Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

Što reče Teo, kaže mu Kirilenko što ne igraš više odbranu, a Teo ga pita koliko si imao blokada na utakmici. Kaže Kirilenko, 7.
Teo mu na to kaže, da sam ja igrao odbranu ne bi imao toliko blokada.
Drugim rečima, svaki tim je tako koncipiran da svaki igrač ima svoju ulogu, kod nekog su to poeni, kod nekog skokovi, kod nekog asistencije, neko je defanzivni specijalac itd.
Teu I Jagu nikada glavna karakteristika neće biti odbrana što svakako ne znači da ne mogu da igraju EL košarku.

Link to comment

Pevajte vi sa Tobijem i Gidrom. 

Tobi će se već ušemiti sa Teom, plus Nedara i eto vam tim.

 

Jedino što će siroti repić da doživi tri nervna sloma dok se princeze ne nameste. 

  • Hvala 1
Link to comment

Jago lajv deluje još lošije. Svaki put je jedva prelazio u polje napada, a kad pređe isti organizuje na 10 metara od koša, gdje to ima da namještaš pik na 10 metara od koša, naravno odbrana se nakon takvog pika ima vremena namjestiti. Niti jednom nisam vidio od njega promjenu ritma, u istom ritmu i istom smjeru prenosli loptu, nije uspio ni Jeremića vagnuti prednjom primjenom. Djelovao je toliko inferiorno da je to bilo bolno za oči, u odbrani su ga stalno napadali sa niskog posta, a na sve to kad je lopta na drugoj strani dečko gubi kontakt sa svojim igračem, stalno su mu bježali. Od igrača tih karakteristika očekuješ borbenost, brzinu, agresivnost, pritisak na loptu, da stalno bude na liniji dodavanja, a on se niti jednom nije spustio u defanzivni stav. Ne mogu da vjerujem da on nema dovoljno brzine da obiđe igrače poput Milosavljevića ili Jeremića, doduše treba reći da su i sudije dopuštele neke stvari koje bi se inače svirale, igrala se baš muška košarka. Jeremić je stalno imao ruku na njemu, dok je Milosavljević igrao poprilično čistu odbranu.

 

Utisak meča je brat Tobiša, kao random hillbilly, neobrijan, frizura sa kojom je ustao iz kreveta i šortsom navučenim do pupka. Zagrijavanje mu je trajalo 40-ak minuta, potpuno bos, od toga 20 minuta u ležećem položaju. Jako dobre ruke, uhvatio je apsolutno sve što mu je bilo u dosegu, pametan i koristan igrač, bukvalno elitni finišer.

 

Valja pomenuti i Ljudinu koji je opet iskakao iz opanaka, ni kriv ni dužan igrao 20+ minuta. Bolno za oči, a utisak večeri je njegov bezobrazluk, mali Ilić mu dodao loptu nakon defanzivnog skoka, a on kao bek (barem se vodi da je bek) stoji sa njom i gleda kome da je doda, nakon toga protivnik mu izbija loptu iza leđa i on se isfurava na malog Ilića iz samo njemu znanih razloga. Cijelu utakmicu je u nadrkanko fazonu, sudili su mu jedan nepostojeći faul na prenosu lopte.

 

Valja pomenuti i nesretnog Javora koji je bio uobičajeno loš, bez ikakvog osjećaja za ritam, predugo gledanje snimka i ona odluka da se Mitru svira nesportska, a vidjelo se da ga je zakačio podlakticom. Bio sam iza zapisničog stola, vidjelo se odmah da nema veze sa nesportskim, a obrazloženje je bilo da ga je zakačio laktom u padu, valjda namjerno. Smiješno i jadno, momak uopšte nije vidio Gordića koji je stajao u cilindru, inicijalni kontakt je faul odbrane, a onda u padu ga je zakačio podlakticom zato što je viši od njega, ne znam šta je mogao ili trebao da uradi sa podignutim rukama, da padne na facu?

Edited by Jesper23
  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, Ratamahatta said:

Nisam gledao brazilerosa, ali ovo kako ste ga opisali - doveli smo crnca Nikolu Ivanovica 

 

Ivanović je bar imao onu specijalku da ukrade loptu na prenosu...

