Jump to content
IGNORED

NBA 22/23


Amos

Recommended Posts

Nagetsi u 5. Jokić igra sa nekim čudnim zavojem oko zgloba na šuterskoj ruci i verovatno pod ko zna kakvim blokadama i lekovima. Plus ga tuku kao vola. Da li zbog jake odbrane, povrede ili svega zajedno, ne deluje kao da je u top formi.
 
Prijatno me je iznenadila ova kombinovana petorka sa gordonom na petici koja igra kada odmara Jokic. Čini mi se da bar srce tima ima jako dobre medjusobne odnose i da tu nema nekih internih sukoba. Aron Gordon igra užasno bitne minute.
 
Minesotu vuče na svojim leđima Ant ali nema on 40 poena u rukama u svakoj utakmici. Jokić može pristojno braniti KATa i Gobera. U ove dve utakmice se nisu nešto nadavali koševa preko njega. Sa druge strane on je odigrao ono što se od njega očekivalo osim ovih par minuta raspada jutros. Iako se to nešto ne vidi na statistici mislim da je prvu odigrao mnogo bolje.
 
sudije su mi i dalje veliki zbun. kontam da je ok u regularnom delu sezone napraviti neku glupost ali ovde užasno greše.
Jokarina odbrana u 3. četvrtini druge utakmice nije za kritiku nego za šamar. Zato je i Edvards napadao reket kao da igra 1 na 1. I Gobera je ostavljao samog, ne da bi neko ispadanje kompenzovao, nego je prosto zevao odsutan i bez ideje gde se ovaj nalazi.
Prevelika je to potrošnja za jednog igrača, koliko je samo kontri povukao. Bilo bi super ako bude imao prilike da odmori.
Al trenerčina će da ga gura u garbage.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka


  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, napadaj said:

PHX jedva protiv Klipersa bez dvojice najboljih igrača. Da je Bouns pogodio onu trojku, svašta bi bilo.

nista nisu mogli da odbrane celo poluvreme dok nisu uveli onu petrorku gde je mann sa 196 najvisi njihov na terenu

to je sa presingom na pola i pritiskom na loptu dosta dobro sljakalo, oekivano jebao ih je skok u tom periodu

igrali su bas timski i odgovorno, sto nisam ocekivao posebno sa bonesom i wesom u petorci

 

nije finiks ni izbliza toliki favorit na zapadu kao sto se predstavlja

  • +1 2
Link to comment

Nikola Jokić treću sezonu u nizu dominira NBA ligom, a prestižni "Ringer" ističe ono što Srbina razdvaja od drugih superstarova.

 

"Umesto toga, Denver otključava sve njegove veštine – a u tom procesu i svih ostalih igrača – pomerajući Jokića sa raznovrsnih pozicija koji primoravaju odbranu da u hodu odgovara na neprijatne situacije. U velikoj meri zahvaljujući ovim akcijama – oblikovanim i usavršenim u poslednjih nekoliko godina – Nagetsi su možda na putu da osvoje prvu titulu u istoriji franšize", smatra kolumnista "Ringera.

Jokić je bez premca kada su u pitanju centri koji koriste kretanje van lopte – bez obzira na poziciju najefikasniji je igrač u ligi u tom segmentu.

Jokić je ove sezone imao 9,5 "skrinova" po utakmici, što je skoro duplo više od sledećeg najvišeg proseka bilo kog centra.

"Mislim da on um igrača sa svih pet pozicija", kaže pomoćni trener Nagetsa Dejvid Adelman, "Ne radi se samo o osećaju 'U redu, oni me skriniraju. Ja sam u uglu.’ Kada uhvati loptu, već zna kako se odbrana okreće. A kada imate takav osećaj – koji je u osnovi kao osećaj Ol-star plejmejkera, ali ste centar od 7 stopa – to je neverovatno. I mislim da je zato bio tako uspešan i da ga možemo koristiti ovako jedinstveno, jer nikada nije postojao neko kao on".

 

+

 

 

 

Edited by cedo
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...