Jump to content
IGNORED

fk prtz 2023/do oslobođenja


Ted

Recommended Posts

sada je vreme za nas redovni komentar

 

 

46 minutes ago, Ted said:

Severina je bio loš svaki put kad sam ove sezone gledao. a gledao sam većinu. sad, možda je on tip igrača kome treba prostor, brza tranzicija, možda je najbolji kada juriša sa loptom po krilu, ali to kod nas ne biva ili biva ne baš često. ovde je prilično beskoristan. u ovdašnjim taktičkim postavkama beskorisno je često izgledao i Dijabate, koji je mnogo bolji igrač od Severine u svakom pogledu. kao što ni komšijski Bukari ne izgleda sjajno protiv varijanti sa kojima ovde mora da se susreće. odnosno ne može da koristi brzinu jer nema gde da trči.

 

Mening je tak nešto bolji, pošto se privikao na sredinu, ali on ima jednu ili dve fore koje stalno pokušava da prodaje. ako to ne prođe, mož da staviš i plastičnu gajbu na teren, isto bi bilo.

 

ni jedan ni drugi odbranu ne igraju i ne pomažu, pa hodno tome ne bi trebalo ni da budu u konkurenciji za prvih 11. Dijabate, koji je bolji od obojice napred, pomagao je pozadi, igrao odbranu, trošio se. i to ne samo da je igrao nego je igrao dobro, umeo je da ukliza, blokira, oduzme loptu, povuče kontru.

 

zaista je užas ovo što se diesilo u vezi njega, on jedan je pet puta bolji od ove dvojice.

 

Zahid obećava, možda i najviše od svih pojačanja koja smo doveli (u polju ne mislim na golmana). vrlo je konkretan, ovo malo što je igrao bio je vrlo produktivan, gva gola, dobar pregled igre, konkretan, ne mrsi muda. problem u vezi njega je što mi se čini da nije spreman još 100% a i treba još da je uigra, pa se mogu dešavati miskomunikacije i nesporazumi sa sigračima, lopte u prazno isl. na tome se radi u pripremnom periodu, ali kad igrač dođe u tom periodu. ovako, mora da se uigrava u takmičarskim utakmicama.

 

naravno, najveći problem ostaje, a to je četvorka ispred golmana. bukvalno ni jedan od ovih igrača nema kvalitet za ambicije kome mi imamo. mali Ilić bi možda i mogao, kada  i imao pouzdane saigrače u liniji. ovako, teško. juče je imao ozbiljan kiks i malo je falilo da primimo gol posle toga. da je bio neki ozbiljniji napadač verovatno bi i primili. ako on je klinac, a njegova nesigurnost ide i delom zbog toga što je svestan da nema ko da ga pokrije i da kolege iz poslednje linije ne ulivaju ni malo poverenja.

 

  • +1 1
Link to comment

samo još osvrt na mladogtm kako kaže žex-ted  :D mlad a nema nikoga da se osloni na njega u zadnjoj liniji, samo da pitam na koga je to mogao da se osloni tada, 2 godine mlađi kalaba kada je trebalo zaustaviti boaćija, ivanića, bena i ostale galaktikose :happy:

- kada se trebao sprečiti debakl protivu marsijala, mate, linforda, rašforda idr prvotimaca jedinstva...

- ili si talenat ili nisi to se jasno vidi kada igrač i zvanično prestane da bude tinejdžer :D

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, gone fishing said:

samo još osvrt na mladogtm kako kaže žex-ted  :D mlad a nema nikoga da se osloni na njega u zadnjoj liniji, samo da pitam na koga je to mogao da se osloni tada, 2 godine mlađi kalaba kada je trebalo zaustaviti boaćija, ivanića, bena i ostale galaktikose :happy:

- kada se trebao sprečiti debakl protivu marsijala, mate, linforda, rašforda idr prvotimaca jedinstva...

- ili si talenat ili nisi to se jasno vidi kada igrač i zvanično prestane da bude tinejdžer :D

 

kuku mene, čime sam zaslužio da postanem žex. to samo Nikodije voli da me zajebava, pošto ne može otvoreno da iskazuje ljubav prema Partizanu kao ja :D

 

što se tiče Kalabe, oko njega su bili Urošević, Ćelavi Miletić i Bojan Ostojić. ispred njega, uglavnom, Zdjelar i Natko. od svih navedenih samo je Natko tu još uvek. ne samo što je Kalaba bio veći potencijal u godinama u kojim je sada Ilić, već je definitivno imao oko sebe, u liniji, bolje igrače. Ostojić je bio mator i iskusan štoper, svakao bolji od idem-vraćam se pet puta Svete. daleko je to bilo od savršenstva, ali svakako je bio tim koga ne bi Danci šamarali sa šest golova. 

Edited by Ted
Link to comment
17 hours ago, twisted said:

možemo li da se usaglasimo da su za odbrambene zadatke u predstojećem derbiju nikolić i kalulu bolja rešenje od meniga i severine i da to eskpresno pošaljemo duljaju :violina:

Saglasan.

 

Ako Duki izvede opet istu postavu stvarno ću da pomislim da više nije ni los taktički nego da baš ne zna.

 

Što se mene tiče neka komšije igraju čuveni bunker, i mi da igramo isti, da bude 0-0 i da uzmemo bod dosta.

  • Hvala 1
Link to comment
19 hours ago, El Patron said:

Dade ga Leonardo za Balzan, eto pojacanja ako ne napravi neko sranje do zime

To bi bila bas filmska prica, vraca se lik iz penzije i preko kipra otima titulu

  • Haha 1
Link to comment

što se tvorzić žali na osvedočenu ciganšturu :happy:

 

Quote

Kad im je Srđan Jovanović sudio, crno-beli nisu pobedili na čak 10 od 27 mečeva?! S druge strane, crveno-beli su uz njegovu arbitražu samo jednom odigrali nerešeno i jednom izgubili. Sve ostalo su pobede (12).

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...