Jump to content
IGNORED

NBA 22/23


Amos

Recommended Posts

A kako je tacno procitan i sta je drugacije mogao da uradi? Izuzev one akcije sto su igrali na strani na -3 (kad je Jokic izgubio loptu, pa bilo podbacivanje), za koju stvarno ne znam kakva je ideja bila, ne vidim njegovu gresku veceras. I generalno, od pocetka plejofa, radi sasvim dobar posao. Redovno sece seriju protivnika u pravom trenutku, iz tajmauta se izlazi sa dobrim akcijama i resenjima i skoro uvek krati razlika ili prosiruje prednost.
Sto se tice klupe, da nece Reggie Jackson ili Bryant da naprave neku razliku? DAJ, Nnaji, Ish Smith? Otprilike jedino sto moze da uradi je da proba sa Cancarom ili malim Watsonom umesto uncle Jeffa. Sto bi bio bas veliki rizik, jer klinac jedva da je vidjao parketa cak i u regularnom delu. Ako uopste bude promena, to je jedina koju vidim kao mogucu. Radi sa onim sto ima, i za sada to deluje dosta dobro. Ako je ranije bilo opravdanih razloga za kritike, sada ih zaista ne vidim.
Ne treba zaboraviti koliko su ovi Sunsi dobra ekipa i da su vazili za verovatno #1 favorita pre pocetka playoffa. Pored ova 2 killera imaju jos par odlicnih individualaca i ipak nesto duzu (upotrebljivu) klupu od Nuggetsa.

Denverova 2 najveca problema u ovoj seriji (uz sudjenje na prethodne 2) ima u svojim redovima. Oba imaju max ugovore.
Izuzev prvog meca, obojica malo sta donose. Pre svega u trenucima kad treba da iskorace i preuzmu odgovornost.
MPJ je cak bio dobar na proslom mecu, ali je zato sve ponistio u 2. poluvremenu ovog, a o onom pokusaju za 3 iz tranzicije bolje da ne pricam. :isuse:
Murray kad bi covek pogledao box score sa ovog meca, rekao bi pa nije to uopste losa partija. U stvarnosti, dobio je dosta asistencija i otvorenog prostora za lagane poene u 2/2, inace je bio jedno vreme na 13 poena iz 15 FG, uz ponovo dosta davljenja lopte bez ideje. Istini za volju, ne kao u 3. mecu, koji je verovatno sam prodao. I u drugoj su obojica bili uzasni, sreca pa se KCP pojavio, da pomogne Jokeru da prelomi taj mec.

Steta sto se ne ide sa barem jednim brejkom iz pustinje, jer mislim da su zasluzili da uzmu 1. Ali i ovako verujem da dobijaju obe kuci, ako bude potrebno.
Veliki problemi su sto je doprinos klupe maltene nepostojec nakon prve. Brown se jos malo drzi, ali oduzeli su mu tranziciju, a to je njegov bread and butter. Kao i ostalih, da se ne lazemo. Sem nekog cuta na Jokicev pas ili ofanzivnog skoka, nema sta vise da se ocekuje od njih u pozicionom napadu. KD se prilagodio Gordonu konacno i to je jos jedan plus za Phoenix.
Kako god, dovoljno je samo da se 1 od dvojca pojavi i nece tu biti problema. Cak i pored prebrutalnog Bookera, ne masi covek jbt. bolesni procenti.

Na Jokica nema potrebe trositi reci. Najbolji igrac lige, mislim da je to sada sasvim jasno.

Edited by Where is Jessica Hyde
  • +1 3
Link to comment

Malone je tačno onakav kakav je i ostatak tima. Čist prosek i mediokritet, koji zna da bljesne tu i tamo. Karijeru ima isključivo zahvaljujući 1 Nikoli Jokiću. Prilagodiće se on i naći svog Shemeta sa klupe, samo kao i uvek, utakmicu prekasno. Ako će zbog nečega valjati ovaj plejof to je da mu se priredi ispraćaj. 

  • +1 5
Link to comment

Kako Šemet stalno ostaje sam na šutu i koliko je potrebno da se odbrana adaptira kad mu krene?

