Jump to content
IGNORED

Twitter v2.0 - powered by Elon


mustang

Recommended Posts

3 hours ago, Lord Protector said:

malo da se igramo sa Anthropic Claude 2:

 

give me some slam problem, than convert it to montague grammar specification, than convert it to lambda calculus

 

3 hours ago, Lord Protector said:

 

Kako je SLAM problem, koji to self-driving softver sam mapira nepoznato okruženje? 

 

Self-driving je dovoljno problematičan i u već mapiranom okruženju, a ti bi da zakomplikuješ stvari za još koji red veličine pa da robot mora sam da kreira svoju mapu.

 

Dinamično, stohastičko okruženje kao što je aktivna vožnja je rešivo heuristički; ljudska percepcija intuitivno kapira dešavanja i refleksno izmišlja kakva-takva rešenja. Mi te heurističke mehanizme ne razumemo u ljudskom mozgu ali se nadamo - bazirano ni na čemu - da će se oni spontano razviti iz analitičkog mehanizma kao što su neural networks.

 

Problem je što se analitičkom mehanizmu jednostavno ne može dozvoliti da trenira par deceninja ili vekova, slupava kola i ubija ljude, pa tako formira iste prečice koje je ljudska percepcija formirala tokom miliona godina. (I ne, treninzi u simulaciji ne bi bili dovoljni - ako nemaš sistem sposoban da razume takvo okruženje, onda nemaš sistem sposoban da ga simulira da bi se na njemu trenirao.)

 

Vožnja nije šah, pravila su joj beskonačno kompleksnija, a svi algoritmi koje smo sposobni da kreiramo su beskonačno manje kompetentni da tu igru skapiraju.

 

Postoji doduše jednostavno rešenje za self-driving koje se nikome ne sviđa, najmanje Elonu: ukinimo automobile! Lepo vozovi za sve, zacrtane trase, ništa haos, ništa nepredvidivost...

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Samo još ovaj link do skeptičnog teksta o "ChatGPT" rešenjima za self-driving pa prestajem da smaram na temi o Tviteru, majke mi.

 

Quote

“They are using ‘LLM’ as a marketing buzzword,” Os Keyes, a Ph.D. candidate at the University of Washington told TechCrunch via email. “Basically, if you take this pitch and replaced LLM with ‘blockchain’ and sent it back to 2016, it would be just as plausible — and just as obviously a boondoggle.”

 

Link to comment

'Ajde bre sta se lozite na AI: sarena laza, inteligencijatm svedena na nivo najprizemnijeg psihologicarenja, 1 gleichschaltung za 21. vek...

 

Pivo bez alkohola, kafa bez kofeina, cigarete bez nikotina....

Link to comment
48 minutes ago, mustang said:

Koliko ce objektivan da bude na primer

 

2 minutes ago, Lord Protector said:

 

Da ne bude politički "korektan"


u sustini, vi u stvari postujete elona jer je anti-woke, a sve ostalo vas generalno i ne zanima. Samo culture war i conspiracy theories ... 

mislim da Elon zasluzuje vise od toga 

  • +1 1
Link to comment

Ja mislim da ti nas uopste ne shvatas ozbiljno.  Ne znam gde je elon anti woke, whatever.

 

It's okay. 

 

Kad smo kod woke, conspiracy theories neverovatno kojom brzinom fb i insta skida videe o vakcinama. 2 sekunde citave potrajalo mi na fb. 

 

Znam da sam upravu. Srecom te je sve vise ljudi koji misle, vide, osecaju istinu kao ja.  

 

 

 

Edited by mustang
  • Haha 7
Link to comment
27 minutes ago, mustang said:

Ja mislim da ti nas uopste ne shvatas ozbiljno.  Ne znam gde je elon anti woke, whatever.

 

It's okay. 

 

Kad smo kod woke, conspiracy theories neverovatno kojom brzinom fb i insta skida videe o vakcinama. 2 sekunde citave potrajalo mi na fb. 

 

Znam da sam upravu. Srecom te je sve vise ljudi koji misle, vide, osecaju istinu kao ja.  

 

 

 

Reptilijanski vladari sveta kontrolisu sve preko vakcina i medija. Sva sreca sto sto je sve vise ljudi kao ti, koji su upravu i vide i osecaju istinu.

  • +1 6
Link to comment
11 hours ago, Lord Protector said:

Nešto se krupno ovih nedelja desilo u OpenAI, ako si pratio dešavanja, pričaju o značajnom proboju prema AGI. Ceo haos oko Altmana i ekipe izgleda ima tu pozadinu.

Apsolutno se ništa krupno nije desilo, procurilo je nešto da je AI sposoban formulirati matematičke probleme pa ih riješiti (vjerojatno kao i u slučaju ChatGPT s oko 90% točnosti, što za ozbiljne matematičke probleme o kojima ovise životi nije ni izdaleka dovoljno).

 

Sav ostali bullshit sve ovo vrijeme o ''opasnostima za ljudski rod'' i sličnim pizdarijama je običan ''hype & pump'' bulšit gdje imaoci dionica tih tvornica magle dižu valuaciju svojih dionica da si osiguraju novac ili bar dio novca (u cold hard cash obliku, naravno, nisu blesavi kao njihove marks) za penziju.

 

Ne znam zašto u tome sudjeluju vladajuće garniture demokratskih država, ali razlog je vjerojatno sličan kao i za crypto-blockchain hype & pump balon, onaj koji se nedavno fino probušio u aferi FTX - dobra stara korupcija.

Edited by Roger Sanchez
  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...