Jump to content
IGNORED

Klimatski aktivisti


Venom

Recommended Posts

49 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Čekaj, sad nekako ja hoću Fridays for future? :D Ovo je neviđeno, komotno učitavaš meni podršku za Grete Tunberg ovog sveta koje sam ovde kuješ u zvezde. 

 

Da li deca beže sa časova, bacaju farbu po muzejima, ili lepe guzice za pešačke prelaze savršeno je svejedno, to je sve deo istog beskorisnog aktivizma. Tvoja linija razgraničenja između FFF i JSO je potpuno fiktivna.

 

Ekološki pokret mora imati jasnu političku komponentu, mora biti ambiciozan i revolucionaran. Mora da otme poluge moći kako zna i ume a onda uspostavi najstrožu diktaturu, da nemilosrdno zakolje sve zlatne koke umesto što pregovara sa njihovim vlasnicima oko cene jaja. 

 

Protestima, marširanjem, i apelima na savest ne postiže se apsolutno ništa - naprotiv, samo se gubi vreme i traći dobra volja.

 

 

Šta god da rade pogrešno, rade sami. Ti kao i obično sve znaš i ništa ne radiš. 

Link to comment
1 hour ago, svashtabezneshto said:

protest, bilo koji, koji podržavaju političari je najveće gubljenje vremena i trošenje građanske energije. šta podržavaju političari posebno ako su na vlasti? protiv koga protestuju? jel njihovo da menjaju zakone i krote naftnu industriju ili treba industrija da se ukroti sama a oni će da mašu zastavicama i oštro istupaju (protiv sebe).

 

 

Kako da krote naftnu i ostale zagađivačke industrije  kad se i u siromašnoj Srbiji ljudi utrkuju ko će više nepotrebnih kubika da nabije ispod haube, imaju po dva tri automobila, ne mogu da žive bez klima uređaja, menjaju telefone na godinu dana, da ne nabrajam dalje.

Mogu da zamislim kako je tamo gde para ima mnogo vise.

 

Industrija samo prati i podstiče potrošački mentalitet i besmislenu želju da se stalno ima novo, veće, jače, bolje. 

 

 

  • +1 3
Link to comment
45 minutes ago, Venom said:

Šta god da rade pogrešno, rade sami. Ti kao i obično sve znaš i ništa ne radiš. 

 

To što rade, oni rade svima nama. To što rade se zove saučesništvo.  

 

Nemaju nažalost neki samo svoj virtualni svet, pa da u njemu isteruju pravdu kmečanjem i nikom ne smetaju.

 

 

Link to comment
54 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

To što rade, oni rade svima nama. To što rade se zove saučesništvo.  

 

Nemaju nažalost neki samo svoj virtualni svet, pa da u njemu isteruju pravdu kmečanjem i nikom ne smetaju.

 

 

 

Oni rade nešto, ti kmečiš da tto ništa ne valja i tu ti se aktivnost završava.

Link to comment
5 minutes ago, Venom said:

Oni rade nešto, ti kmečiš da tto ništa ne valja i tu ti se aktivnost završava.

 

Ja nisam aktivista. 

 

Šta ti radiš, osim što kmečiš "leave Britney alone"?

Link to comment

Ti izgleda misliš da te kritikujem sto ne radiš ništa. Ne. Kritikujem te što ne radiš ništa i tupiš kako svi ostali nemaju pojma i kako ti znaš najbolje. Ako si toliko sposoban i pametan samo navali. Nemam strpljenja za takav stav nikad i nigde.

  • +1 1
Link to comment

Sve što nije tačno je teško objasniti. Dao sam primer makar jednog pozitivnog efekta na početku ove mini diskusije.

Link to comment
On 19. 6. 2024. at 19:04, Miljenko said:

Nesto sto je opstalo tolike vekove, tesko izdrzava savremene gluposti.:blink:

Uopšte ovo nije problem.

Neverovatno koliko smo postali rigidni u nekim stvarima (formalnim uglavnom), dok se u međuvremenu suštinski problemi gomilaju.

Danas doživljavamo recimo grčke hramove kao bele i elegantne, dočim su oni po svoj prilici bili ofarbani u žive i vesele boje. Ljudi su  nekada izgleda manje bili skloni kojekakvim mistifikacijama, sve se radilo u ljudskom merilu i za neposrednu korist i upotrebu.

Tako ne možemo biti sigurni da li je Stounhendž bio ofarban ili ne. Najmanji problem je u farbanju.

  • +1 1
Link to comment

To je posebna tema. Mada mislim da se takva zgražavanja uvek selektivno primenjuju na nešto što ionako nećemo. Pisao sam nedavno (verovatno), u Briselu su poljoprivrednici zapalili metro stanicu (između ostalog), ali to ne izaziva reakcije jer se njihov protest tumači kao opravdan. Dobijaju desetine milijardi godišnje subvencija u EU, ali su mali čovek koji se bori protiv sistema. Suštinski benigni protesti klimatskih aktivista gde niko nije povređen (osim njih samih kad neki lokalni Simović odluči da ima pravo da macolom zavodi red) su u stvari zli zato što jedna baba nije stigla kod lekara ili neki već Sarapa argument, ali kad se zapali metro stanica to nije problem, taj dan niko nije hteo kod lekara. I to su stavovi ljudi koji sebe vide kao stub normalnosti.

 

43649a2d-gjmbtcpxiaaynkj-1024x576.jpg

 

Link to comment

Poljoprivrednici se bore za nesto konkretno, imaju plan i vidi se sta hoce.

Drugo, oni su hardworking class, zato imaju postovanje.
Ovi klimatski aktivisti sve neki dzabalebarosi i hipsteri, i niko ne zna sta oni konkretno hoce, i drugo oni su omiljeni levicari vladajuce kaste.

Lepo sam rekao sta treba da urade, da bi dobili simpatije sirokih masa, ali jbg to bi ih dovelo pod pravi udar sistema.

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Znači može da se blokira put trudnicama na putu do bolnice ako odlučiš da je razlog blokade ispravan. I obrnuto. Drugim rečima šta god ovi ljude urade naći će se neki problem, jer kritičari imaju problem sa njima i njihovim ciljevima, a ne sa njihovim metodama. 

 

Samo prskaj.

  • +1 1
Link to comment

Ne, imaju problem sa njihovim metodama, a delimicno i sa ciljevima.

Ako hoce to sto hoce, treba da se zalazu za drasticno smanjenje potrosnje svega.

I nek udare tamo gde liberalni kapitalizam stvarno boli, ne na Mona Lizu.

Onda ce biti :ziga:

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...