Jump to content
IGNORED

NBA 22/23


Amos

Recommended Posts

22 minutes ago, Joe D said:

izuzetno paklen raspored, imaju cirka tri pobede protiv ekipa iznad 50%

 

Najmanje su odigrali utakmica kod kuće u NBA ili su drugi najmanji

Link to comment

Ne sećam se da je Denver neku utakmicu dobio rutinski otkad je Jokić tamo, ono, da kontrolišu ceo meč, nema uspona i padova, odlazaka sa plus 10 na minus 10, indijanisanja pojedinaca...

 

I kad pobede 20 razlike, svašta se tu desilo prethodno.

Link to comment
7 minutes ago, Time Crisis said:

 

Najmanje su odigrali utakmica kod kuće u NBA ili su drugi najmanji

u realnosti, imaju 25. strength of schedule do sad, i 4. do kraja.

Link to comment

Bilo je rutinskih poebeda Denvera koliko hoces ali nije bilo pobednickih serija od preko 4,5 dobijenih utakmica. Sto dovoljno govori o kvalitetu ekipa i nekoj konstanti dobrih igara Denvera, otkako je Jokic tamo. Sve se to moze pripisati treneru, koji ne zna da vodi ekipu kada je Jokic na klupi.

Edited by Micko8
Link to comment
3 hours ago, Mil@n said:

 

Bio bi stalno agresivan kada bi igrao jednom nedeljno a ne svako drugo veče. 


Mislim da ljudi ne kontaju koji je to zapravo napor i koliko je teško i fizički a i psihički biti 100% motivisan svo vreme u tempu od utakmice svaki drugi dan. Tj mislim da je nemoguće. A kada prođe tih 82, čeka te najbitniji deo sezone, za koji se zapravo cele sezone spremaš.

 

Pri tom, ima tim koji mora da razigra, da Marej i Porter pronađu samopouzdanje, zna Jokara šta radi. Neće biti MVP ponovo, jedino je bitno da dočeka Play Off zdrav, a statistiku će sigurno da diže kako se sezona bude bližila kraju.

 

Bukvalno ni za koga nije dobro da se on raspada svako veče, zida svaki napad, i šutira po 30, 40 puta, to je jednostavno glupost.

 Igraju i ostale NBA super zvezde svako vece pa ih umor ne sprecava da trpaju. Jokic ove sezone ne igra agresivno u napadu kao u prethodne dve, Pola utakmica ove sezone je odigrao tako sto je odbijao da uzima suteve, iz otvorenih pozicija cak i kada je sam na polaganju. Nema to veze ni sa kakvim umorom. On to cesto radi svake sezone otkako je u NBA ligi samo sto je prethodne dve sezone u kojima je proglasen za MVP-ija lige, bio dosta konstantniji. Kao sto je neko rekao iznad on bi od sale mogao da belezi 30 poena na mecu i to veoma efikasnih ali nema taj trpacki mentalitet.

Edited by Micko8
Link to comment

čekaj, je l realno da prikenjava bilo ko bilo šta, a naročito da se šteka i da ga mrzi, čoveku koji u dosadašnjem delu sezone u proseku ima skoro tripe-double sa 24.6 poena, 10.3 skokova i 9.0 asistencija?! zaista? šta kao, da nije takav imao bi 40-15-15 pa smo mi i njegovi saigrači nešto uskraćeni? najmanji je problem te franšize.

 

pri tome ja nisam neki poseban fan somborskog džokeja, da se razumemo, pa da imam potrebu da ga branim.

  • +1 6
Link to comment
18 minutes ago, Micko8 said:

 ali nema taj trpacki mentalitet.

 

Tako je, nema trpački mentalitet, ima timski mentalitet i želi titulu. Rado će prepustiti nekome svojih 5-10 poena da bi nekoga razigrao za play off jer vrlo dobro zna da titulu sam neće uzeti. A kada dođe play off, trpaće koliko bude trebalo. Čovek iz godine u godinu osetno diže statistiku u play off-u. To što ne juri 30 ppg je još samo jedan od njegovih kvalieta, to znači da ne juri statistiku i da je timski igrač.

 

To su toliko očigledne stvari da se osećam stupidno što moram uopšte da ih crtam

 

 

Link to comment
10 minutes ago, Svarog said:

čekaj, je l realno da prikenjava bilo ko bilo šta, a naročito da se šteka i da ga mrzi, čoveku koji u dosadašnjem delu sezone u proseku ima skoro tripe-double sa 24.6 poena, 10.3 skokova i 9.0 asistencija?! zaista? šta kao, da nije takav imao bi 40-15-15 pa smo mi i njegovi saigrači nešto uskraćeni? najmanji je problem te franšize.

 

pri tome ja nisam neki poseban fan somborskog džokeja, da se razumemo, pa da imam potrebu da ga branim.

 

Propustio si Mickov opus ovde, tek ako prebaci 30 poena Micko konstatuje da je konacno zadovoljan (ali moze to i bolje).

 

Jokic igra nadrealnu sezonu, 62% iz igre nije sutirao ni Barkley u najboljim danima.

Link to comment
20 hours ago, Peter Fan said:

 

nisam imao pametnija posla ::

Boston Celtics 8 igraca, 2 u top 20, ista 2 u top 50
Golden State Warriors 5, 3 u top 50
Phoenix Suns 5, 3 u top 50
Atlanta Hawks 5, 2 u top 50
Milwaukee Bucks 4, 3 u top 30, 4 u top 50
Cleveland Cavaliers 4, svi u top 50
Philadelphia 76ers 4, 2 u top 25
Los Angeles Clippers 4, 2 u top 30
Denver Nuggets 4, 2 u top 50
Toronto Raptors 4, 2 u top 50
New Orleans Pelicans 4, 2 u top 50
Miami Heat 4, 2 u top 50
Chicago Bulls 4, 1 u top 50
Utah Jazz 4, 1 u top 50
Minnesota Timberwolves 3, svi u top 50
Memphis Grizzlies 3, 2 u top 50, 1 u top 10
Dallas Mavericks 3, 1 u top 50 ali je zato u top 4
Portland Trail Blazers 3, 2 u top 50
Sacramento Kings 3, 2 u top 50
Indiana Pacers 3, 1 u top 50
Washington Wizards 3, 1 u top 50
Orlando Magic 3, 0 u top 50
Los Angeles Lakers 2 ali oba u top 10
San Antonio Spurs 2
Brooklyn Nets 2
Detroit Pistons 2
New York Knicks 2
Oklahoma City Thunder 1, al je u top 12
Charlotte Hornets 1
Houston Rockets 1

  • Hvala 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...