Jump to content
IGNORED

Fake DHL sms poruka?


Shaq

Recommended Posts

1 hour ago, Venom said:

Treba Shaq da nam kaze sta mu je pisalo u SMS-u. Ako je pisalo da dozvoljava da mu skinu 9,80 onda bih se ganjao s Intesom jos, jer je tim kodom dozvolio samo skidanje toliko para. Ako pise da dozvoljava da neko doda karticu u Apple Pay itsl. onda bih rekao da ce po meni tesko nesto od toga da dobije.

Ovo je sms..

Unutar njega je bio link, gde sam unosio ime i adresu, broj je vec svakako imao.. sad dal je tu stranicu bio maskirao u taj wallet, il je pravio od tih podataa jbm li ga.. 

Stojalo je bilo kao 117,363 pa meni cudno bilo el to 117 din ili 117k, pa posto sam imao na racunu preko 100k, skinuo sam 80k za slucaj da je bilo u pitanju 117k, pa bi tada svakako znao dal je prevara il ne bih ni placao...

Od intese sam dobio samo kod na mob, tako da je sustinski taj lik i u prvom cugu mogao da skine 300eura, i tu bi opet svakako bila moja krivica jelte..

Po banci koliko ja razumem kad se napravi wallet podrazumeva se da sve transakcije vrsim ja, makat bile i od 100e , vamo kad svaki mesec placam telefon i kablavsku, morao uplata da ide sa kodom..

Nema nesto puno logike..

I nije da je opravdalje, al ovo se odigravalo oko polo 8 uvece pred nocnu, dok sam vozio biciklu a drugom rukom kucao, tako da nisam nesto preterano ni razmisljao, koliko sam hteo taj paket..

 

Screenshot_2023-04-27-11-42-54-686_com.google.android.apps.messaging~2.jpg

Link to comment

A ti si na androidu po screenshotu. 

Ovo deluje da je sa druge strane bio živi operater koji je na svome iphone-u a sa tvojim podacima otvorio karticu, verifikovao sa ovim kodom i onda posle trošio. 

  • +1 3
Link to comment

@Shaq sorry, nisam video. ok, to je to sto kaze Vapad. Ti si uneo svoju karticu u taj lazni sajt da ti kao naplate 9,80, oni su dodali karticu u njihov Apple Pay i ti si verifikovao misleci da placas 9,80. U stvari si dozvolio da oni koriste Apple Pay da plate bilo sta.

 

Nisi ti kriv, kriv je uvek onaj sto vara i krade, ali imho mislim da ti Intesa nece uvaziti zalbu. Mora uvek da se cita sta se tacno dozvoljava, bez toga sistem nema smisla.

  • +1 5
Link to comment

Impresioniran sam da je ovo neko u Francuskoj odradio. Da li postoji mogucnost da se ovim bavi neka evropska sajber policija? Ono znam da je smesan iznos ali ko zna mozda bi ih zanimalo.

Link to comment

Mafija iz Bezansona. Mada sad razmisljam, ovaj Le Balto po Googlu izgleda kao normalna radnja koja prodaje cigare(te). Sta oni mogu da prodaju za okruglo 100 evra? Mozda neku dopunu, loto tikete? :) Ja bih pokusao da ih nadjem negde online ili da nadjem nekog ko zna francuski pa da ih nazove (ima broj na googlu) i pitam jel se secaju nekog ili imaju kamere ili su mozda neki lokalni propaliteti. Vidim na Googlu da im je to pred zatvaranje radnje, ima slabo ljudi. Mozda bi i mogli da se sete

 

image.png.9fc2c465f231ee8750796e2693eebfd1.png

  • +1 1
Link to comment

Meni izbacilo da je taj le balto, kao neki manji restorancic i da radi do 2 ujutru, ocena 4,2..

Planiram da odem tamo, narucim neko vino za 100e, eksiram ga.. i kad ovaj pita misje kako placate, ja mu kaem, placeno je vec prijatelju :coffee:

 

Mada ja pre kontam da to neki nasi mufljuzi rade, samo ne kontam kako provlace da im pare prodju kroz te objekte..

Edited by Shaq
Link to comment
3 minutes ago, Shaq said:

Mada ja pre kontam da to neki nasi mufljuzi rade, samo ne kontam kako provlace da im pare prodju kroz te objekte..

 

Objašnjenje se krije u ovome jer izgleda još uvek nisi skontao šta je digital wallet. Možda su naši, ali su fizički u Francuskoj.

 

Jbg, ubuduće pamet u glavu, ovo i nije bila ne znam kakva šteta, a mogla je da bude.

 

  • +1 1
Link to comment

Guglao sam Le Balto ali ima ih više. Ovaj osupreme burger pak ima samo 1, i Le Balto odmah iza ćoška, kao i O Tacos. Previše slučajnosti.

 

Probaj ozbiljno da kontaktiraš sve njih, kao i Apple. Ništa te više ne košta.

Link to comment

Poslo bi ja da restoran ima email, dal mogu na kamerama da vide kome su izdali racun 19.04 u 21:49 na 100e, i da ga prijave, ne da bi mi vratili pare, vec ko zna koliko je ovaj pokrao od drugih i koliko ce tek..

A onda sa druge strane bole bas i gazdu da ga prijavljuje kad ovaj ostavlja pare kod njega... :Coffe:

 

Link to comment
8 hours ago, Venom said:

Mafija iz Bezansona. Mada sad razmisljam, ovaj Le Balto po Googlu izgleda kao normalna radnja koja prodaje cigare(te). Sta oni mogu da prodaju za okruglo 100 evra? Mozda neku dopunu, loto tikete? :) Ja bih pokusao da ih nadjem negde online ili da nadjem nekog ko zna francuski pa da ih nazove (ima broj na googlu) i pitam jel se secaju nekog ili imaju kamere ili su mozda neki lokalni propaliteti. Vidim na Googlu da im je to pred zatvaranje radnje, ima slabo ljudi. Mozda bi i mogli da se sete

 

image.png.9fc2c465f231ee8750796e2693eebfd1.png

100 evrića okruglo u "trafici" deluje kao paysafe kartica ili nešto slično što se kasnije koristi kao anonimno sredstvo plaćanja. Ne verujem da su seli odmah u restoran pa još platili okruglo 100 evra. 

 

@Shaqznam da pizdiš jer si opkljačkan, ali mogao si mnogo skuplje da prođeš. Zapravo su ti i mobilni operater i banka sasvim OK po meni. Samo pod jedan se dobro obavesti o sajtu na kome ostavljaš podatke od koga god da si dobio link i pod 2 dobro pročitaj sms od banke pre nego što ukucaš kod. 

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...