Jump to content
IGNORED

NBA 22/23


Amos

Recommended Posts

Ja kad vidim te tornjeve, posebno kad pokusavaju da budu pokretljivi, uvek mi prvo na pamet padnu povrede. Neka ga bog cuva sto se toga tice. 

 

U svakom slucaju ce morati da nabaci masu.

Link to comment
18 minutes ago, Shan Jan said:

Ja kad vidim te tornjeve, posebno kad pokusavaju da budu pokretljivi, uvek mi prvo na pamet padnu povrede. Neka ga bog cuva sto se toga tice. 

 

U svakom slucaju ce morati da nabaci masu.

pa nije on taj "boban" tip igraca

jedna od nejgovih glavnih karakteristika i jeste pokretljivost (brzina, kontrola lopte) u odnosu na visinu

 

on zapravo deluje izuzetno "prirodno" (nije najsrecniji izraz) u odnosu na te ostale dugalije

Link to comment

Upravo ta pokretljivost te izlaze vise povredama. Nije cudo sto su Boban i Vranjes prosli karijere prakticno bez povreda, trckajuci od kosa do kosa. Ovaj mali dribla, pravi rolinge, izvodi razne peripetije... to je i za obicnog igraca rizik za povrede, kamoli za ovako nekog dugajliju.

Link to comment

Inace je lako nabaciti kvalitetnu masu na onako tanak kostur od 225cm:) Ne znam po cemu je toliki potencijal da bi pretumbao istoriju, ok ume da dribla loptu za coveka onakve visine ali kao suter za tri poena je ispodprosecan a i nema neku ledjnu tehniku, on nece moci da ugura u kos nekog fizicki jaceg centra . Da ponovim, deluje mi kao neka updejtovana verzija Porzingisa sa slabijim sutem za tri poena. 

Edited by Micko8
Link to comment

Povodom price "Bruce Brown zavrsen", da ne quotujem sve, ne znam na osnovu cega toliki optimizam i maltene sigurnost, kao da je zvanicno potvrdjeno?
Evo sta Singer kaze (pretpostavljam da je Jamalova izjava koju ste pominjali ova iz tweeta)

Potpuno sam isti utisak imao dok sam slusao ovu izjavu. Verovatno je ovim hteo reci da ce se Bruce sigurno naplatiti, samo je izaslo drugacije. Mada ko zna.
Uostalom, zar izjavljivanje neceg takvog ne bi krsilo pravila tamperinga?

Meni svakako ne deluje realno da Brown pristane na takvu kocku, izuzev u 2 specificna slucaja.
Prvi je da mu Denver garantuje da ce mu ponuditi maksimum koji mogu da mu daju naredno leto. Sto bi sa druge strane bila bas ogromna kocka za Denver, jer ipak je to atipican 6th man, kojem je ovo prva znacajna sezona. Tada ce mu biti vec 28, a da ne pricam sta sve moze da se izdesava za godinu i malo jace.

Drugi bi bio da on nema nikakvu znacajniju ponudu, narocito ne dugorocnu, te da je recimo ovo sto mu Lakersi nude, najbolja koju trenutno ima na stolu. U tom slucaju, znajuci da ga pomenuti u svakom trenutku mogu sutnuti kao nosenu carapu, ako stvari i najmanje ne budu isle po zamisljenom, ili pak na mig najnovijeg vruceg FA. Uostalom, znamo svi kako GM Lebron posluje.
Sa druge strane, Denver se na svim poljima pokazao kao stabilna i jako dobro uredjena fransiza, pa iz te perspektive, uzeti 4.5 miliona manje ove sezone i kockati se na sebe, da bi za godinu dana potpisao ugovor koji te obezbedjuje i ne deluje bas kao stravican rizik. Ovaj scenario mi deluje kao daleko realniji nego prvi, iako sam uverenja da stvari ne stoje tako, ali videcemo.

