolomboj - da li zaista nekome ko prati košarku duže od deset minuta potrebno objašnjavati zašto on ne može na 4?

Lazarević - dečko NIJE četvorka, ali ga tu guraju jer je zbog nedostatka skilla potpuno besmislen na svojoj prirodnoj poziciji 3, a najčešće će u EL biti van rostera.

 

Tako da suštinski ostajemo na prvopomenutom Daliboru, koji bi u teoriji (u praksi nedokazano) mogao odbrambeno da zadovolji neke niske kriterijume (prespore noge, loša anticipacija), da ofanzivno nije tolika klada i antitalenat. S tim što je momak još mlad, pa možda i nešto nauči... Usput, u EL će vrlo verovatno najčešće biti van rotacije.

 

Sve u svemu, gomila igrača je tu, ali ni jedan jedini nije ono što nam zaista treba.

 

vesic-to.gif

 

 

Jedino sto nije tako je to da takvih striktno zacrtanih po poziciji igraca ima sve manje i da moderna kosarka ne vezuje igrace striktno za jednu poziciju. 

 

Npr prosle godine si imao bentila koji je cista cetvorka, jak igrac pod kosem koji je peglao 20 minuta u armaniju. A u praksi si izgubio titulu jer je igrao on a  ne deda koji eto nije cetvorka kako kazes, al kod koga je ledej usro motku, a protiv te ciste cetvorke ledej usrao zvezdu... 

 

Dusko ima sklonost da igra sa dva visoka igraca koji mogu i 4 i 5. Svi igraci koje smo dovoodili su takvih karakteristiika. Ko je 4 a ko 5 kad igraju mitar i tobi, ili bolomboj i simonovic?  

 

Da, bilo bi sjajno da smo doveli sengeliju i mirotica ali mimo njih dvojice postoje jos 2 ili 3 takva igraca koke izdvaja suvi kvakitet a ne sama pozicija. 

 

Zaboravljas da je i rokas neko ko uzima minute na 4 u svojoj karijeri... 

 

Sve u svemu, imamo tim od 15 igraca, dovoditi na silu nema potrebe. Ako se ukaze prilika ili mogucnost da doveedemo nekoga na 2 ili 4 moguce da hocemo al nece biti iznenadjenje ni da ne dodje niko. 

Link to comment
4 hours ago, booyaka said:
6 hours ago, Shaq said:
ma nece se niko dovoditi, dusko je cak i protiv cedevite igrao sa petorkom od dve petice, dve cetvorke i undersized kec, to nema ni u cirkusu..:fantom:

I pobedio 40 razlike.

pa kad je ta petorka spustila razliku sa 50 na 40.. na 50 razlike moze i mene da uvede u igru..:fantom:

Link to comment

Da ne bude zabune, ja sam zadovoljan ovim sastavom u većini, pojačanje tipa Nejpir smo ne znam na koju foru dobili ko džek pot. Rokas isto klasa igrač, ali  za poziciju 4 sam samo naveo  serijske nedostatke i onu hroničnu boljku da nam ispod našeg obruča po par puta u jednom napadu  skidaju loptu s glave il trpaju otpatke zbog loše gradnje obruča, pa odličnu napadačku igru poništimo sa tim nedostacima dobre odbrane. Vidimo da se na toj poziciji najviše rotiraju zamjene, što potvrđuje nedostatak suvog kvaliteta.

Link to comment
1 hour ago, Ćenta said:

Da ne bude zabune, ja sam zadovoljan ovim sastavom u većini, pojačanje tipa Nejpir smo ne znam na koju foru dobili ko džek pot. Rokas isto klasa igrač, ali  za poziciju 4 sam samo naveo  serijske nedostatke i onu hroničnu boljku da nam ispod našeg obruča po par puta u jednom napadu  skidaju loptu s glave il trpaju otpatke zbog loše gradnje obruča, pa odličnu napadačku igru poništimo sa tim nedostacima dobre odbrane. Vidimo da se na toj poziciji najviše rotiraju zamjene, što potvrđuje nedostatak suvog kvaliteta.

 

Koliko puta se ovo desilo na 3 zvanicne utakmice? Mozda jednom... To jeste bilo bas deprimirajuce na pripremama, ali zato se to i zovu pripreme, rezultat i nije u prvom planu. 

 

Svakako da to jeste neki segment gde nismo superiorni, ali daleko od toga da smo bas toliko kriticni. Da moyemo da budemo perfektni u svim aspektima igre odma bi nam dodelili trofej :)

 

Kao sto sa Teom dobijes kreativnost na jednoj strani terena a moras da ga krijes na drugoj, tako i sa nasim igracima pod kosem, mozda nemas vrhunsku zastitu obruca, ali na drugoj strani imas svasta nesto. 

 

Mislim da kod nas ove godine svakako nema podele na pozicije 4 i 5 i deluje mi po tipu igraca koji su dolazili ali i za koje se Rep intresovao da je to njegova vizija ekipe koja ce da bude max pokretljiva i mobilna plus sto bukvalno svi sem Luke i Kuza mogu da trpaju spolja. 

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, adasevic said:

 

Koliko puta se ovo desilo na 3 zvanicne utakmice? Mozda jednom... To jeste bilo bas deprimirajuce na pripremama, ali zato se to i zovu pripreme, rezultat i nije u prvom planu. 

 

Svakako da to jeste neki segment gde nismo superiorni, ali daleko od toga da smo bas toliko kriticni. Da moyemo da budemo perfektni u svim aspektima igre odma bi nam dodelili trofej :)

 

Kao sto sa Teom dobijes kreativnost na jednoj strani terena a moras da ga krijes na drugoj, tako i sa nasim igracima pod kosem, mozda nemas vrhunsku zastitu obruca, ali na drugoj strani imas svasta nesto. 

 

Mislim da kod nas ove godine svakako nema podele na pozicije 4 i 5 i deluje mi po tipu igraca koji su dolazili ali i za koje se Rep intresovao da je to njegova vizija ekipe koja ce da bude max pokretljiva i mobilna plus sto bukvalno svi sem Luke i Kuza mogu da trpaju spolja. 

Teo se može trpetii, kad imaš Nejpira kao prvog pleja.

Da imamo prvu četvorka nikome ne bi smetali Ilić, Simonović, DeDa ... i brdo drugih i trećih opcija na četiri.

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...