Jump to content
IGNORED

fk prtz 2023/do oslobođenja


Ted

Recommended Posts

"FK Partizan obaveštava javnost da je u kancelarijama kluba, održan sastanak između predsednika FK Partizan Milorada Vučelića i gospodina Rasima Ljajića, kandidata za predsednika kluba.

 

Tom prilikom dogovoreno je da se sednica Skupštine kluba odloži za 21. oktobar 2024. godine.

 

Isključivi razlog za odlaganje sednice Skupštine jeste zahtev gospodina Rasima Ljajića za dodatnim vremenom u kom bi se obavile konsultacije sa potencijalnim kandidatima za buduće članove Privremenog organa koji će u narednom periodu rukovoditi klubom.

 

Na sednici Skupštine 21. oktobra 2024.godine biće doneta odluka o razrešenju predsednika kluba i Upravnog odbora, razrešenju generalnog direktora, te izboru Privremenog organa koji će upravljati klubom nakon sednice Skupštine, a kandidat da bude na čelu Privremenog organa će biti Rasim Ljajić.

 

Na istoj sednici Skupštine biće razrešeni i svi delegati Skupštine, (Skupština će biti raspuštena), a Privremeni organ koji će potom voditi klub, organizovaće izbore za nove članove Skupštine kluba koji će u budućnosti izabrati predsednika i ostale organe kluba", navodi se u saopštenju FK Partizan.

Link to comment

sad je samo pitanje dal gore od ovoga (VV) može.....videćemo uskoro kuda plovi ovaj brod

Edited by Ted
Link to comment

Ne verujem da moze gore, ovo stanje ne ide nikome u prilog, cak ni ostrascenim ciganima od kojih je jedan imperator.

 

Vratice se slavni dani sa Rasimom, recimo period od 2018-20,21, igrace se liga konferencija, uzece se kup na dve-tri godine. I najvaznije prodavace se igraci, uzimace se neka lova za firmu najjacu...

Link to comment
On 9. 10. 2024. at 16:40, pantelia said:

Posle okupacije 1941. Vitez se preselio u Beograd. Valok je neko vreme igrao za zemunski Građanski, da bi već sa 15 postao komunistički ilegalac. U njegovoj porodičnoj kući održavani su neki od najvažnijih sastanaka partizanske omladine, kojima je rukovodio Branko Pešić, kasnije gradonačelnik Beograda. Maja ‘44. pridružio se Partizanima. U oktobru iste godine borio se na Sremskom frontu i zaslužio dva ordena za hrabrost. Tada je odlučio da će postati oficir...

 

“U prvu akciju krenuo sam bez puške, potpuno goloruk. Ne zato što sam hteo da se junačim, već jednostavno nije bilo oružja za svakoga. Računali su da sam brz i da ću se snaći. Prvu pušku dobio sam tako što sam jednog ranjenog druga stavio na leđa i odneo u bolnicu. On mi je tada, u znak zahvalnosti, dao svoju pušku kako bih mogao da se borim” :ziga::ziga::ziga:

 

E ovo je PRAVA LEGENDA Partizana !

  • +1 5
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment

Kakva je pacovčina Miloš Vazura može se pročitati i iz ovog intervjua Dževada Prekazija :

 

....

 

Govorio je potom o njegovom odlasku iz Humske.

"Na žalost, mene su pre nekoliko godina bukvalno oterali iz Partizana! Nisu hteli da produže ugovor, jer sam im smetao. Radio sam za Partizan, ne za sebe! Partizan je moja kuća! Došao sam da radim i stvaram, pa su mi zabili nož u leđa, posle šest meseci. Dok sam radio u Partizanu, rekao sam da riba smrdi od glave. Posle toga, mene je u kancelariju pozvao Miloš Vazura, izvadio novine i počeo da priča... Pitao sam šta hoće od mene, jer ja kao bivši igrač Partizana imam pravo da kritikujem direktora omladinske škole. Tog nestručnog čoveka je neko doveo u klub, a onda je on počeo da se iživljava. Ne mogu da radim da mi neko diriguje... A, taj direktor, čije ime ne želim ni da pomenem, išao je po mišljenje kod drugih... A, ja sam se u Partizan vratio iz OFK Beograda, tako što nisam ni pitao kolika će mi biti plata", naveo je Prekazi.

