Jump to content
IGNORED

NBA 22/23


Amos

Recommended Posts

32 minutes ago, freakns said:

a pre ovoga je najveci problem bio Terry Stotts. 

 

to sto je Simons jedini gori defender u ligi od Damea i sto su umislili da je buduci superstar(a Will the Thrill je pojam efikasnosti za njega), to nema veze. problem je trener. mhm. samo neka oni promene Billupsa i trejduju Nurka(koji bukvalno sam drzi celu odbranu, jer je Grant umislio da je ofanzivni superstar i ne mora bas da se cima u odbrani), ja navijam za to. sto vise useru, to bolje za Nuggetse.

 

A sa Tarnerom i Šarpom su slabiji defanzivno nego sa Sajmonsom i Nurkom?

Link to comment
3 hours ago, kralj said:

Jbg, Grant puca istorijske procente, nisam siguran da im je šut najveća briga.

Ant ima najveći trejd potencijal, kad je Lilard zdrav, on je totalni mediokritet. Šarpa bi trebalo više uvoditi, nema njima od ove sezone ništa. Nurkić je ipak najveći kočničar, držao im je odbranu godinama, pa je teško odreći ga se, al ja bih istog časa dao njega i Anta za Tarnera i neki pik.

Mada, u pravu si, Bilaps je najveći problem.
Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

 


Ant i Nurkic za Majlsa Tarnera? Uh, to bi bio GM malpractice za zatvor. 

Grant puca istorijske procente pa onda udje u slump gde ubaci jednu od 20. Samo poslednjih deset dana je par utakmica izgubljeno jer on nije mogao bazen da pogodi, a Harta niko ne cuva napolju. Jos na klupi nema jednog plus sutera. Veruj mi da im treba suta.

image.thumb.png.4bbffb4f3b9788098ca735c82e7ca7fd.png


Startna petorka je dobra, ima pozitivan net rating. Problem je sto sa ovakvom klupom petorka mora da bude elitna da bi tim bio konkurentan. Ono sto je koci da bi bila elitna je Antova odbrana, Hartov sut i ponekad Nurkicevo finisiranje i energija (sinoc recimo). Nurkic je sinoc bio slab, ali je verovatno najbolji igrac tima od kraja decembra pa do ove nove Dameove eksplozije u poslednjih nekoliko utakmica.

Ne mislim da je Billups najveci problem. Tesko je to reci na ovakav roster, ali da se ne snalazi najbolje, ne snalazi se. U sustini, najveci problem je sto je prirodna putanja ovog tima tankovanje i rebuild, a za to mora da se trejduje verovatno najbolji/najveci igrac fransize u istoriji. Kad je Dame vec tu, dugujes mu konkurentan roster. Ne moze Sharpe da bude treci bek. Sinoc jeste bio dobar, ali i dalje je pre igrac za fransize koje tankuju nego za ozbiljne NBA minute. Strec petica i veliki bek pouzdanog suta uz malo kreacije bi digli ovaj tim do nekog ok nivoa. Croninova ideja za prosli trade deadline je bila dobra, te igrace (osim Nancea) je trebalo pustiti, izvedba je bila slaba. Dao je CJ-a i tri legit rotacijska igraca, dobio je Harta, koji je u ozbiljnom timu role igrac i limitirane Winslowa i Keona, na kraju ostao i bez pika Pelicansa. Tu je stvoren talent gap koji nije lako nadoknaditi.

 

  

26 minutes ago, kralj said:

A sa Tarnerom i Šarpom su slabiji defanzivno nego sa Sajmonsom i Nurkom?


Nema sumnje da ce Sharpe biti bolji odbrambeni od Simonsa, ali trenutno je toliko clueless da tesko da tu ima neke razlike. Ako trejdujes Anta taj napad nece moci kos da ubaci. Vec su timovi krenuli da udvajaju Damea i Anta kako predju pola kad jedan od njih nije u igri.

Edited by J.R. Cash
Link to comment

Gledao sam Portland u Torontu pre dve nedelje ili kad vec. Tanka klupa, a i to sto imaju od dobrih igraca, npr. Simons, je cesto dosta jednodimenzionalno. Tu su gde im je objektivno i mesto, verovatno mogu bolje, ali to mogu svi da kazu.

Link to comment

Tako nekako, play in tim i to je to. Nema stazu da postane kontender, ali ima prostora da se unapredi ekipa. S tim sto ne treba zrtvovati previse za marginalni napredak.

Doduse, u Torontu su odigrali bas groznu utakmicu, bilo je dosta bolje kosarke od njih ove sezone. Udarili su u zid negde od onog glupog poraza u OKC kad je Dame postao prvi strelac u istoriji fransize. Tu su propustili sansu da odu 5 utakmica preko 50% i krenuli su vroglavom brzinom nizbrdo, sa izuzetkom demoliranja Dalasa b2b. Ocekujem da igraju bolje, pogotovo jer sad sledi niz utakmica u Portlandu, ali limiti tima su ocigledni.

 

Moj interes, kao nekoga ko gleda svaku njihovu utakmicu, je da ta kosarka bude gledljiva i konkurentna. Kad vec nema sanse da u dogledno vreme dozivimo rebuilding uzbudjenje pracenja nekih klinaca kako napreduju i mastanja u sta bi to moglo da izraste.

Edited by J.R. Cash
Link to comment
9 hours ago, J.R. Cash said:

Ovaj tim bi prodisao kada bi pokupili recimo Bogdana i Olinjika, odnosno takav tip beka i strec petice.

 

kad vec nemaju sta da izgube, sto ne daju Nurku da pripali 6,7 trojki po mecu, gadjao bi bar 35% :wub:  mada naravno klupa bi ostala krater

Link to comment

ovo, sto Jokic trenutno isporucuje, je fantasticno.

triple-double, sutira 13/14, bar 5 je bilo uz kontakt (koji su mogli biti sudjeni i and1), nema dva ista kosa, sve razlicito.

klinika. 

Link to comment
19 minutes ago, spaceploitator said:

 

kad vec nemaju sta da izgube, sto ne daju Nurku da pripali 6,7 trojki po mecu, gadjao bi bar 35% :wub:  mada naravno klupa bi ostala krater

 

Ide se ka tome. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...