Jump to content
IGNORED

NBA 22/23


Amos

Recommended Posts

Ovo što kaže kolega.

Naravno da nije igrao preko kurca u tom smislu, nego apropo tih trolovanja "što ne šutira više" (da ne kažem što ne uzima više šuteva, mrzim tu formulaciju nakalemljenu iz engleskog), jednostavno mu je većina šuteva bila posljedica izrađenih akcija, da se vidjelo šta je ideja, sad napamet ne znam procente ali tipa da je sem onih iz sirenu možda promašio 1-2 šuta od onih koje je bilo očekivano da da, sve ostalo je ulazilo vrlo glatko. Naravno da će da asistira kad vidi mismeč, on živi za to, to mu je kontam draže nego da pojede gomboc. Ovo je bilo definicija dominacije bez ikakvog silovanja bilo kog elementa košarkaške igre, bukvalno školski odigrana partija od strane svih, jedino je Džamal imao par onih svojih ludovanja ali dosta toga je i ušlo, tipa kad je krenuo na ulaz, zaustavio se i pogodio iz okreta i par onih zajebanih poludistanci.

 

Što se tiče njegove priče, jeste ga neprijatno gledati u smislu da vidiš da ne voli kameru niti kontakt oči u oči i da mu engleski dosta zavisi od tih naučenih fraza, ali sve što je rekao je rekao baš kako treba, ništa pogrešno, ništa viška, ne lupa gluposti. Ne očekuje niko analizu na nivou Drejmonda ili Lebrona, ali iz njegovih riječi koje valja čupati kliještima se vidi koliko on prati igru i pamti sve na dubokom nivou, samo ga mrzi da priča o tome.  Ali jeste neprijatno na neki čudan način.

  • +1 6
Link to comment
1 hour ago, Zli Gli said:

Batler nije imao preko 50% iz igre jos od treceg meca protiv Niksa, znaci 9 meceva u nizu. Bas bas lose. 

nekako bas od kada je sjebao clanak... covek igra na jednoj nozi, ali i kao takav, dobio je Celticse

 

Miami je mnogo zajeban tim. pojedinacnog kvaliteta nemaju, ali igraju tako da ti se useru u ritam svaki put kad pomislis sace da krene... ako pogodis dva suta u nizu, mozes biti siguran da ce Heat naredna dva napada da igra 20+ sekundi i da ce izmedju da postave zonu. takodje, trce ko pomahnitali. transition points su mission impossible protiv njih. 

 

ali na kraju dana sve se svodi na kvalitet i matchups. Miami ne moze da igra single cover, to se videlo na pocetku. Jokic se izvuce, Gordon ih siluje pod kosem. ako krenu da udvajaju Debelog, Gordon radi screen za shootera, i sledi ti otvoreni sut KCP/BB/MPJ. ako probaju da switchuju, pnr Jokic/Murray ih unakazi. tako da im ostaje ta 2-3 zona gde ce da skupljaju i nadaju se da Nuggetsi nece pogadjati spolja i da ce uspeti da isceprkaju par lopti... i to je to. a pitanje je koliko je i to dovoljno jer su Nuggetsi sutirali ispod 30% za 3, Murray i MPJ kombinovano 4/18 i opet su Nuggetsi dobili.

 

na drugoj strani, moze Miami da prica, hej, da smo pogadjali kao protiv Bostona, dobili bi mec. 33% za 3 je jako malo i Miami bolje sutira generalno... ummmm, da. bolje protiv Milwaukeeja, i posebno protiv Bostona kojeg su sahranili sutem za 3... ono gde nisu dobro sutirali je protiv NY, a Nuggetsi rade jednu stvar kao i Knicksi. igraju sa mnogo kontakta i forsiraju mnogo trcanja... kada sve to radis, noge postaju teske -> promasujes suteve. uz to, Nuggetsi i kada ispadnu iz rotacije, ne staju vec idu na close out. 

