Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24


Ros

Recommended Posts

Gotovo je sa linkom EL - bilo koje domaće/regionalno takmičenje, na stranu što je velika zabluda da je EL liga koja puca od poštenja. 

 

Superliga ima očigledno solidan takmičarski vajb, iako je dirigovana i traje koliko traje. To je najrelevantnije.

 

 

Link to comment
3 hours ago, kralj said:

Gotovo je sa linkom EL - bilo koje domaće/regionalno takmičenje, na stranu što je velika zabluda da je EL liga koja puca od poštenja. 

 

Superliga ima očigledno solidan takmičarski vajb, iako je dirigovana i traje koliko traje. To je najrelevantnije.

 

 

 

mozda nisi primetio ali u el ne mozes da biras svoje sudije, samim tim je u odnosu na lige koje mi igramo neuporediva u smislu postenja.

 

sto se nas tice, sfero se pokazao kao bas dobro resenje, izvukao je maksimum iz ove olupine od tima. pomoglo je i sto se prtzn raspao posle ispadanja iz el, ali to ne umanjuje sferov uspeh uopste.

 

ako je istina ovo za cmm i kenana, to je najbolji moguci start prelaznog roka, jer kao sto rece nikodije doslo je iz dupeta u glavu da ekipa nema nikakvu sansu sa nemanjom kao prvom opcijom na 2. nije to naravno nikakav garant za bilo sta, ali je naznaka da sfero sam bira kljucne igrace.

  • +1 1
Link to comment

nije to stvar "nedovic prva opcija", jer, kao sto smo pisali, u evropi se uglavnom igra sa 10 igraca, po 20-25mins tops, izuzetak je kada neko cepa 30+ u kontinuitetu.

 

stvar je u dobrom balansu napada i odbrane, odnosno, mogucnosti da kombinujes npr spolja 3-4-5 igraca a da ne budes znacajno limitiran u jednom od dva departmana. 

 

mi smo u projektovanoj, sada vec blize fantaziji nego realnom zivotu sa napierom, u tom najboljem scenariju bili jako losi defanzivno, jer smo tako sastavljeni.

 

ovako, kada imas dva dobra 2-way igraca, jako je lako pronaci kombinu koja fercera, bilo da dodas nedovica, teokratiju, lazica, yaga ili nekog petog.

  • +1 4
Link to comment

šta znam, meni je jedino logično rangiranje takmičenja po kvalitetu. tu je EL neprikosnovena. kvalitet plus konkurentnost, odnosno postoji puno klubova koji imaju realne ambicije, znači postoji neizvesnost, ne možeš u oktobru da kažeš ko igra u finalu i da si siguran 99,9%. sa aspekta večitih, videli smo da je to liga u kojoj međusobni susreti mogu da se igraju normalno, da je fokus na terenu, a ne na svemu osim terena.

 

što se tiče domaćih takmičenja, aba/kls, nakon oporavka kkp, ova takmičenja su razorena surovom borbom večitih za dominaciju. pri čemu je osnovni problem što se ova borba širi van parketa, na tribine, kontolu nad samim ligama, izbor sudija, političke uticaje. tako da više podseća na borbu na život i smrt, umesto na ligu.

 

aba liga bi mogla da ima sudbinu sličnu sfrj......u jednom trenutnu će strane koje nisu Srbija poželeti da izađu iz priče jer ne pronalaze interes da se jebavaju sa srpskim košarkaškim pitanjem, niti da budu pod dominacijom večitih koji su van konkurencije pošto ih sponzoriše država

  • +1 5
Link to comment
8 hours ago, Heaviside said:

ovi trofeji uopšte nisu besmisleni, ako stavimo na stranu da nema smisla da se igraju dva ista plejofa jedan za drugim. tj ajde, superliga Srbije jeste besmislena. 

ABA i kup nisu besmisleni. ABA igraju svi najjači klubovi iz 5-6 okolnih država računajući i ozbiljnog evroligaša partizan sa robijom i velikim budžetom. taj trofej ima težinu i pored svega ga po pravilu na kraju ipak osvoji najbolji tim u tom trenutku. Kup ko svaki kup u evropi, ima svoju draž.


 

 

Kup zaslužen, Aba čista ko suza vilenjačke device, superliga izmišljena da marko-simonovoć-krade-pehar ne bude više najveći blam svih vremena

Link to comment
5 minutes ago, Ted said:

šta znam, meni je jedino logično rangiranje takmičenja po kvalitetu. tu je EL neprikosnovena. kvalitet plus konkurentnost, odnosno postoji puno klubova koji imaju realne ambicije, znači postoji neizvesnost, ne možeš u oktobru da kažeš ko igra u finalu i da si siguran 99,9%. sa aspekta večitih, videli smo da je to liga u kojoj međusobni susreti mogu da se igraju normalno, da je fokus na terenu, a ne na svemu osim terena.

 

što se tiče domaćih takmičenja, aba/kls, nakon oporavka kkp, ova takmičenja su razorena surovom borbom večitih za dominaciju. pri čemu je osnovni problem što se ova borba širi van parketa, na tribine, kontolu nad samim ligama, izbor sudija, političke uticaje. tako da više podseća na borbu na život i smrt, umesto na ligu.

