Jump to content
IGNORED

NBA 22/23


Amos

Recommended Posts

1 minute ago, Mil@n said:

 

Naravno da je kurcobolja u odbrani u dobrom delu sezonue kod dobrog dela timova i igrača. Ne totalna, ali sasvim očigledna. A ume da bude i cirkus. 

 

i tako je bilo i pre 10, 20, 30 godina...samo sto su igraci sada mnogo atelticniji a treneri znaju mnogo vise o odbrani nego sto su znali tada. 

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

 

i tako je bilo i pre 10, 20, 30 godina...samo sto su igraci sada mnogo atelticniji a treneri znaju mnogo vise o odbrani nego sto su znali tada. 

 

Ono što sam ja gledao 90ih nije bilo tako, pričam na uzorku od stotina utakmica. 

Link to comment

naravno da je bilo tako, secanje te vara. ajde bez guglanja, jel znas kakvo je bilo pravilo o ilegalnoj odbrani devedesetih? 

Link to comment
3 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

naravno da je bilo tako, secanje te vara. ajde bez guglanja, jel znas kakvo je bilo pravilo o ilegalnoj odbrani devedesetih? 


Znam, igrač je morao da komituje ili udvajanje ili da ostane na svom.

 

Stvarno se ne sećam kurcobolje tipa Hardena i mnogih drugih, a i timskih generalno. Sve je prštalo, uglavnom. Neke stvari koje su mogle da se vide u poslednjih 10 godina u NBA, 90ih verovatno niko ne bi mogao ni da zamisli. Od totalno bola u qrcu u odbrani, ne individualnog, već i timskog, do sudijskih neprimećenih i po 10 koraka, i sl. Isto važi i za razmaženost igrača, biranje saigrača, glumatanja zvezda i slično. Razumem ja da se vremena menjaju, ali to ne znači da te stvari ne postoje. Neke utakmice koje sam gledao u NBA poslednjih godina su bukvalno na nivou rekreativnog 5on5 igranja na treningu.

 

Misliš kada bi Popa pitao, a on kontam zna bolje nego ti i ja da li su bolje odbrane igrane 90ih ili danas da bi rekao isto? Čisto sumnjam.

Link to comment

pravilo je sledece, recimo stavis dzordana ili melouna da igraju izolaciju na strani a ostale igrace stavis na strani pomoci iznad linije za slobodno bacanje igraci koji cuvaju igrace koji su iznad slobodnog bacanja moraju da stoje uz njih i ne smeju da pomognu, to je ilegalna odbrana. tako da kad izolujes melouna na postu on uvek ima 1 na 1, nema pomoci. dakle cak i ako na strani pomoci postavis iznad trojke igraca koji u zivotu nije sutnuo trojku njegov odbrambeni ne sme da pomaze, mora da ga cuvao kao da je klej tomspon. 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Mil@n said:


Znam, igrač je morao da komituje ili udvajanje ili da ostane na svom.

 

Stvarno se ne sećam kurcobolje tipa Hardena i mnogih drugih, a i timskih generalno. Sve je prštalo, uglavnom. Neke stvari koje su mogle da se vide u poslednjih 10 godina u NBA, 90ih verovatno niko ne bi mogao ni da zamisli. Od totalno bola u qrcu u odbrani, ne individualnog, već i timskog, do sudijskih neprimećenih i po 10 koraka, i sl. Isto važi i za razmaženost igrača, biranje saigrača, glumatanja zvezda i slično. Razumem ja da se vremena menjaju, ali to ne znači da te stvari ne postoje. Neke utakmice koje sam gledao u NBA poslednjih godina su bukvalno na nivou rekreativnog 5on5 igranja na treningu.

 

Misliš kada bi Popa pitao, a on kontam zna bolje nego ti i ja da li su bolje odbrane igrane 90ih ili danas da bi rekao isto? Čisto sumnjam.

 

idealizujes to vreme zato sto si bio klinac i pcoeo da se lozis na basket tada. danasnje ekipe su ferariji sto se odbrane tice za ekipe devedesetih. bilo je teske kurcobolje i tada, upali random utakmice iz tog perioda, odgledaj 30ak pa mi javi utisak. isto se odnosi i na evropu, ne samo na nba. 

  • +1 2
Link to comment

Mi smo 90ih gledali samo PO utakmice, gde se i igrala odbrana, sad možemo da gledamo svako govno... Suštinski, mi pojma namamo kakva se tad igrala odbrana, stvarno...

Link to comment
10 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

 

idealizujes to vreme zato sto si bio klinac i pcoeo da se lozis na basket tada. danasnje ekipe su ferariji sto se odbrane tice za ekipe devedesetih. bilo je teske kurcobolje i tada, upali random utakmice iz tog perioda, odgledaj 30ak pa mi javi utisak. isto se odnosi i na evropu, ne samo na nba. 



mislis, samounistavaju se? :rolleyes:

Edited by Have_Fun
Link to comment

Plus smo 90ih mogli da gledamo 7 do 13 utakmica godišnje, a sada imamo mogućnost gledanja 3 utakmice za veče. Sada ti svaka dijabola upada u oči, nekog tamo Foxa ne bi ni primetio pre 30 godina u oskudnoj ponudi. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...