 

videcemo kako ce biti do kraja, ali prva tekma je skroz prema ocekivanju. Nuggetsi su jednostavno talentovaniji i veci/snazniji, i uz sve to, ne boje se kontakta. stavise, vole da igraju tako. Gordon, Jokic, Murray, Bruce Brown, svi su kontakt igraci. a ni MPJ i KCP nisu bas mekani.

 

ps. odbrana MPJ-a :hail:

  • +1 4
Link to comment

Na sve ovo što je rekao freakns, Denver je napravio 8 faulova za celu utakmicu, od toga 3 u napadu. Kuzmanović bi se onesvestio od činjenice da praktično nisu izašli iz bonusa celu utakmicu. Dakle, imaju prostora da igraju jos agresivnije, sa više kontakta u odbrani.

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

A jel ima Majami prostora da sutira bolje za 3? Ceo mec su bili na oko 25% i onda digli kad je bilo kasno, to se ne racuna. Kod Nagetsa obrnuto, oni su krenuli dobro i sjebali kasnije, kad su imali razliku. 

 

Strus je od 9 pokusaja za 3 prvih 6 bio sam kao duh, posle sam prestao da pratim ali ne bi mi cudilo da ima 100% ucinak, majstorcina. 

  • +1 1
Link to comment

da, ovo se bas lepo videlo u prenosu

 

 malo mi i glupo pisati hvalospeve o jokicu kad svi koji gledaju vide, a i jos vise zbog idiotskog narativa u nasim medijima, pa i drustvenim mrezama

ali, opet, ovo sto on radi je jebno nestvarno

 

ne znam da li je postojao nesebicniji igrac na tom nivou

ako se stvari budu razvijale po denver kako oni zele, mene ne bi ni malo iznenadilo da za 2/3 sezone on bude neki 15/15/15 igrac, a da marej i mpj budu glavni egzekutori sa 25+p

  • +1 2
Link to comment
8 hours ago, napadaj said:

 

Nije krindž, ali toliko puta počinje rečenice rečima: "To be honest", da je nepodnošljiv. Tako je Vidara govorio "Da kažem" svojevremeno, pa ni njega nisam mogao da slušam.


ako cemo biti sasvim iskreni (to be honest :) ) Nikola ni srpski ne prica bolje.

tako da… sta je tu je.

  • +1 3
Link to comment
10 minutes ago, pbg12345 said:

mene ne bi ni malo iznenadilo da za 2/3 sezone on bude neki 15/15/15 igrac, a da marej i mpj budu glavni egzekutori sa 25+p

mislim da je ovo i bio neki idejni koncept, kada su skapirali gde je plafon za MPJ-a...i vec bi se desilo jos i ove sezone da Jamal i MPJ nisu imali produzeno uhodavanje i povratak u kondiciju/formu

Link to comment

Vec sledece sezone cemo videti to u regularnoj sezoni, pomeranje na tu stranu.

 

Sto se tice utakmice juce, nakon drugog gledanja: Miami je bio uzasan i nisu znali sta da rade sa sobom. Denver je bio odlican u prvom, u drugom su igrali koliko je trebalo. U principu nismo nista saznali, Miami ce fakat biti bolji u drugoj. Serija jos nije pocela.

Link to comment
46 minutes ago, pbg12345 said:

a i jos vise zbog idiotskog narativa u nasim medijima, pa i drustvenim mrezama


Radikal, ali najbolji?

Link to comment
9 hours ago, napadaj said:

 

Nije krindž, ali toliko puta počinje rečenice rečima: "To be honest", da je nepodnošljiv. Tako je Vidara govorio "Da kažem" svojevremeno, pa ni njega nisam mogao da slušam.

 

Pa kad su mu zabranili da govori "No homo"

Link to comment
7 minutes ago, Mos said:


Radikal, ali najbolji?

:D

ma ono, nas nikola jebe matere crncima, srbin objasnva amerikancima gde im je mesto iako ga svi mrze jer nase gore list

pokraden za mvp, pokraden na utakmici, "bice pokraden"

kretenske statistike, niko nije jace prdnuo od nasega nidze jos od...

 

nesto sam sigurno i zaboravio :) 

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...