Jump to content
IGNORED

NBA 22/23


Amos

Recommended Posts

Ne znam sta je od ovog odrzivo, ali Denver je pokazao da ima potentan napad. Ne smeju vise tek tako ostavljati samog AG, niti bilo koga drugog. 

 

Jokic ce biti bolji, jos jedna partija sa sjajnim agregatnim brojkama ali nije to ni blizu njegovog standarda. Opet previse promasaja, TO a premalo asistencija.

Link to comment

los matchup :fantom:

gledao sam samo kraj druge i dobar deo trece, lomili su ih tempom, pretpostavljam da su to radili celu utakmicu, jer to i jeste ono sto treba da rade protiv ovakvog finiksa

jokic ocekiano mnogo vise blizu kosa i vise ofanzivnih skokova

sad je jako bitno da dobiju drugu

 

Link to comment

Razlika u pogodjenim trojkama, skokovima i izgubljenim loptama je ono sto je prelomilo.

Ne znam da li Nuggets mogu konstantno ovako da prangijaju, ali ako budu drzali pod kontrolom skok i izgubljene lopte, bice to ok.

Sunsi na papiru izgledaju odlicno, ali na terenu mi deluju kao da ne znaju sta da rade sami sa sobom. Ne samo jutros vec i protiv LAC su tako delovali. Dobili su seriju na kvalitet pojedinaca gde je Buker igrao kao sumanut.
Jutros su pred kraj 3/4 imali vise TO nego AST.
Ima verovatno i do toga da je KD tokom regularnog dela sezone odigrao samo jednocifren br meceva s ekipom.. i to s pauzom od 3-4 nedelje.. odigrao je 3 utakmice, pa je dugo pauzirao, pa je zatim izasao na parket 5 puta.
Ovo u plejofu mu je najduza serija meceva bez pauze.
Tako da bi valjalo da ih pociste s terena pre no sto se uigraju.

Edited by Have_Fun
Link to comment

Za vecerasnji mec koji svi cekamo, kontam da mala prednost ide Kingsima.
Em se GSW nisu proslavili kao gosti ove sezone, em je atmosfera u Sakramentu totalno ludilo i bustovace samopouzdanje ekipe.

E sad, GSW ima vise iskustva u ovakvim situacijama i mislim da ih jedino Klej moze izvuci za prolaz dalje.
Igra ond solidno ovu seriju, drzi te neke brojke od 20-25 poena (na stranu ona jedna tekma), ali jos uvek nismo videli Kleja kad poludi i zatrpa protivnika s 20 poena u cetvrtini.
A obicno se takav Klej pojavi negde tokom plejofa.

Sto dovodi do zakljucka da ce Kingsi verovatno pobediti, osim ako ne izgube :D 

  • +1 1
Link to comment

Ja koliko sam video, i Klej a pogotovo Kari se solidno raspadaju, ni jedan ni drugi ne mogu da urade apsolutno nista osim suta iza bloka ili nesto isforsirano preko ruke, nista prodori, nista Karijevi cuveni flouteri. Ok, oni su napravili karijere od tih takvih nerezonskih suteva jer su ubadali ali sad to ne ulazi i deluju prilicno nemocno. Totalna misterija za veceras, ako ih krene ili ako podivlja neki Pul ili Vigins umesto njih mogu proci ali ipak mislim da ce Kingsi dobiti na domaci teren i lozenje i to bi otprilike bio kraj ove ere Voriorsa, cemu se i nadam jer su smorili vise. 

Link to comment
24 minutes ago, Zli Gli said:

Ja koliko sam video, i Klej a pogotovo Kari se solidno raspadaju, ni jedan ni drugi ne mogu da urade apsolutno nista osim suta iza bloka ili nesto isforsirano preko ruke, nista prodori, nista Karijevi cuveni flouteri. Ok, oni su napravili karijere od tih takvih nerezonskih suteva jer su ubadali ali sad to ne ulazi i deluju prilicno nemocno. Totalna misterija za veceras, ako ih krene ili ako podivlja neki Pul ili Vigins umesto njih mogu proci ali ipak mislim da ce Kingsi dobiti na domaci teren i lozenje i to bi otprilike bio kraj ove ere Voriorsa, cemu se i nadam jer su smorili vise. 


"solidno raspadaju" je bas prejak izraz ako mene pitas :D
Govorimo o igracima koji u ovoj sezoni postizu 30 odnosno 22 poena po mecu :D Jebiga ako je to "solidan raspad".

E sad, cela ekipa GSW-a igra za stepenik losije, hemija deluje naruseno (mozda zbog onoga s Greenom i Poolom a mozda postoji i jos nesto) pa na oko tako deluju i Curry i Klay.
Ne treba zaboraviti ni cinjenicu da nisu u cvetu mladosti, pa je i normalno da nisu na vrhuncu karijere.

Curry je usao u 35. godinu i opet ima brojeve 30pts 6ast 6sk uz 43% za 3 i 50% iz igra. I ne bih se bas slozio da ne radi nista osim suta iza bloka bez prodora. Curry bas ume da se zabije u reket, primi kontakt i poentira. Ako mu pogledas muskulaturu ove i prethodne sezone ili 2, primetices da nije zgoljavko koji se pojavio pre 10godina, vec da ima tu mase da izdrzi kontakte.
Klay koji ima 33.  je propustio 2 sezone, vratio se prosle i bio tas na vagi koji je preokrenuo sezonu GSW-a i pomogao u sampionskom pohodu.
Njemu je ova sezona poenterski, ako se ne varam 3. najbolja u karijeri, gde ima preko 40% za 3.

To nije bas raspad. Ali nije ni ples koji su imali pre ~5god gde su bili i mladji i s boljim sastavom.
+ su nas razmazili da od njih ocekujemo svaki put po 35+ poena uz 7+ trojki po mecu.

Ipak, ono sto meni bar fali od Kleja je da napuni neku ekipu u plejofu. Imao je ove sezone punjenje Hjustona (2x), Oklahome i Atlante sa 40 i 50+ poena (ne bas preterano defanzivno sjajne ekipe, slazem se), sa dvocifrenim brojem trojki, ali ga u plejofu jos nema na takvom nivou (ono sto pruza ipak tesko da su lose partije).

Link to comment

Mislio sam konkretno na ovu seriju, gledao sam par manje vise celih meceva i daleko su od nekadasnjih zveri obojica, zato sam napisao solidan raspad

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...