 

aba liga bi mogla da ima sudbinu sličnu sfrj......u jednom trenutnu će strane koje nisu Srbija poželeti da izađu iz priče jer ne pronalaze interes da se jebavaju sa srpskim košarkaškim pitanjem, niti da budu pod dominacijom večitih koji su van konkurencije pošto ih sponzoriše država

 

sve je tako a opet, nije neka tajna da u aktulnih 5+ godina, ako ne i 10ak, jednostavno ne mozes da izbegnes ulogu kante za napucavanje u euroleague ako nemas makar 8-10miliona za roster.

 

u tom smislu, non-srbski timovi, jednostavno moraju da podignu ulaganja ili da se preshaltaju na neku verziju biznis lige.

 

mogu ja da idem i kenjam kako znam sve o elektronskoj muzici & klabingu ali bih zeleo da se provedem tako sto platim kartu 300din & za jos 300 popijem dve pive. moze verovatno i to za neki opskurni ivent ali ne moze za nesto regularno, tipa, dodje respektabilno ime da bude hedlajner i ostalo.

Link to comment
6 minutes ago, uini said:

 

sve je tako a opet, nije neka tajna da u aktulnih 5+ godina, ako ne i 10ak, jednostavno ne mozes da izbegnes ulogu kante za napucavanje u euroleague ako nemas makar 8-10miliona za roster.

 

u tom smislu, non-srbski timovi, jednostavno moraju da podignu ulaganja ili da se preshaltaju na neku verziju biznis lige.

 

mogu ja da idem i kenjam kako znam sve o elektronskoj muzici & klabingu ali bih zeleo da se provedem tako sto platim kartu 300din & za jos 300 popijem dve pive. moze verovatno i to za neki opskurni ivent ali ne moze za nesto regularno, tipa, dodje respektabilno ime da bude hedlajner i ostalo.

 

u EL platiš ulaz ali ne dobiješ ništa. koliko sam pročitao Zvezda od upravo završene sezone u EL nije dobila jedan dinar, Partizan je dobio nešto sitno. osvajač EL od nagrade ne može da finansira ceo ugovor svog najbolljeg igrača. problem u košarci je što moraš da nađeš sponzora koji je, realno, spreman da baca pare. država je tu najbolji kandidat, jer raspolaže ogromnim susmama novca, a još bolji kandidat je država koja neodgovorno troši ili rasipa javni novac. recimo Srbija. pa je verovatno problem Cibone, Splita, Olimpije isl. što nemaju iza sebe državu koja je spremna da ih pumpa. ostali kandidati bili bi pijani milioneri/milijarderi tipa Janakopulosa ili fudbalski klubovi tipa Real/Barsa/Bajern, koji imaju prihode koji se mere stotinama miliona, pa mogu nešto "sitno" da bace na košarkašku sekciju

 

preostaju tv prava, gde večiti u EL imaju mizeran, ako ikakav, prihod i ulaznice. od ulaznica može da se ostvari solidan prihod, ako možeš da ih prodaš po visokoj ceni. ali to svakako nije dovoljno

  • +1 3
Link to comment
52 minutes ago, nenad said:

 

mozda nisi primetio ali u el ne mozes da biras svoje sudije, samim tim je u odnosu na lige koje mi igramo neuporediva u smislu postenja.

 

Taj aspekt košarke nikada me naročito nije interesovao. Ne umem da ti nabrojim više od tri četiri sudije u Evropi, pa eto nisam primetio da ne mogu da biram svoje sudije.

 

Ali sam bezmalo sto puta čuo da se diriguje delegiranje sudija, da klubovi imaju svoje sudije, slučajeve da 1 sudija redovno sudi istom klubu i da sa određenim sudijom određeni klub ima mnogo bolji skor nego bez njega.

Link to comment
Posted (edited)
54 minutes ago, Ted said:

aba liga bi mogla da ima sudbinu sličnu sfrj......u jednom trenutnu će strane koje nisu Srbija poželeti da izađu iz priče jer ne pronalaze interes da se jebavaju sa srpskim košarkaškim pitanjem, niti da budu pod dominacijom večitih koji su van konkurencije pošto ih sponzoriše država

 

Analogija sa SFRJ možda i nije tako loša, ali kao i tada, i iz ABA lige će izaći prvo razvijeniji i napredniji članovi. ABA je izgubila smisao sa aspekta srpskih klubova jer je prestala da postoji konkurentnost HR klubova, da su ravnopravni, ne bi se opstanak ABA dovodio u pitanje.

 

Ovako, ta Vojvodina da igra ABA napravila bi u najmanju ruku tim ranga Cibone i Splita, a verovatno i jači i zbog toga se postavlja pitanje opravdanosti igranja iz ugla interesa srpske košarke. Ostali exSFRJ s vremena na vreme talasaju, ali prosto bez srpskih klubova ne mogu da naprave ni približno kvalitetno takmičenje. Nije čak ni strogo pitanje Partizana i Zvezde.

Edited by kralj
  • +1 1
Link to comment

Mi sada već imamo respektabilne klubove kao što su Zlatibor, Spartak, Vojvodina i može bez problema da se napravi pristojna sprska liga uz klubove iz ABA 1. 

Verovatno bi se na to išlo vrlo brzo, ali je sve poremetio ulazak Dubaija u ABA.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...