Jump to content
IGNORED

Nestanak Ane Volš


3opge

Recommended Posts

3 minutes ago, morgana said:

 

e, sta ti se nije uklapalo, bas mi je interesantno da cujem od tebe?

 

Pa nekoliko stvari: ako je imao neka nasilnička ponašanja, to obično rezultira ubistvom u afektu, međutim, sad ide informacija da ju je pretukao do smrti. S druge strane, guglanje onih stvari baš (bilo mi je čak toliko neoprezno za jednog psihopatu tog promišljenog, smirenog tipa), znači planiranje. To nije afekt. 

Onaj osmeh, gde izlazi iz kuće uhapšen (verovatno s namerom da iznegira), a u tom momentu mu nema žene nekoliko dana, mi je baš zabrinjavajući. 

 

Ovo kako sluša izlaganje tužioca mi deluje do te mere ravnodušno, u jednom momentu koluta očima, dakle prisutan je, inače bih možda pretpostavila da se disocirao tj.odvojio od osećanja i sluša kao robot, ili su ipak počeli neki psihotični procesi s obzirom na nivo frustracije. Ali to, neobično mi je to koliki je nivo frustracije kod njega uopšte - i to govori da li je onaj pravi, najpraviji psihopata. Bar što se emocija tiče. 

  • Hvala 1
Link to comment

To što mediji pišu dijagnoza sociopatije je glupost. Ne postoji takva dijagnoza, bar ne tim imenom. Možda je titulu dobio u (široj) anamnezi. Moš misliti, jedan od trideset ili tako neki veliki udeo imaju socio/psihopate u opštoj populaciji.

I često su popularni medj narodom.

Edited by Malkmus
Link to comment

@Svemir Zeka guglao je post festum, kada je vec bila mrtva. osim o razvodu, to je par dana ranije trazio. nema dokaza da je pretucena (naspram ubijena)

 

edit, potpuno je nepotrebno da mediji iznesu preciznu dsm dijagnozu sa sifrom. ne vidim poentu toga. ali razumijem sta kazes, @Malkmus

dijagnoza se javlja u vezi sa sudskim procesom i fakat o lijecenju je dio dva brajanova procesa. sad naravno mozemo da sumnjamo da je tako, niko od nas nije vidio sudske spise licno.

da, sociopatija se pojavljuje i u izjavi ocevog prijatelja, kad prepricava zasto je ovaj raskinuo odnose sa sinom. u smislu da je otac pricao kako mu sin ima dijagnozu i lijeci se.

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment
18 minutes ago, Malkmus said:

To što mediji pišu dijagnoza sociopatije je glupost. Ne postoji takva dijagnoza, bar ne tim imenom. Možda je titulu dobio u (široj) anamnezi. Moš misliti, jedan od trideset ili tako neki veliki udeo imaju socio/psihopate u opštoj populaciji.

I često su popularni medj narodom.

 

Ne postoji sociopata, ali postoji antisocijalni poremećaj ličnosti. Možda ima to u anamnezi, šta ga znaš, ili neki drugi, impulsivnog i agresivnog tipa. 

Poremećaji ličnosti ne znače da će svako biti ubica, a i dobar deo njih nije ni blizu ovoga - borderline, izbegavajući, anksiozni, ocd...i to svakako nije isto. Niti znači sa sigurnošću nešto, može samo da doprinese objašnjenju. 

 

Disklejmer: ne mislim da je dijagnoza presudna. Mene su obe stvari zanimale čisto radoznalosti radi, ne mislim da se sve svodi ni na dijagnozu.  

Edited by Svemir Zeka
  • +1 2
Link to comment

Ključni fakti ako neko nije ispratio, dakle nemaju njene ostatke, već njen DNK na krvavom alatu koji je on koristio i njenim predmetima, a koje se potrudio da ne baci u blizini svog stana, kao i gomilu Google pretraga koje ukazuju na to šta je radio.

 

Quote

According to the prosecutor, surveillance video captured Brian Walshe tossing heavy bags into dumpsters in Abington and in Swampscott and cell phone data showed he visited a dumpster near his mother’s home in Swampscott.

The bags in Abington had been destroyed by the time police located them, Beland said. However, the trash bags in Swampscott were discovered in a collection site in Peabody and contained blood stains, cleaning equipment, a hacksaw, a hatchet, boots and a Prada purse carried by Ana Walshe and her Covid-19 vaccination card, the prosecutor said.

The state crime lab tested some of the bloody items in the bags and found DNA from Ana and Brian Walshe, Beland said.