Dotakao se i omladinske škole.

"Kažu akademija... Ona nema ni slovo "A" od akademije... Sklonili su sve bivše fudbalere i doveli one sa kojima mogu da rade, šta im je volja. Ti novi treneri su svaki dan morali da zapisuju treninge i nose ih direktoru u kancelariju, gde on ima tablu, kao da je u školi... Omladinska škola Partizana je fabrika. A, to znači da najmanje dva, ili tri igrača moraš da napraviš svake godine za prvi tim. Tom nesrećnom direktoru sam nudio opkladu. Rekao sam mu da ću imati pet igrača za prvi tim na kraju sezone... I znate, šta... Nije hteo da prihvati opkladu. Sačuvaj Bože, koliko je u Partizanu igrača propalo. Ogromna je to brojka", rekao je, pa nastavio:

"Tražili su da guram neke od igrača... Neke tatine sinove... Ali, ne direktno, jer to kod mene nije moglo da prođe, već preko nekih ljudi. I tu sam im prvo zasmetao. Drugi put, kad sam rekao da ne mogu svi treneri u omladinskoj školi da imaju istu platu. Nije ista odgovornost kod trenera kadeta i omladinaca koji spremaju igrače za prvi tim, i onih koji vode petliće i pionire. I zato su me pojeli! Počeli su da u školu dovode kao trenere neke ljude, koji nisu nikada u životu šutnuli loptu, ali eto imaju licencu. Takve ja zovem "laptop treneri". Po meni, trener mora da pokaže deci, da im demonstrira, a ne da im priča i sedi. Zašto? Pa, zato što deca najbolje uče kroz demonstraciju. Mene su tako učili u Partizanu bivši igrači kluba. Šta će detetu od 11 ili 12 godina taktika, ona počinje sa kadetima i omladincima".

 

https://www.b92.net/sport/fudbal/srpski-fudbal/66404/dzevad-prekazi-otkrio-sve-probleme-partizana-oterali-su-me-zvao-me-je-vazura/vest

  • +1 2
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment

rasplakao sam se.

od malena znam za valoka ali njegov  zivot, ova prica , njegov brat, 

ovo se uklapa u jedan deo mog detinjstva kad sam od raznih ljudi slusao neke slicne price i kad sam zalio sto nisam odrastao u tom vremenu, to mi je bilo vreme kao nekih mitoloskih bica.

to su bile bajke ali bajke koje su ispricane  po  stvarnim ljudima i zivotima.

danas su zivotne price price o bizarnosti i slabostima. 

  • +1 4
Link to comment

@Kreator dzevad prekazi koji je tu iz ljudskih razloga, nesto da nauci mlade i ovaj sljam ga izopsri iz kluba. sve znamo, na zalost ostace taj vazura ili vucelic nekaznjeni a verovatno i taj koji ih je postavio tamo.

imali smo omladinsku skolu, imali smo i mnogo zamerki za vodjstvo kluba ali ovi sad su neopevane nistarije.

bojim se da ce naci slicne ovima i da ce se agonija nastaviti,

tesko da neko ima snage i mogucnosti da se nosi sa ovim sramnim nasledjem.

nadam se ali nisam bas optimistican

  • +1 1
Link to comment

iz ovog saopštenja vidimo da bi formalno trebalo da se desi ono što želimo......odlaze predsednik, direktor, ceo upravni odbor i skupština se raspušta

 

posle svih iskustava, to naravno nikako ne treba prihvatati zdravo za gotovo, niti imamo bilo kakav razlog za slavlje, veselje isl

 

da vidimo sastav tog privremenog organa i šta će konkretno da se radi......pa onda možemo da komentarišemo ili slutimo ovo ili ono

 

do tada, situaciju treba posmatrati kao neopromenjenu......okupacija i dalje traje

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...