Link to comment
6 hours ago, Ratamahatta said:

Nisam gledao brazilerosa, ali ovo kako ste ga opisali - doveli smo crnca Nikolu Ivanovica 

 

Crni Filip Čović.

Link to comment

Možda Jagu fali svežine zbog SP? Mislim da igrači kojima je neka fizička kompnenta glavna karakteristika više "pate" kada nisu tip-top spremni. Pominjao se Bo malo ranije, on kada je bio na 85% spreme - bio je 50% slabiji igrač.

 

Probijao je on na prvenstvu mnogo jače defanzivce od Jeremića i Gagija i pravio dar-mar u odbrani.

Link to comment
5 hours ago, Profesionalac said:

Možda Jagu fali svežine zbog SP? Mislim da igrači kojima je neka fizička kompnenta glavna karakteristika više "pate" kada nisu tip-top spremni. Pominjao se Bo malo ranije, on kada je bio na 85% spreme - bio je 50% slabiji igrač.

 

Probijao je on na prvenstvu mnogo jače defanzivce od Jeremića i Gagija i pravio dar-mar u odbrani.

 

Fali mu centimetara i kilograma + plus kratke Tiranosaurus ručice, sve ono što je falilo Filipu Čoviću za profi košarku.

 

Jago je malo agilniji, brži, jači, ali je opet nedovoljno da bi u EL ono što uradi u napadu moglo da zakrpi ono što se gubi u odbrani. Nema dovoljno snage da kao Bo uđe u čoveka u ulazu i napravi separaciju za polaganje, uostalom, lakši je od njega za desetak kg i isto toliko cm.

 

Svaki iole ozbiljan tim sa krštenim trenerom će uraditi svič ili dva, navući ga u pik i onda eksploatisati do besvesti. 

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment
16 hours ago, Dankan Ajdaho said:

Fali mu centimetara i kilograma + plus kratke Tiranosaurus ručice, sve ono što je falilo Filipu Čoviću za profi košarku.

 

Jago je malo agilniji, brži, jači, ali je opet nedovoljno da bi u EL ono što uradi u napadu moglo da zakrpi ono što se gubi u odbrani. Nema dovoljno snage da kao Bo uđe u čoveka u ulazu i napravi separaciju za polaganje, uostalom, lakši je od njega za desetak kg i isto toliko cm.

 

Svaki iole ozbiljan tim sa krštenim trenerom će uraditi svič ili dva, navući ga u pik i onda eksploatisati do besvesti. 

Ma nisam ja fan Jago-a poprilično su vidljivi njegovi nedostaci. Mislim samo da će biti bolji od ovoga što je prikazao u prvom kolu i navedoh zašto. Kao i da dobar trener može da iskoristi njegove prednosti, a da ga maskira u odbrani (naravno ne kad su na terenu još i Teo ili ŠabacTM).

 

Off topic: poprilično sam siguran da je razlika između njih pre u par cm i kg, nego u desetak.

Link to comment

Yago jeste bio ocajan na premijeri, ali sam nekako ubijeđen da ce pruzati daleko bolje partije, odlican je bio na svjetskom, prosle sezone u Njemackoj, moguce da je zbog nercoze usljed gresaka potpuno pogubio koncentraciju.

  • +1 1
Link to comment
50 minutes ago, Profesionalac said:

Ma nisam ja fan Jago-a poprilično su vidljivi njegovi nedostaci. Mislim samo da će biti bolji od ovoga što je prikazao u prvom kolu i navedoh zašto. Kao i da dobar trener može da iskoristi njegove prednosti, a da ga maskira u odbrani (naravno ne kad su na terenu još i Teo ili ŠabacTM).

 

Off topic: poprilično sam siguran da je razlika između njih pre u par cm i kg, nego u desetak.

Po Vikipediji je malo niži i malo teži Jago od Boa. Čista masa kod igrača tog profila ionako ne igra nikakvu ulogu. Filip je imao mase koliko hoćeš pa je opet bio očajan fizikalac.

  • Hvala 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...