 

Mi smo imali u prošloj tekmi situaciju da KD maši sve sa distance, pa to nije bilo dovoljno. Bilo je samo pitanje trenutka kad će to da prestane - i evo, prestalo je. Tim kao tim sporo reaguje na situaciju, a Malone najsporije.

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, goofs said:

Priča se o suspenziji Jokića na 1 utakmicu jer je ušao u publiku po loptu. Pozivaju se na 2007. i duel Suns-Spurs


To pominju jedino Suns fanovi po Twitteru. E da i Lakers/Lebron, posto je njima to mojo, da vode rasprave, ne da navijaju za svoje.
Od igraca, video sam jedino da je Beverley napisao da liga treba da stiti igrace, a ne obrnuto. I naravno cela Inside the NBA ekipa se slaze da nema govore o tome, cak ni da tehnicku nije trebao da dobije.

Najbolji je komentar Bogut ostavio

Ako zaista zele da na ovakav nacin rese seriju, onda neka im.
Mislim da je ova dobrana gurka koju su im sudije pruzile u ova 2 utakmice i vise nego dovoljna pomoc.

  • +1 5
Link to comment

Bilo bi nategnuto tumacenje pravila koliko se meni cini. Pise ukoliko igrac "namerno udje na tribine osim kao nastavak/deo igre" (pretpostavljam da je izuzetak tu za situacije kad igrac zavrsi u publici jer trci za loptom.

 

1) Upitno je da li je usao na tribinu, jer je samo stajao pored prvog reda sedista i hteo da izvede loptu

2) navijaci Sunsa nisu hteli da vrate loptu

 

NBA zna sta hoce ili nece, pa zavisi od njih kako ce tumaciti situaciju, mozda ga i suspenduju. Ali morali bi da kazne i Sunse, posebno jer to radi novi vlasnik. Publika ne sme da ometa igru, bolje da mu sad postave granice nego kasnije.

 

edit: Lebronu su u Indiani rekli nesto ruzno i onda je bukvalno uzeo sudiju za ruku, odvukao ga do tamo i rekao koga da izbace. Bilo bi jako da je i Jokic to uradio i da su izbacili vlasnika LOL

Edited by Venom
Link to comment

Ako ih kazne obojicu i Jokićeva kazna bude suspenzija onda su kaznili samo Denver. Mislim da će biti samo neko novčano lupanje po novčaniku. 

  • +1 1
Link to comment

Ne znam kako ovo moze da se tumaci kao "usao u publiku". Nije usao ni u prvi/courtside red. Nakon ovog Ishbia mu izbija loptu i ustaje da se gura s Jokicem. Jokic ne ide ni korak dalje od ovoga. Bio bi totalni BS ako ga suspenduju.

 

Screenshot2023-05-08at11_12_10.thumb.png.1d3101229db52b79084b0d76f2eb186b.png

  • +1 3
Link to comment

lepo je jokic tu rekao, liga treba da zastiti igraca i ne treba da dozvoli publici da igra utakmicu

 

i maybe I'm wrong, we will see. they can do whatever, they don.t care :whistle:

 

 

 

Edited by cedo
  • +1 1
Link to comment

Pa procitan je u  smislu toga da nije promenio odbranu, gde prima trojke na isti nacin iz napada u napad. Prestani da udvajas igrace kada vidis da ne ide,bolje da primis dva poena nego tri svaki napad. Takodje ne poverenje u klupu, ne dobijas nista od KCP i Brown-a vec dve utakmice. Pa pokusaj minut dva sa Jacksonom, ubaci Najija umesto raspalog Green-a, pokusaj cak i sa Peytonom. Pogotovo u utakmicama gde jos vodis u seriji. Nema leba od Denvera, nalupace ih ovi u sledecoj utakmici kao budale.

Edited by Micko8
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Venom said:

Ne znam kako ovo moze da se tumaci kao "usao u publiku". Nije usao ni u prvi/courtside red. Nakon ovog Ishbia mu izbija loptu i ustaje da se gura s Jokicem. Jokic ne ide ni korak dalje od ovoga. Bio bi totalni BS ako ga suspenduju.

 

Screenshot2023-05-08at11_12_10.thumb.png.1d3101229db52b79084b0d76f2eb186b.png


Valjda igrač ne sme da odstupi više od 2m van aut linije. Nategnuto je sve jako, no siguran sam da će da lete saopštenjatm

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...