February 4, 20251 yr Nesto razmisljam, koristeci AI, koji god, za npr programiranje, vi ga u stvari obucavate da bude jos bolji, pogotovo ukazujuci mu na greske i ispravljajuci ga. Sto logicno vodi tome da on bude sve bolji i bolji, dok ne stigne do nivoa najboljeg senior programera. Otprilike seci granu na kojoj sedis...
February 4, 20251 yr Ovaj ovakav AI mora da ima coveka koji ce da ceslja to sto on izbacuje. A progres je nemoguce zaustaviti. Tako da ostaje samo da se ljudi prilagode. Ako AI zaista zameni u poslovima gomilu ljudi onda to nece biti problem AI-a vec ljudskog drustva i uredjenja koje stvara jos vecu nejednakost umesto da se smanji broj sati koje ljudi rade a benefiti prosire na vecinu populacije.
February 4, 20251 yr Ono sto je poenta, koristeci AI vi u stvari doprinosite tome da vas zameni, tj zameni vas trenutni posao. Kao neki paradoks.
February 4, 20251 yr Just now, brusli said: Ono sto je poenta, koristeci AI vi u stvari doprinosite tome da vas zameni, tj zameni vas trenutni posao. Kao neki paradoks. Pa moguce ali bukvalno nema resenja protiv tehnoloskog napretka, koliko god mu zabijao klipove u tockove. I on cak i nije los, samo pokazuje bolje kako je drustvo lose nasadjeno.
February 4, 20251 yr Pa krajnji cilj je da AI i roboti rade sve poslove, a mi ljudi uživamo ko trutovi...
February 4, 20251 yr 3 minutes ago, braca said: Pa krajnji cilj je da AI i roboti rade sve poslove, a mi ljudi uživamo ko trutovi... Mislis da ce razne psihopate koje sada vode svet i dalje biti srecni kad svi budemo uzivali i oni se vise ne budu osecali posebno? Nikad necemo ziveti u full blagostanju, protivno je ljudskoj prirodi da budemo samo dobri jedni prema drugima.
February 4, 20251 yr 1 minute ago, Shan Jan said: Mislis da ce razne psihopate koje sada vode svet i dalje biti srecni kad svi budemo uzivali i oni se vise ne budu osecali posebno? Nikad necemo ziveti u full blagostanju, protivno je ljudskoj prirodi da budemo samo dobri jedni prema drugima. Ne mislim uopšte (otud i Nestor ispod), živećemo u nekoj sumornoj distopiji... tj. živeće ovi posle nas, meni se ionako bliži kraj...
February 4, 20251 yr 44 minutes ago, braca said: Pa krajnji cilj je da AI i roboti rade sve poslove, a mi ljudi uživamo ko trutovi... Quote Agent Smith : Did you know that the first Matrix was designed to be a perfect human world? Where none suffered, where everyone would be happy. It was a disaster. No one would accept the program. Entire crops were lost. Some believed we lacked the programming language to describe your perfect world. But I believe that, as a species, human beings define their reality through suffering and misery.
February 4, 20251 yr Mislim ima i dobrog i loseg u ljudskoj prirodi ali da se ne lazemo - bogatstvo i moc se ne definise cime sta imas vec iznad koliko ljudi si i kakav uticaj imas na njih. Ljudi bi radije bili aristokratija u srednjem veku nego obicni radnici danas, iako realno obican radnik danas zivi udobnije od te arustokratije. To je u nasoj prirodi i nikakav progres to nece promeniti.
February 4, 20251 yr 1 hour ago, brusli said: Ono sto je poenta, koristeci AI vi u stvari doprinosite tome da vas zameni, tj zameni vas trenutni posao. Kao neki paradoks. Ma kakav paradoks pa to radi svaki inžinjer koji radi na automatizaciji.
February 4, 20251 yr 52 minutes ago, radisa said: Agent Smith : Did you know that the first Matrix was designed to be a perfect human world? Where none suffered, where everyone would be happy. It was a disaster. No one would accept the program. Entire crops were lost. Some believed we lacked the programming language to describe your perfect world. But I believe that, as a species, human beings define their reality through suffering and misery. Matrix danas izgleda potpuno realna mogucnost, doduse ne danas vec za recimo 10-20 godina. Zamislimo daleko mocniji AGI, koga trenira neko zlonameran bas kao agenta Smita, i pusti ga da se skriva u bespucima (dark) interneta, i da samog sebe usavrsava i reprodukuje.
February 4, 20251 yr 41 minutes ago, Dsnake said: Ma kakav paradoks pa to radi svaki inžinjer koji radi na automatizaciji. Jeste, samo sto AI treniranje moze biti sa 100 % efikasnosti, tj bukvalno mozes da zamenis skoro ceo ljudski mozak. Klasicna automatizacija zamenjuje koji %, drugo ta automatizacija se mora odrzavati/upgrejdovati od strane coveka.
February 4, 20251 yr 1 hour ago, Shan Jan said: Mislim ima i dobrog i loseg u ljudskoj prirodi ali da se ne lazemo - bogatstvo i moc se ne definise cime sta imas vec iznad koliko ljudi si i kakav uticaj imas na njih. Ljudi bi radije bili aristokratija u srednjem veku nego obicni radnici danas, iako realno obican radnik danas zivi udobnije od te arustokratije. To je u nasoj prirodi i nikakav progres to nece promeniti. Ja sam onda neki izrod, nad nula sam ljudi, mozda 10% kad dete slusa. I ne zanima me da me ljudi slusaju, samo me zanima da imam fin posao i novca za komforno egzistiranje i da idem sa klincima u zooloski vrt ili park ili na more.
February 6, 20251 yr Ono što sam ja videla od AI na području recimo dizajna, je običan zanat, čist manirizam i ništa mi se to ne dopada. Videla sam neku knjigu (moj neki mladi rođak mi se pohvalio da je radio dizajn ), dakle sranje totalno a on na žalost misli da je napravio nešto wow. AI nikada neće moći da ima kreativnost čoveka. Edited February 6, 20251 yr by duda
Create an account or sign in to comment