Further, in the days after her disappearance, Brian Walshe allegedly made a series of unsavory Google searches, including on his son’s iPad: “Ten ways to dispose of a dead body if you really need to,” “dismemberment and the best ways to dispose of a body,” “can you be charged with murder without a body,” and “can you identify a body with broken teeth,” according to the prosecutor.

And on December 27 [before her disappearance], he had Google searched, “What’s the best state to divorce for a man?”

https://edition.cnn.com/2023/01/18/us/brian-walshe-murder-charge-arraignment-ana-walshe-wednesday/index.html

Edited by vememah
  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment

dijagnoza se u medijima pojavljuje u okviru sire price o brajanovoj nasilnoj i kriminalnoj proslosti i otudjenosti od porodice (otac ga je izbacio iz testamenta po svemu sudeci). 

 

jadna ta zena, naisla je na zlog umobolnika koji joj je unistio zivot pa je ubio kad se zbog okolnosti ohrabrila da pokusa da mu umakne.

 

naravno da sud ne presudjuje po dijagnozi.

 

 

 

odoh sad iz zecije rupe, dosta je.

 

Edited by morgana
  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, morgana said:

brian ima dijagnozu, sociopata je, taj podatak je u sudskim spisima iz slucaja prevarne prodaje umjetnina za koji u kucnom pritvoru ceka presudu. a po svjedocenju u drugom postupku koji se tice kradje imovine od oca i unistavanja testamenta, veoma je agresivna osoba. bolnicki se lijecio u dobs studija, takodje po sudskim spisima, kao psihijatrijski slucaj. mislim, taj covjek mozda nije monstrum mada ja ne vidim ni najmanji problem u takvom imenovanju osobe koja je raskomadala tijelo zene, ali nije uzorni komsija. funkcionalan da, visokomanipulatovan, otvoreno nasilan.

 

ovo sve pise u bilo kom tekstu, cnn, la times, boston globe, za koga kog da se zakacite, slucaj je izvanredno pokriven, sa vrlo malo imbecilnih detalja u stilu srpske stampe, i to uglavnom u daily mailu. ako je medijska predstava ovog slucaja indikativna, uzusi izvjestavanja u srbiji i usa se dosts razlikuju. standardno razvlacenje zrtve, njene porodice, curenje informacija iz policije sada je izostalo. rekao bi covjek da je usa i po tom pitanju uredjenija zemlja od srbije.

 

ovo je prvi slucaj koji pratim, inace nije tema za kojom sam isla, a ne volim nesto ni true crime. postalo mi je interesantno da vidim kakav se doslovno ekosistem formira oko price o zlocinu. to je najlakse zapaziti na tviteru. koje prezvakavanje od velikih medija ka malima, ka podcast zajednici, true crime fanovima, opstoj populaciji, kakva jebena piramida. reddit doslovno kao mala zajednica detektiva-amatera. do tematskih foruma nisam isla, ne znam koji su (a poznato mi je da ih ima i da su in), mogu misliti kako stvari tek tamo izgledaju.

 

nestanak, indicije sta je sa zrtvom, proslost zlocinca koja kao da je poznata svima sem zrtvi i njenom najblizem okruzenju, ocigledno bas provociraju sokirane ljude da prate temu i to je logicno, cak i ako ih gledamo kao auditorijum koji guta pricu (i mene sa njima, naravno). cak nije nesto ni bilo onog efekta odljepljivanja kad realnost prezvakana kroz medije izgleda kao njihov artefakt. ni bajden nije rekao ubica pevacice ce biti nadjen za tri dana.

 

 

 

boldovala sam to na šta se osvrćem

spominjala sam već izjavu njene majke, koja je pričala o tome kako se kćerka NIKADA nije žalila na zeta, kako je on bio divan i krasan, kako je njoj lično spasao život kada je bila kod njih u USA i slično

 

mislim da je nemoguće da majka nije znala o kakvom je čoveku reč, nego moguće je da se mučena žena u momentu davanja te izjave još nadala da joj je kćerka živa, pa svojom izjavom nije htela da iziritira zeta, nemam pojma, samo nagađam, jer onakva njena izjava je u najmanju ruku bila čudna

 

a što kaže @Svemir Zeka, svako ko ga je video u trenutuku kada su ga izvodili iz kuće mogao je da vidi da tu nešto debelo ne valja

  • +1 2
Link to comment

Dijagnoze se i obično pojavljuju u javnosti, ako je došlo do nekog velikog zločina. Ima i to rezon - ljudi bliski žrtvama imaju pravo da znaju zašto i kako je došlo do svega.

