Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

2 minutes ago, Hroničar said:

Gledajući rostere Partizana i ostalih timova, ja ne znam kako Partizan može da bude prvi favorit za osvajanje Evrolige. Biće zanimljivo sigurno i sigurno je među prvih pet, sest ekipa za osvajanje, ali baš da je glavni favorit, nekako mi ne pije vodu. 

kako nije?

pomitka, dozier, kaminski??

to su garanti evrotitule.

a ne tamo neki sabazi, gudraitisi, nekakvi slovenacki reprezentativci, prestareli teodosic,, bolombaj i nekakve hange. ajde saberi se.🤣

  • +1 1
Link to comment

Bice interesantna sezona, nikad ne znas kako ce Makabi, Armani, Efes, Baskonija i sad Panatinaikos da kliknu. Lagano moze da se desi da bilo ko od ovih bude i 3. i 16. 

Link to comment
1 minute ago, Hroničar said:

Gledajući rostere Partizana i ostalih timova, ja ne znam kako Partizan može da bude prvi favorit za osvajanje Evrolige. Biće zanimljivo sigurno i sigurno je među prvih pet, sest ekipa za osvajanje, ali baš da je glavni favorit, nekako mi ne pije vodu. 

 

Ne mozes tako da gledas, imena ne igraju kosarku. Partizan je prosle godine sa dosta slabijim timom na jednu Panterovu glupost bio daleko od odlaska na F4, a to je vec Obradoviceva teritorija. Partizan sada ima odlicno izbalansiran tim, odlicno popunjen na svim pozicijama (plus jos nije zavrsena selekcija), jedan najboljih domacih terena u Evropi i genijalnog trenera koji pri tom ima ogromno iskustvo i zna kako se osvajaju trofeji bolje nego bilo ko drugi. Mozda postoji par timova koji imaju za nijansu izvikanije igrace ali niko na gomili nema toliko prednosti koliko ima Partizan. Naravno, u sportu nema nikakvih garancija kad je rezultat u pitanju ali mogu sad da se opkladim sa kim god hoces u sta god hoces da Partizan ide na F4, bio bih sokiran da se to ne desi. A tamo su dve utakmice i Obradovic na klupi pa ti vidi.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
6 minutes ago, Ratamahatta said:

Bice interesantna sezona, nikad ne znas kako ce Makabi, Armani, Efes, Baskonija i sad Panatinaikos da kliknu. Lagano moze da se desi da bilo ko od ovih bude i 3. i 16. 

Isto vazi i za Zvezdu ove godine.

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, harper said:

 

Ne mozes tako da gledas, imena ne igraju kosarku. Partizan je prosle godine sa dosta slabijim timom na jednu Panterovu glupost bio daleko od odlaska na F4, a to je vec Obradoviceva teritorija. Partizan sada ima odlicno izbalansiran tim, odlicno popunjen na svim pozicijama (plus jos nije zavrsena selekcija), jedan najboljih domacih terena u Evropi i genijalnog trenera koji pri tom ima ogromno iskustvo i zna kako se osvajaju trofeji bolje nego bilo ko drugi. Mozda postoji par timova koji imaju za nijansu izvikanije igrace ali niko na gomili nema toliko prednosti koliko ima Partizan. Naravno, u sportu nema nikakvih garancija kad je rezultat u pitanju ali mogu sad da se opkladim sa kim god hoces u sta god hoces da Partizan ide na F4, bio bih sokiran da se to ne desi. A tamo su dve utakmice i Obradovic na klupi pa ti vidi.

U pravu si, imena ne igraju košarku, to smo videli i prošle sezone kad je Real, ničim izazvan, uzeo titulu. Kad smo već kod Reala, eto ekipe koja ima, po meni, bolji roster od Partizana, zadrzali su skoro sve igrače i plus dodali Kampaca. Ne znam, videćemo, duga je sezona, bukvalno jedno 13, 14 ekipa može biti i u gornjem i u donjem delu tabele, mislim da će ova sezona biti još neizvesnija od prošle.

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, Hroničar said:

Gledajući rostere Partizana i ostalih timova, ja ne znam kako Partizan može da bude prvi favorit za osvajanje Evrolige. Biće zanimljivo sigurno i sigurno je među prvih pet, sest ekipa za osvajanje, ali baš da je glavni favorit, nekako mi ne pije vodu. 

Format je takav da je vrlo tesko da postoji izraziti favorit za osvajanje, ali Partizan je definitvno u krugu glavnih favorita. Evo, kazi sam koji je to klub kome daje znacajno vece sanse za titulu od Partizana? Nadogradili su tim koji je u plejof seriji pokazao da je bolji od evropskog prvaka. Vecina ostalih kandidata je ostala ili bez trenera ili bez glavnog igraca ili bez obojice ili krece od nule kao PAO. 

