Jump to content
IGNORED

NBA 22/23


Amos

Recommended Posts

pa dobro, ipak je on najveca zvezda koja menja klub u ovom trenutku

nista neobicno

na stranu, sto zaista neke ekipe moze ozbiljno pribliziti tituli

 

meni je jace ovo lozenje oko nekih mizernih ugovora i igraca koji ce biti 8/9/10 u rotacijama svojih ekipa 3 meseca pre nego sto je krenula sezona

dok krene PO pola ce ih izmeniti klubove,  neki nece ni biti u ligi, vecina nece igrati nikakvu ulogu

  • +1 1
Link to comment
On 2. 7. 2023. at 8:00, Fins fleet said:

Prosle godine smo imali samo 4 tima koja su tankovala od pocetka do kraja, u godini kada se cekao Wemby. Ove godine verovatno samo Detroit i mozda Portland, u zavisnosti od toga sta dobiju u trejdu. Liga je nikada jaca, pogotovu u tom nekom srednjem delu tabele. Nikad vise talenta.

 

Vašington će tankovati 99.9%.

 

On 2. 7. 2023. at 8:11, Where is Jessica Hyde said:

To je sve hipoteticki.
Ko ima sanse da se bori za titulu? Ali realne, batalimo price Kingsi, Fila i sl. sanse za to su nepostojece.
Detroit, Vasington, Orlando, Hjuston i sada Portland su ekipe bez ideje i cilja. Nastavice da tavore na dnu, kao sto su godinama unazad. Jos barem 10 ekipa ce im se pridruziti u tankovanju, neke vec nakon 30-ak utakmica, ostali tamo do pred poslednjih 20, kad vide da opet nemaju nikakve sanse da se bore za prsten.

Ovo sve je postalo jedan infinite loop, koji ce jedino (nadam se) prestati kada likovi, koji po svemu sudeci upravljaju svim stvarima u ovoj ligi, zavrse svoje karijere. Naravno, u pitanju su Lebron i njegov agent, KD i jos par tih ring chasera. Apsolutno sve je podredjeno njima, bukvalno od trenutka kad je ovaj presao u Miami i zapoceo eru supertimova, a KD odgovorio prelaskom u GSW. 

 

Ovo je baš bezveze post posle sezone u kojoj je Majami iz druge utakmice plej-ina završio u finalu nakon eliminacije dva najbolja tima lige.

 

On 2. 7. 2023. at 10:28, James Marshall said:

pa o tome i pričam, bolje njega Denver da je doveo. Jbt RJ nije vidio terena u ozbiljnoj utakmici prošle sezone i sad je plaćeniji od ovog koji sigurno može da razdrma ekipu 10 minuta po utakmici ili je makar drži iznad vode dok starter odmori. 

 

On 2. 7. 2023. at 11:06, James Marshall said:

Ma ja samo ističem činjenicu da je Denver dao 5 miliona po sezoni čovjeku koji je u ovogodišnjem plejofu postizao 0,5 poena za cijela 3 minuta po utakmici, za te pare su stvarno mogli bolje da pazare 

 

Isti GM je uzeo BB-a prošle godine.

 

Možda se RJ nije pokazao u tih 10ak utakmica, ali je bio sa timom od februara, sigurno imaju razloga d smisle da je bolji fit od nekih drugih (koji pitanje da li žele da igraju u Denveru).

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, boldrock said:

 

Vašington će tankovati 99.9%.

 

U pravu si, smetnuo sam ih s uma. Bas su franiza za zaboraviti zadnjih 5 godina.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, boldrock said:

 

Možda se RJ nije pokazao u tih 10ak utakmica, ali je bio sa timom od februara, sigurno imaju razloga d smisle da je bolji fit od nekih drugih (koji pitanje da li žele da igraju u Denveru).

 

U ovom offseasonu svakako ne govorimo o zvezdama koje neće u denver iz adv razloga, nego o Eriku Gordonu, Krauderu, Princu, KJ Martinu i sličnim epizodistima. Sa big market stanovišta, Denver izgleda nikad nije stajao gore, ako se sve svede na to. Ni posle titule. A pre godinu dana je i sam BB govorio kako ga niko drugi nije hteo. 

 

Po meni je ovo katastrofalan prelazni rok, sreća pa nije bilo prostora da se previše zglajzne. 

Link to comment
18 minutes ago, kralj said:

Po meni je ovo katastrofalan prelazni rok, sreća pa nije bilo prostora da se previše zglajzne. 

 

Zbog capa, ne toliko što oni ne bi mogli da dovedu nekoga da su imali prostora. Sledeće leto će im biti ključno da odluče šta će, pre nego što MPJov ugovor ode na 40 miliona i dodje Jamalov extention na red. 

Link to comment

Pa nisu ni pobrojani skuplji, a ima ih još. Evo Vatanabe npr. Neće me niko ubediti da je small market Kolorada imao uticaja da se umesto njega dovede mrtvi Holidej. 

 

Na kraju krajeva, neka probiju, eto Sansi su prebacili 30 mililona, a ovi jedva 7-8.

Jbg, istorijski trenutak franšize, a oni posluju domaćinski. 

