Jump to content
IGNORED

NBA 22/23


Amos

Recommended Posts

11 minutes ago, napadaj said:

Golden stejt je osvojio četiri titula sa istom trojkom, zašto Denver ne bi uradio nešto slično sa četiri igrača iz prve petorke? Plus i KCP ima neki ugovor koji ga zadržava tu još neko vreme.


A jbg sad, porediti MPJ sa bilo kim od te trojice je neumesno, drugo i pored njih im je trebao KD za 2/4 titule, a u ostalim su imali krilo u vidu Barnsa i Wigginsa koji u najmanju ruku daju više doprinosa od MPJ računajući obe strane terena i konstantost (u tim sezonama). I opet su tražili, oduzimali/dodavali delove, uvek solidne jeftine ili iskusne opcije na klupi da udju i daju doprinos. Ima i Milvoki odlične fiksne 3 opcije i favoriti su bili svake od prethodne 2 sezone ali to nije bilo dovoljno za sad za još jedan prsten… 

Link to comment
1 minute ago, Venom said:


Zato sto je novi kolektivni ugovor napravljen bas zato da se to ne bi desilo.

 

AG nema maksimalan ugovor, koliko se ja sećam, a novi CBA dopušta 3 max ugovora u rosteru, osim ako nisam pogrešno pročitao.

 

Just now, ducca said:


A jbg sad, porediti MPJ sa bilo kim od te trojice je neumesno, drugo i pored njih im je trebao KD za 2/4 titule, a u ostalim su imali krilo u vidu Barnsa i Wigginsa koji u najmanju ruku daju više doprinosa od MPJ računajući obe strane terena i konstantost (u tim sezonama). I opet su tražili, oduzimali/dodavali delove, uvek solidne jeftine ili iskusne opcije na klupi da udju i daju doprinos. Ima i Milvoki odlične fiksne 3 opcije i favoriti su bili svake od prethodne 2 sezone ali to nije bilo dovoljno za sad za još jedan prsten… 

 

Istina, ali MPJ igra sve bolje i pametnije i evo noćas je bio izuzetno zaslužan za to što su bili u utakmici. Svakako će biti dugo tu, a i ne mogu da dobiju ništa sličnog potencijala za njega. Naravno, FO svakako zna sve bolje od mene i možda i uspeju da naprave neko čudo kao GS sa Viginsom, ali meni trenutno deluje da nema razloga da se tu bilo šta dira.

Link to comment

Zanimljive koincidencije između Dirkovog i Jokićevog puta do titule - They both beat both LeBron and Durant on the way to the chip. They both swept the Lakers. They both beat the Heat in the finals. Neither had to win a game 7. Strange coincidence.

  • +1 4
Link to comment
35 minutes ago, napadaj said:

 

AG nema maksimalan ugovor, koliko se ja sećam, a novi CBA dopušta 3 max ugovora u rosteru, osim ako nisam pogrešno pročitao.

 

 

Istina, ali MPJ igra sve bolje i pametnije i evo noćas je bio izuzetno zaslužan za to što su bili u utakmici. Svakako će biti dugo tu, a i ne mogu da dobiju ništa sličnog potencijala za njega. Naravno, FO svakako zna sve bolje od mene i možda i uspeju da naprave neko čudo kao GS sa Viginsom, ali meni trenutno deluje da nema razloga da se tu bilo šta dira.

 

Nema veze s brojem max ugovora nego ukupnim platama. Neće moći da zadrže ovu celu ekipu obrni okreni.

Link to comment
26 minutes ago, napadaj said:

 

AG nema maksimalan ugovor, koliko se ja sećam, a novi CBA dopušta 3 max ugovora u rosteru, osim ako nisam pogrešno pročitao.