  • Haha 2
Link to comment
1 minute ago, Heaviside said:

Format je takav da je vrlo tesko da postoji izraziti favorit za osvajanje, ali Partizan je definitvno u krugu glavnih favorita. Evo, kazi sam koji je to klub kome daje znacajno vece sanse za titulu od Partizana? Nadogradili su tim koji je u plejof seriji pokazao da je bolji od evropskog prvaka. Vecina ostalih kandidata je ostala ili bez trenera ili bez glavnog igraca ili bez obojice ili krece od nule kao PAO. 

Nisam rekao da nije u užem krugu, ali baš da je prvi favorit...Real, Olimpijakos, Monako, Barsa standardno, Partizan...Ostaje da se vidi kako će kliknuti Milano i Panatinaikos, s tim sto je moje mišljenje da će Pao pući i da će biti najveće razočarenje.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Hroničar said:

Nisam rekao da nije u užem krugu, ali baš da je prvi favorit...Real, Olimpijakos, Monako, Barsa standardno, Partizan...Ostaje da se vidi kako će kliknuti Milano i Panatinaikos, s tim sto je moje mišljenje da će Pao pući i da će biti najveće razočarenje.

ok, nisam pazljivo citao harpera. po meni ne postoji prvi favorit, a partizan je jedan od nekoliko timova sa najvecim sansama. Partizan, Real i Oly. Ostali su ispod imho.

Edited by Heaviside
Link to comment
1 minute ago, Heaviside said:

ok, nisam pazljivo citao harpera. po meni ne postoji prvi favorit, a partizan je jedan od nekoliko timova sa najvecim sansama. Partizan, Real i Oly. Ostali su ispod imho.

Posle njih idu ekipe koje mogu da iznenade Efes, Makabi, pa i Zvezda. 

Link to comment

partizanu otisli startni centar i plej i dovedena dva igraca iz amerike koja prakticki nisu ni igrala u poslednje vreme ali je i dalje glavni favorit za osvajanje evrolige.

nadasve strucna prognoza.

koprivica, trifke, avram, tristan.. tu treba traziti buduceg mvp evrolige

  • Haha 1
Link to comment
18 minutes ago, Hroničar said:

Nisam rekao da nije u užem krugu, ali baš da je prvi favorit...Real, Olimpijakos, Monako, Barsa standardno, Partizan...Ostaje da se vidi kako će kliknuti Milano i Panatinaikos, s tim sto je moje mišljenje da će Pao pući i da će biti najveće razočarenje.

svakako i makabi

milano, partizan i baskonia su tier II

 

za pao je upitno kako će da klikne, al ja ih ne bi otpisivao tek na osnovu subjektivnog osećaja

Link to comment
3 minutes ago, bradilko said:

partizanu otisli startni centar i plej i dovedena dva igraca iz amerike koja prakticki nisu ni igrala u poslednje vreme ali je i dalje glavni favorit za osvajanje evrolige.

nadasve strucna prognoza.

koprivica, trifke, avram, tristan.. tu treba traziti buduceg mvp evrolige

Upravo to, ako ne dovedu neku peticu koja može dostojno da zameni Lesora, ne znam baš koliko su ozbiljni favoriti...Videćemo kako će Ponitka i Jaramaz da zamene Egzuma. Mnogo tu ima znakova pitanja da bi se tek tako proglašavali za prve favorite.

  • +1 1
Link to comment

Armani je strašno jak, ako ih poštede povrede ove sezone oni su meni odmah iza Reala.

 

Oli mi je siguran za plej-of, ali fali jedan igrač spolja sa poenima u rukama da bi mi bili tu uz Real a ispred Armanija.

 

Barsa, Fener, Efes, Monako, Partizan, Pao, Zvezda, Makabi, i na kraju Bajern.

 

Ostatak bih ovim redosledom poređao, u trenutnom stanju stvari(podrazumevam da dovodimo nekog bar defanzivno i skakački potentnog pod košem).

 

A što kažete, kod ove tri ekipe(PAO, Zvezda, Makabi), ne bi iznenadilo ni neko četvrto ni dvanaesto mesto.

 

 

 

Edited by Milošica
  • +1 1
Link to comment

pj će ga zameniti bez mnogo problema, al da ne drvimo ovde o kkp

 

jedna moja opservacija vezana za zvezdu

 

mislim da će ova sezona po kvalitetu biti iznad prošle, koja je bila među najjačim u poslednjih xy godina. svi su se manje više pojačali, neki drastično neki tek popunili deficitarne pozicije i za ulazak će biti potrebno malo više on prošlogodišnjih 19(17) pobeda, a to će zahtevati da timovi već u drugoj polovini januara dođu na max broj obrtaja i da ga drže sve do playofa, i to je zvezdin najveći problem

 

ne skil koji ima na parketu i na klupi(nešto manji)

  • +1 2
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...