Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2023/2024: ciganski panegirik


Dimitrije

Recommended Posts

Preteruje se sa podjebavanjem Serifa, cuj morao 10 golova dati, Bambi na ledu, losiji od Orlandica... 

 

Za taj novac se moglo (verovatno i moralo) bolje probrati, ali kod Milojevica igra sa mnogo vise samopouzdanja i to izgleda ok. Ima zanimljivu kombinaciju odlicnih fizikalija i pokretljivosti, da je jos i smrtonosni realizator ili vrsni tehnicar, igrao bi u ligama petice. Bilo je tu par finih golova (ukljucujuci i ovaj juce) gde se videlo da nije bas klasican balvan. Za Kulibalija, Tomanea, pa i Boacija iz drugog mandata je licno Haland.

 

Meni je ovo sto on trenutno igra u rangu partija Falcinelija (koji je ljudima ostao u lepom pamcenju) - odradi dosta prljavog posla i povremeno metne neki gol.

  • +1 5
Link to comment

Stankela nas je izjebao za Ohija, od tad dovode sve gore i gore špiceve, Ndaye je prvi koji nije baš totalna katastrofa

  • +1 2
Link to comment

Ja sam mislio da je početnička nesreća ili loš period, al Šerif stvarno ne ume da gol.

 

Uprkos tome, koristan je igrač. Work rate mu je kao u durasel zeca.

Link to comment
20 minutes ago, FPLS said:

Preteruje se sa podjebavanjem Serifa, cuj morao 10 golova dati, Bambi na ledu, losiji od Orlandica... 

 

Za taj novac se moglo (verovatno i moralo) bolje probrati, ali kod Milojevica igra sa mnogo vise samopouzdanja i to izgleda ok. Ima zanimljivu kombinaciju odlicnih fizikalija i pokretljivosti, da je jos i smrtonosni realizator ili vrsni tehnicar, igrao bi u ligama petice. Bilo je tu par finih golova (ukljucujuci i ovaj juce) gde se videlo da nije bas klasican balvan. Za Kulibalija, Tomanea, pa i Boacija iz drugog mandata je licno Haland.

 

Meni je ovo sto on trenutno igra u rangu partija Falcinelija (koji je ljudima ostao u lepom pamcenju) - odradi dosta prljavog posla i povremeno metne neki gol.

On se muči sa ovim ispodprosečnim štoperima u ligi, treba mu 10 zicera da da gol, pritom upropasti još po 3-4 stopostotne šanse svojim nespretnim reakcijama. Juče ide lopta iz ugla na Kataija on skače i u stilu štopera otklanja opasnost po gol Partizana.

 

Baš je očajan igrač. Orlandić bi imao sličan učinak da igra toliko.

  • +1 1
  • -1 2
Link to comment
Just now, Ratamahatta said:

Ako on ne zna da ga mete, sta za Bukarija tek reci. Bolji je iz mrtvog ugla nego iz 100% sansi 

I to je tačno

Link to comment
17 hours ago, FPLS said:

Preteruje se sa podjebavanjem Serifa, cuj morao 10 golova dati, Bambi na ledu, losiji od Orlandica... 

 

Za taj novac se moglo (verovatno i moralo) bolje probrati, ali kod Milojevica igra sa mnogo vise samopouzdanja i to izgleda ok. Ima zanimljivu kombinaciju odlicnih fizikalija i pokretljivosti, da je jos i smrtonosni realizator ili vrsni tehnicar, igrao bi u ligama petice. Bilo je tu par finih golova (ukljucujuci i ovaj juce) gde se videlo da nije bas klasican balvan. Za Kulibalija, Tomanea, pa i Boacija iz drugog mandata je licno Haland.

 

Meni je ovo sto on trenutno igra u rangu partija Falcinelija (koji je ljudima ostao u lepom pamcenju) - odradi dosta prljavog posla i povremeno metne neki gol.

Ajde mi navedi jedan tehnički element u kojem je Šerif na korektnom nivou, ne da pravi razliku već da je na korektnom nivou. Da li je to dribling, tehnika šuta, prijem lopte, centaršut, kontrola lopte, dodavanja, igra glavom, završnica nogom. Navedi samo jedan element koji njega krasi kao napadača.

 

Nemojmo se zajebavati, ova ekipa Zvezde je 10 puta kvalitetnija od ostatka lige.

  • +1 3
Link to comment
3 hours ago, Jesper23 said:

Ajde mi navedi jedan tehnički element u kojem je Šerif na korektnom nivou, ne da pravi razliku već da je na korektnom nivou. Da li je to dribling, tehnika šuta, prijem lopte, centaršut, kontrola lopte, dodavanja, igra glavom, završnica nogom. Navedi samo jedan element koji njega krasi kao napadača.