 

 

Istina, ali MPJ igra sve bolje i pametnije i evo noćas je bio izuzetno zaslužan za to što su bili u utakmici. Svakako će biti dugo tu, a i ne mogu da dobiju ništa sličnog potencijala za njega. Naravno, FO svakako zna sve bolje od mene i možda i uspeju da naprave neko čudo kao GS sa Viginsom, ali meni trenutno deluje da nema razloga da se tu bilo šta dira.

imaju 3 max ugovora, AG nije jedan od njih

AG dobija oko 21M

Jokic ima supermax, znaci zavisi od salary cap, tj dobija 35% od capa. sto ce biti oko 47M. MPJ i Murray su na oko 33M.

od ostalih, KCP ima oko 15M

 

znaci petorka je oko 150M. cap je na oko 165. second apron, iliti hardcap se ocekuje na oko 183M. ispod toga moraju da budu inace ce penalties biti katastrofa. ako pogledas dodatnih 4, tj Braun, Cancar, Watson, Zeke, oni su na oko 10. mnogo im je zgusnuto sve to. videcemo... ako Brown ostane, mogli bi da mu ponude sledece godine posten ugovor jer bi imali bird rights na njega, pa bi mogao da dobije nekih 60 za 4, ali on ove godine na marketu moze da dobije 60 za 4. 

 

videcemo sta ce da izmisle. window sa ovim timom je jos 2 godine, jer onda KCP izlazi iz ugovora a Jamal postaje supermax eligible 

Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

IMG-fdc8b3fbeb4cb826bba4cfa6b70a9962-V.jpg

Jokic je iznad sve  te holivudske dramaturgije, to je samo igra za malu decu, prelepa ali samo igra:)

Edited by Micko8
Link to comment
1 hour ago, Mos said:

@Venom nemaju pika prve runde. 

 

Nego, ovaj trenutak:

 

 

 

 

 

brat je bukvalno najbolja kupovina ikad, nesto kao saomi medju telefonima ili skoda medju kolima

  • +1 6
Link to comment
5 minutes ago, ToniAdams said:

brat je bukvalno najbolja kupovina ikad, nesto kao saomi medju telefonima ili skoda medju kolima

Bilo je ovde dosta kriticara kada su ga doveli ako se dobro secam.

Link to comment
36 minutes ago, ToniAdams said:

a kao i uvek.

i za melouna se pricalo da je bulja trener.

Meni on i dalje nije top tier trener. Dobar je za atmosferu i taj timsko porodicni duh "svi za jednog, jedan za sve". Ali kada je u pitanju in game taktika, reagovanje tokom same utakmice, sporo reaguje i vrlo je tvrdoglav/konzervativan. Srecom ima Jokica koji je vrhunski dirigent pa se to mozda i ne primeti toliko.

Link to comment
1 hour ago, freakns said:

imaju 3 max ugovora, AG nije jedan od njih

AG dobija oko 21M

Jokic ima supermax, znaci zavisi od salary cap, tj dobija 35% od capa. sto ce biti oko 47M. MPJ i Murray su na oko 33M.

od ostalih, KCP ima oko 15M

 

znaci petorka je oko 150M. cap je na oko 165. second apron, iliti hardcap se ocekuje na oko 183M. ispod toga moraju da budu inace ce penalties biti katastrofa. ako pogledas dodatnih 4, tj Braun, Cancar, Watson, Zeke, oni su na oko 10. mnogo im je zgusnuto sve to. videcemo... ako Brown ostane, mogli bi da mu ponude sledece godine posten ugovor jer bi imali bird rights na njega, pa bi mogao da dobije nekih 60 za 4, ali on ove godine na marketu moze da dobije 60 za 4. 

 

videcemo sta ce da izmisle. window sa ovim timom je jos 2 godine, jer onda KCP izlazi iz ugovora a Jamal postaje supermax eligible 


Teško da će Jamal do supermaxa osim ako konačno ne upadne na allstar, mada računam da će od starta sezone sve karte baciti na to i da će ga i debeli pogurati koliko god može (valjda mu se računa učinak i naredne sezone za supermax eligibility).

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...