Ali bi mogli mediji da potroše dve rečenice objašnjenja šta znači to, koliko je učestalo, da li su svi sa dijagnozom takvi.

 

 

 

 

Na stranu što su urednici tabloida, verujem, često vlasnici ove konkretne "dijagnoze".

  • +1 4
Link to comment

ok, ne vidim da je bitno razlicito ako kazemo da je u pitanju bio osvjedoceni kriminalac i agresivac sa sklonoscu da manipulise, lijecen u vise navrata, s istorijom prijetnji ubistvom.

 

moja poenta kad sam pomenula sociopatiju je bila u odgovoru na pricu u prethodnim postovima da je brajan bio bilo ko, uzoran komsija. dokazano nije.

Edited by morgana
  • +1 2
Link to comment

I predistorija:

Quote

In 2021, he [Brian Walshe] pleaded guilty to three federal fraud charges related to a scheme to sell fake Andy Warhol art online. He was placed under house arrest as he awaits sentencing and was required to get approval to leave his house for specific activities at specific times.

Investigators allege Walshe took several unapproved trips the week after his wife disappeared that could be violations of the terms of his house arrest, a police affidavit says.

Additionally, a police report obtained by CNN shows Ana Walshe reported someone threatened to “kill (her) and her friend” in 2014. Brian Walshe was the person involved in the report, a spokesperson for the Washington DC Metropolitan Police Department confirmed.

The case was closed because the victim refused to cooperate with the prosecution, police said.

In 2019, a relative and family friends also painted Walshe as a violent and untrustworthy person during a legal battle over his father’s estate. Two friends of Brian Walshe’s father accused Walshe of financial misconduct and said he is “a sociopath,” according to affidavits filed in the case.

https://edition.cnn.com/2023/01/18/us/brian-walshe-murder-charge-arraignment-ana-walshe-wednesday/index.html

Edited by vememah
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

ima u misljenje psihijatra u tim sudskim  spisima, negdje se u medijima pojavljuje, kao i bolnica u kojoj je lijecen.

ovaj se  branio pricim o tuznom djetinjstvu maltene, roditelji ga nisu mazili (sto je mozda i tacno)

cak i anino pismo sudu u slucaju prodaje laznog vorhola je na istom fonu - brajan je kao mali naucio da laze i sta rece, vara (u smislu, odgoj je kriv) pa ga sad pustite da ga resocijalizujemo.

 

(ja naravno imam tonu posla i zato ovoliko pisem. da se placa za prokrastinaciju, bila bih bogata)

Edited by morgana
  • +1 3
Link to comment

Evo šta je radio Kurir:

 

 

majka ubijene Beograđanke Ane Volš, u trenutku dok se u američkom sudu čitala optužnica njenom zetu, koji se sada tereti za ubistvo Ane, i dalje ne veruje u te tvrdnje. - Ne želim uopšte da komentarišem celu situaciju i ne verujem svemu što se navodi - rekla je uznemirenim glasom Milanka za Kurir, a zatim ušla u svoj stan.

  • Tužno 3
Link to comment
17 minutes ago, Malkmus said:

Dijagnoze se i obično pojavljuju u javnosti, ako je došlo do nekog velikog zločina. Ima i to rezon - ljudi bliski žrtvama imaju pravo da znaju zašto i kako je došlo do svega.

Ali bi mogli mediji da potroše dve rečenice objašnjenja šta znači to, koliko je učestalo, da li su svi sa dijagnozom takvi.

 

 

 

 

Na stranu što su urednici tabloida, verujem, često vlasnici ove konkretne "dijagnoze".

 

Sve se slažem. Loše u ovom slučaju je stigmatizacija ljudi s dijagnozama, a i to što kažeš za urednike tabloida, moram da se složim :D Glavna je razlika po meni, to eventualno odsustvo krivice i moralne komponente; a to ne važi ni za sve karakterne poremećaje. Bukvalno laički pristup - zna se kakvi se nazivaju psihopatama (a takvi najčešće i ne odu kod lekara ikad).

 

Meni je lično draže da nasilnici nemaju dijagnoze, što zapravo najčešće i jeste, a prilikom veštačenja će ponekad dobiti opisne izveštaje o nekim crtama koje mogu a ne moraju nužno da budu u sklopu nekog poremećaja. 

 

Edited by Svemir Zeka
  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...