Jump to content
IGNORED

NBA 22/23


Amos

Recommended Posts

9 hours ago, urkozamanje said:

 

Znaci all star level? Mislim, kolika je razlika medju nivoima na vrhu (NBA). Ja kapiram da je 20% spretniji, brzi, pametniji, snazniji, pribraniji, itd. prilicno velika razlika i ozbiljna prednost. 

 

Kazemo mi cesto tipa duplo bolji od x i slicno. Ali duplo bolji bukvalno znaci da se igras skoro kao sa detetom. Nekako mi se cini da medju najboljima na svetu nema bas tolikog disparitija (ne mogu da se setim nase reci jbg). 

 

On ima 25, ali oduzmi par godina plasenja od bilo kakvog jaceg kontakta u formativnom periodu i vec nije tako nemoguce. A konzistentno 20% bolji MPJ zakucava Denver u katgeriju kontendera u sadasnjem rosteru. 

 

Mislim da ta razlika nikad neće biti nešto ogromna, čak i kada bude uznapredovao koliko će već uznapredovati. U smislu onoga što pruža sada i onoga što će pružati u zenitu. 

 

Čovek je šutirao trojke 25-3 u finalu i lagano uzeo titulu, naravno da će Denver biti kontender sa njim još malo boljim, ali to svakako nije zbog njega... Čovek ima jedan zadatak, da trpa spolja, i u 5 utakmica on je failed miserably i opet bio prvak, toliko o tome koliko je bitan šraf. 

 

Ja ga samo poredim sa igračima koji su plaćeni isto pa i manje od njega, i to što on daje na terenu jednostavno ne vredi ni blizu tih para. 

 

Zamisli da igra u drugom timu gde se očekuje da bude nosioc igre sa takvim ugovorom i da stavlja 25 svaku utakmicu? Mislim da bi usled tog pritiska bio još gori nego što je sada. Ovde igra i ako prebaci 10 sve super, niko mu nikad ništa neće reći i opet se šuterski raspadne u najbitnijim utakmicama sezone.

 

U suštini stvarno nemam ništa protiv momka, al lako je sada palamuditi kako su i sa njim uzeli titulu pa je to eto kao vredno takvog ugovora, a on čovek tipa 6i igrač po zaslugama za titulu i koji po plaćenosti? To je cela poenta. On šljaka u ovakvom timu jer ima tim koji može da nadoknađuje njegove apsolutno prosečne i ispod prosečne partije. Igra sa najboljim igračem na svetu, jednim od najboljih bekova lige, jednim od najboljih odbrambenih igrača lige... To su uslovi gde se lako zamaskira njegov "doprinos".

 

Stvarno bih voleo da čovek počne da igra mnogo bolje i raznovrsnije, stvarno nemam ništa protiv toga. Ovo što sada igra je apsolutni minimum a često i ispod toga u odnosu na ugovor koji ima. 

Link to comment
5 minutes ago, napadaj said:

Kad vidim šta se ovde piše o Porteru, imam utisak da ljudi uopšte nisu gledali ovogodišnji plejof.

 

Tako je brt, ja gledao sve samo ne drugu finala i to propustio jer sam loše navio sat.

 

Za one koji nisu gledali utakmice, pogledajmo npr kako je čovek sa maks ugovorom odigrao finale:

 

 

Capture.JPG

Link to comment

Jebiga @Mil@n stavi onda kako je odigrao serije protiv Lejkersa i Sansa takodje. Ja se slažem da je gori od količine para koju dobija (naročito u poredjenju sa Gordonom) ali ni to finale nije cela slika. 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Mos said:

Jebiga @Mil@n stavi onda kako je odigrao serije protiv Lejkersa i Sansa takodje. Ja se slažem da je gori od količine para koju dobija (naročito u poredjenju sa Gordonom) ali ni to finale nije cela slika. 

 

Pa nije, slažem se, naravno. Ali je ipak finale gde se lomi sezona i gde se epski raspao a ovamo se navodi titula kao nešto što opravdava te pare a eto kako je čovek igrao kada je bilo najbitnije. 

 

Nebitno, da se ne ponavljam(o) i ne spamujemo topik, pričali smo o njemu X puta.

 

 

 

 

Link to comment
22 minutes ago, Mos said:

Jebiga @Mil@n stavi onda kako je odigrao serije protiv Lejkersa i Sansa takodje. Ja se slažem da je gori od količine para koju dobija (naročito u poredjenju sa Gordonom) ali ni to finale nije cela slika. 

nasuprot hiljada forumasa koji tvrde drugacije :D narocito ovo u zagradi 

 

nagradno pitanje, koji igrac denvera u ovogodisnjem PO ima najbolji odnos asistencija/izgubljenih lopti? :fantom:

Link to comment
Just now, pbg12345 said:

nasuprot hiljada forumasa koji tvrde drugacije :D narocito ovo u zagradi 

 

nagradno pitanje, koji igrac denvera u ovogodisnjem PO ima najbolji odnos asistencija/izgubljenih lopti? :fantom:

Uh, da probam.

 

MPJ?

Link to comment

Neverovatna i jako bitna statistika čoveka koji ima 4 driblinga po utakmici!

 

Nadam se da će mu ponuditi što pre super max, čisto za svaki slučaj. 

 

Zamislimo na momenat da denver pokuša da trejduje čoveka sa najboljim odnosom asistencija i izgubljenih lopti... Koliko bi li se timova pokidalo da ga uzme sa ovom platom? :laugh:

 

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...