 

Nemojmo se zajebavati, ova ekipa Zvezde je 10 puta kvalitetnija od ostatka lige.

Bolja jeste, ali ne deset puta.  Zvezdin plafon sto se tice oponenata trenutno je Partizan.  To je tim protiv koga moze da igra otvoreno, ali sa kojim uz veliki napor i malo srece (neki bi rekli naklonosti sudija) moze da izvuce povoljan rezultat.  Protiv ekipa jacih od Partizana, sa kojima cemo se sretati u Evropi, mi cemo biti inferiornija ekipa jer nemamo tim koji ima ujednacen izbor igraca na svakom mestu.  Nemamo bekove; kada ode Dragovic nemamo ni dvojcu kvalitetnih stopera, imamo samo jednog pouzdanog defanzivnog veznog, i samo jednog proverenog napadaca.  Nas kvalitet su dobar golman, jak srednji red i krilni napadaci i poluspicevi; oni nam dobijaju utakmice.  Sve ostalo je na klimavim nogama.

  • +1 1
Link to comment
On 20. 4. 2024. at 21:16, Dimitrije said:

Neka Miloje malo promesa karte za 1/2 kupa.  Neka zaigra sa Mimovicem na beku, pomeri Kangu blize golu a pozadi igra sa Mijailovicem ili Stamenicem, neka Olajinka pocne utakmicu.  Mozda da cuva Ivanica i pocne sa Kataijem.

 

Jedino što će on da promeni je da mu startuje Milunović, drugo je suviše riskantno.

 

Kad se nisam šlogirao kad je izvadio Ndajea i ubacio deda Miluna da zatvori tekmu.

  • +1 1
Link to comment

Morao je da uvodi Miluna jer mu je odbrana bila porozna.  Protivnik kalibra Partizana je Zvezdin gornji limit.  Zvezda nije u stanju da dominaciju u polju resi rezultatskom dominacijom jer ima losu odbranu i neefikasan napad.

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, Jesper23 said:

Ajde mi navedi jedan tehnički element u kojem je Šerif na korektnom nivou, ne da pravi razliku već da je na korektnom nivou. Da li je to dribling, tehnika šuta, prijem lopte, centaršut, kontrola lopte, dodavanja, igra glavom, završnica nogom. Navedi samo jedan element koji njega krasi kao napadača.

 

Nemojmo se zajebavati, ova ekipa Zvezde je 10 puta kvalitetnija od ostatka lige.

Човек везе са фудбалом нема. Горе поменути Охи је за њега Роналдо. А Боаћи оригинал Роналдо зуба. Ма шта оригинал, и онај кинески Боаћи, Дауда, Мезенга, Борха, сви су бољи од овог мученика. Класична Терза/Мита/Марин уградња.

  • +1 2
  • -1 3
Link to comment
5 hours ago, Milence said:

Човек везе са фудбалом нема. Горе поменути Охи је за њега Роналдо. А Боаћи оригинал Роналдо зуба. Ма шта оригинал, и онај кинески Боаћи, Дауда, Мезенга, Борха, сви су бољи од овог мученика. Класична Терза/Мита/Марин уградња.

Ima onaj video kad je na treningu dao gol na praznu mrežu, gađao lijevu stranu gola a lopta mu se od pete odbila u desnu stranu. To je jedna klada, drvo neopjevano. Ne znam samo kako smo zamislili da taj čovjek pravi razliku na višem nivou gdje realizacija mora biti besprekorna? On ne može da napravi razliku u domaćici, samo se nadam da nećemo narednu sezonu sa njim kao starterom. No, isto tako se svi nadamo da će nesposobna bulumenta dovesti krštene bekove, ali svake godine traži se trinaesta mladost vremešnog Rodića.

 

Što se mene tiče mogu pokušati i sa formacijom bez klasičnog špica, sa Kataijem kao lažnom devetkom.

Link to comment
12 hours ago, Dankan Ajdaho said:

 

Jedino što će on da promeni je da mu startuje Milunović, drugo je suviše riskantno.

 

Kad se nisam šlogirao kad je izvadio Ndajea i ubacio deda Miluna da zatvori tekmu.

 Zašto je taj potez za šlog? Uveo ga je u nadokanadi vremena kad je očekivano da Partizan bunari i da pojača skok. Ostala mu je još jedna izmena, šta je bilo logičnije da uradi? Da uvede Sremčevića umesto Spajića da proba da stigne do 60 šuteva na gol u 2 utakmice kako mu se ne bi prigovaralo da je Sisoje?

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...