Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

3 hours ago, Nikodije said:

Jeste da je veteranski Real postao šampion Evrope, ali oni imaju tu 1 staminu™, mentalnu i fizičku čvrstinu i fanatizam. Kod nas se repstativci opraštaju od dresa sa najdražim grbom već u ranim 30im jer su preumorni i treba im slobodno leto, dok Ljulj cepa za furiju do 40-e.

Našim igračima uglavnom nedostaje ta čista košarkaška glad u poznijim godinama, mada je Teo prijatno iznenadio u Minhenu. Samo da se ne raspadne i da ga Dulence ne izrabi previše. 

 

Onako, i da i ne. Realovu sezonu je izneo Tavares (najbolji centar Evrolige) plus par spoljnih igraca i ona dva bilmeza - Dek i Jabučilo. Ljulj i Ćaćo su povukli tek kad se sve ostalo iscrplo, a final4 odigrali šmekerski i na iskustvo, pošto je većini igrača to bila maltene kruna dosadašnje karijere, a njima dvojici samo još jedan vikend u nizu. Rudi je bio smetalo cele sezone.

Veteransko prisustvo znači da povuče u kritičnim momentima, ali hiljadu utakmica u sezoni ne mogu da iznesu na svojim plećima, mora biti mlađe garde.

Link to comment

Meni je hit da ljudi teraju trenera oosle 2 prijateljske i da se spremaju za beki harikiri jer ne nozemo nista da uhvatimo pod kosem na turniru na kipru :D

 

Tobi juce prvi pit video ove ljude, sirok je roster, igraci se upoznaju, isprobavaju se neke stvari. Mi smo sa kompletnim makabijem jice odigrali 2 produzetka bez prva dva imena tima. 

 

Uz to je makabi jedna od ekipa sa najvise atleticizma u el i na tome baziraju igru. Jeste jako lose izgledalo kad naprave 3-4 napada gde ne mozemo da uzmemo loptu, ali dobise nas posle 2 produzetka. Kako? 

 

Lepo rece neko od komsija - oni su to vezbali sa lesorom, mi cemo sa celim rosterom. Iskakanja i losije zagradjivanje, al zato u napadu bez prva dva pleja i sa trecim koji je odigrao los mec, napad prede za sve pare...

 

I eto odgovora sto kuzmic. Kad bas bude procenio da mu treba neki zastitnik obruca, skinuce kuza da poremeti protivnika. On mu jedini dodje taj tip igraca... 

  • +1 4
Link to comment

Dobar Bolomboj u zaštiti obruča ,bar jedan od visokih sa atleticizmom . Biće ovo fina ekipa ,nema tu spora , nekome se neće dopadati pretrpan roster ali šta da se radi :) 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...