  • +1 1
Link to comment

Po novom CBA nije ni izbliza isto ako probijes 30 ili 7-8 miliona.

 

Ne znam cemu panika, ostaju bez igraca s klupe, core tima je tu i nepromenjen, svi zdravi, godinu dana iskusniji i pametniji…titulu nisu uzeli na ledjima Brauna i Grina.

  • +1 2
Link to comment

Eh panika. 

 

Nema sumnje da je Jokić verovatno u istoriji igrač oko koga je najlakše graditi, ali potcenjuješ uticaj ostalih. 

 

Kapiram za CBA, ne kažem da treba da se ističu, mogu da troše kao i ostali, nije da ih ne poseduje milijarder. 

Link to comment
28 minutes ago, kralj said:

Na kraju krajeva, neka probiju, eto Sansi su prebacili 30 mililona, a ovi jedva 7-8.

Jbg, istorijski trenutak franšize, a oni posluju domaćinski. 

 

Sansi su sa jednom jačom povredom skucani za sledećih 10 godina. Ne vidim ja tu neki razlog za preterano radovanje što je vlasnik skorojević rešio da rasipa. Ako tražiš primer pametnog poslovanja to su Lejkersi, a ne Sansi.

 

Verujem u teoriju da je But rešio malo da pritisne Malone-a da igra mladje igrače u prvom delu sezone, imaju 6-7 klinaca koji se ne koriste jer im ovaj ne veruje. Ako to bude baš kompletan raspad biće trejda u februaru ili nekog otkupa. 

 

Da je MPJov ugovor ove godine recimo 24 miliona, kao što bi trebao da bude, umesto 33 miliona - drugačije bi sve izgledalo. 

  • +1 1
Link to comment

Jbg Mose, ti ljudi imaju po 10ak milijardi. Sigurno ne čekaju black friday da kupe usisivač. Ne umem ni da ih povežem sa pojmom rasipništva. 

 

Da ne širimo priču, akcenat je na ovim <5 miliona igračima. Slažem se i da su Lejkersi bolje prošli, i Klipersi i Majami (npr Džoš Ričardson bi nam legao onoliko) i ko sve ne, a Denver je ostao bez 2 igrača iz skraćene, šampionske plejof kampanje i doveo Džastina Holideja. 

 

Naravno, sve ovo pišem jer slutim da su kompletirali roster i usput ne tvrdim da sam u pravu. Pokidaće Votson. 

Edited by kralj
Link to comment

jebem te zivote, uzeli su titulu pre mesec, prvu u svojoj dugoj istoriji

ni finale nisu igrali

mlada ekipa (iz sampionske perspektive),prva petorka pod ugovorima, pomeli konkurenciju

 

u ubedljivo su najboljoj poziciji od svih ekipa pred start sledece sezone

imaju letnju ligu, celu regularnu sezonu da nadju dva igraca sa klupe za PO

i sasvim solidnih 10ak kandidata za te dve pozicije

i najmanje pola godine da uvide da to nesto ipak moraju traziti negde drugde

 

naravno, sve moze da ode u kurac na hiljadu i jedan nacin, sleeca sezona moze biti katastrofalna

ali jednostavno, oni su ti koji u ovom trenutku drze "najbolje karte"

 

finiks npr, vape za 3d, cak ne mora nuzno ni ovo 3, oni dovedu bila, otprilike poslednje sto im treba

ako ne naprave znacajnije promene izdominirace regularnim delom i ipsasti u nekoj od prve dve runde PO

 

lejkersi, sve je to do jaja, rivs za male pare, hacimura, vinsent, samo sto njima fali igrac broj 1 ili 2, samo toliko

sa dejvisom koji malo nije zdrav, malo mu se ne igra, lebronom koji se blizi 40 toj pre ce ostati bez PO nego sto ce biti prvi na zapadu kako se ovde pisalo

 

 

sasvim je normalno da komentarisemo transfere, samo treba stvari staviti u kontekst

pocetak jula je

  • +1 8
Link to comment
32 minutes ago, kralj said:

Jbg Mose, ti ljudi imaju po 10ak milijardi. Sigurno ne čekaju black friday da kupe usisivač. Ne umem ni da ih povežem sa pojmom rasipništva. 


Mnogo je stvar kompleksnija od prostog - bogatuni ne žele da daju pare na luksuz porez. Ako probiješ tu drugu kecelju jeban si, osudjen na minimalce, veterane, evropljane, ne možeš pošten trejd da odradiš, što će druge ekipe znati i umeti da iskoriste, plus srozavaš svoje buduće pikove za period kad ćeš generalno biti kanta i kad će ti trebati dobri pikovi. Da ne pričam da ni njih ne možeš da koristiš za trejd. 
 

Ništa Finiks nije bolji u ovom FA od Denvera, imho, zakopavaju se do dna.

  • +1 1
Link to comment

Jedini tim koji bi mene brinuo na zapadu bi bio Nju Orleans, kada bi svi imali zdrava tela i čiste glave. Pošto to nemaju i neće ni imati, Denver će opet da izađe sa zapada u maju sledeće godine.

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...