Razlozi zbog cega mi deluje kao znatno realnije da ipak ne ostaje sa Nuggetsima, su prvenstveno rizik zbog povrede, jer on je ipak kosarkas cija se igra dosta zasniva na dobrim fizikalijama i atleticnosti, a ne vidim kako bi mu Denver dao veliki ugovor, ako bi se tako nesto desilo. Uprkos svim obecanjima i rusenju imidza, to bi bila omca oko vrata, ekipi koja ima realnu sansu i prozor da juri titule u narednim godinama.
Takodje, iz onoga sto sam zapazio, vezano za novi CBA, tacnije sta oni koji prate pomnije govore, to je da ce tzv. "srednja klasa" biti najvise pogodjena ovim promenama. Samim tim jos jedan razlog da se "secure the bag", kako igraci to vole da kazu. Uzasan izraz, btw.

Poslednja stvar i mozda najjaci razlog, je primer Noela, kojeg onaj kreten Rich Paul izradio, i odgovorio od ugovora koji bi mu doneo znacajno vise love nego sto ce ovako zaraditi za citavu karijeru. I to zbog svojih sitnih interesa.
Mislim da takav slucaj vise necemo imati prilike da vidimo, a ne treba zaboraviti da je Brown do sada ukupno zaradio oko 15 miliona u karijeri, bruto. Pride za mesec dana puni 27.
Poredjenja radi, pogledati kroz koju je muku prolazio i koliko je morao da radi, jedan Derrick Rose, bivsi MVP, samo da bi ostao u ligi nakon povrede. Situacija je takva, da je nikad vise talenta u ligi, narocito sada kada su vrata sirom otvorena internacionalcima, nakon nekoliko dominantnih godina top 3 strana igraca, izmedju ostalih. Ako nisi premijum talenat, moras konstantno da radis i dokazujes se, inace uvek ima neko, ko jedva ceka da uskoci na tvoje mesto, ako se ukaze prilika.

Sve price o drugarstvu, "nasoj stvari" i zadrzavanju ekipe na okupu su super, ali na kraju krajeva sve se svodi na to da je ovo biznis, i da pre svega oni na ovaj nacin zaradjuju za zivot. Ovo je jedinstvena prilika Brownu da se naplati i verovatno obezbedi, i ja ne vidim ralzog da je se tek tako odrekne.

Edited by Where is Jessica Hyde
Link to comment

Ma neka ide i treba da uzme kintu a nece Denver propasti i ako napusti ekipu.  Tako je bilo i sa Grantom. Za Denver je najvaznije zdravlje njihove okosnice ekipe  Jokic,Murray,Gordon. Zakrpice neko tu rupu ili  neka kombinacija igraca. Nije da je postizao 25 poena po mecu pa da je njegov odlazak neadoknadiv. On je pre svega unosio energiju sa klupe , plus mu je Jokic servirao dosta lakih koseva i otvorenih pozicija za sut. Jedno je sigurno da se Denverova organizacija dobro pokenjala po sebi sa onim ugovorom koji su dali Porteru. Mogli su umesto toga da imaju dubok tim,sa  dva, tri pojacnja koja bi bila u rotaciji. Umesto toga imaju skoro nekorisnog MPJ-a koji zaradjuje pare namenjene super zvedama.

Edited by Micko8
Link to comment
2 hours ago, kralj said:

Više je kao Hakim. 

Čudo bi bilo da ne bude u najgorem slučaju zver od defanzivca, a i u napadu ima svašta da razvija. 

 
Ma nek’ bude Wilt, zašto da ga ograničavamo.

Link to comment

Nikada nisam rekao da je beskoristan ,nego da je glup i da zna da divlja na terenu. On jeste  jezgro ekipe. Najveci problem Denvera  je Porter i njegov ugovor.

Link to comment

Mozda moze CB da uzme deo tih minuta BBa? 

 

Mene MPJ isto zestoko nervira, ima taj neki vibe wanna be zvezde. No kad sam ga video da je u finalu u jednom trenutku krenuo masovno da ide na ulaz umesto samo da prangija, probudila mi se nada. Verovatno mu je Melon zavrnuo usi a ovaj ga poslusao.

Link to comment
35 minutes ago, Lord Stef said:

Jel' ce biti Holmgren spreman za pocetak sezone?

 

on je verovatno bio spreman i da zaigra jos prosle sezone ali okc nije hteo da rizikuje.

 

sada moze da juri roy titulu

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...