Jump to content
IGNORED

NBA 22/23


Amos

Recommended Posts

Kako se blamiras covece:isuse: To nema veze sa nacinom igre , Embiid nema Jokicev pregled igre da bi u proseku belezio vise od 4 asistencije po mecu. Jokic je jedan od najboljih dodavaca u istoriji kosarke , ne samo najbolji dodavac na poziciji na kojoj igra. On moze da doda loptu  saigracu iz svake pozicije i svake situacije na terenu, uz to on uopste ne gusi loptu, covek ima sasvim nizak procenat koriscenja, nije kod njega lopta non stop, on brzo trazi resenja na terenu . Jokic  bi dobro funkcionisao i sa igracima koji su cisti  plejmejkeri , onda bi se njegova igra uglavnom koncentrisala na punjenje kao sto je Embiidov-a. A Jokic ima kompletan napadacki arsenal za to , post up igru,  igru licem prema kosu itd. Plus ima najbolje ruke od svih visokih igraca u ligi. Ja bi licno voleo da u ekipi igra sa igracem poput Chris Paul-a, onda bi  u napadu gledali po mom misljenju mnogo zanimljivijeg i agresivnijeg Jokica. Ovako sa ovim tupanima u Denveru mora da igra to sto igra godinama.

Edited by Micko8
Link to comment

Micko, opusti se covece, ovo je internet forum. 

 

Nije bolji za 10-4 odnos, i ne da ga mrzi da se cima nego se covek mnogo vise zalece ka kosu od Jokica, konkretniji je. Ima jako dobar pregled igre i povratni pas kad se usidri, opusteno bi imao 7-8 asistencija u proseku da hoce ali i manje poena, logicno. Kao sto bi i Jokic imao manje asistencija da napada prosek od 30+ poena.

 

Uostalom, na jako slican nacin i skupljaju asistencije, samo Jokic vise dodaje a ovaj vise sutira.

 

https://www.nba.com/stats/events?CFID=&CFPARAMS=&ContextMeasure=AST&GameID=0022201103&PlayerID=203954&Season=2022-23&SeasonType=Regular Season&TeamID=&flag=1&sct=plot&section=game

 

https://www.nba.com/stats/events?CFID=&CFPARAMS=&ContextMeasure=AST&GameID=0022201087&PlayerID=203954&Season=2022-23&SeasonType=Regular Season&TeamID=&flag=1&sct=plot&section=gamehttps://www.nba.com/stats/events?CFID=&CFPARAMS=&ContextMeasure=AST&GameID=0022201087&PlayerID=203954&Season=2022-23&SeasonType=Regular Season&TeamID=&flag=1&sct=plot&section=game

 

Na stranu sto od ovih 15 asistencija jedno 5 ne treba da se racunaju ali isto je i kod Jokica, trecina su asistencije samo po NBA pravilima i nigde vise. 

  • -1 1
Link to comment

Embiid ne moze u istu recenicu ni Sabonisom juniorom kada su u pitanju dodavanja, Embiid je sasvim prosecan asistent. Nista posebno u kreativnosti , ono najosnovnije sto se moze sa igracem na poziciji pet. Niko od kosarkaskih analiticara ne  smatra Embiid-a odlicnim dodavacem.

Edited by Micko8
Link to comment

Ali zato ppp forum smatra da bi Jokic mogao da zabija 40 poena u proseku da hoce a pritom bi zadrzao 10 asistencija ili povecao na 20 kad bi krs saigraci pogadjali jedno 80% suteva nakon njegovih dodavanja. Realna prica skroz, nema sta. 

  • -1 1
Link to comment

Ovde je to napisano mali milion puta, nema sta da misli ili ne misli. Pa prvi micko je drobio o tome kako nije agresivan, ne uzima dovoljno suteva, blabla. Posle meca s Finiksom gde su dobili na produzetak a on imao 40ak poena sam stekao utisak da je mogao duplo vise da je hteo, s obzirom sta se pisalo. Mozda bi uzimao vise suteva da misli da moze da ih resi uspesno? Ne, a?

 

Napravili ste od coveka bozanstvo, savrsenstvo, a on od uspeha u karijeri ima 2 individualne titule, dok timski ima jedno finale konferencije gde su realno trebali ispasti u startu ali ih je Marejevo ludilo vodilo do laganog duvanja na kraju, plus reprezentativno jedno veliko nista osim ako mu ne pripisujete najvece zasluge za ono srebro kad je imao jedno 5 poena u proseku. Mislim, da je neki rodjeni pobednik, fajter, ustao bi sa klupe i rekao Pesicu da ga ubaci pre onog raspada ali jednostavno decko nema to u sebi, dobar je za ovaj revijalni deo NBA i to je to. Lepo mu da uzima lovu i timari konje, valjda. 

Edited by Zli Gli
  • -1 1
Link to comment

Niko ovde Jokica ne dozivljava kao neko bozanstvo nego kao jednog od najboljih igraca u NBA ligi u poslednje 4,5 sezone. Evo ja tvrdim da bi mogao da belezi 30+ poena po mecu kada bi bio agresivniji tj. uzimao dvadesetak suteva po mecu i to veoma efikasnih 30+ poena.  Jokic je u toj seriji sa Jutom belezio 29 poena i zatvorio je sam sedmu utakmicu te serije, jel ti stvarno mislis da bi Denver prosao Jutu bez Jokicevog ucinka:rolleyes: Sto se tice srebra na Olimpijskim igrama u Brazilu, on je itekako dao veoma zapazen doprinos. Bio je MVP kvalifikacionog turnira, u eliminacionim utakmicama veoma dobar, protiv Australije zatvorio njihove visoke igrace, kontrolisao skok i igrao dobro odbranu, hrvate dokrajcio slobodnim bacanjima , sa amerima u grupi odigrao nezaboravan mec.  A ova kritika sto sam sebe nije ubacivao u igru na mecu sa Italijom je pogotovo smesna.

Edited by Micko8
Link to comment
2 hours ago, Mos said:

Ma sve ok, ali da nije bolji asistent od Embida nego ovog mrzi da se cima. Saberi se, generacijo. :D 

jace je ovo da prevodi loptu preko terena i carini je :D

 

Embiid usage rate 37%, Jokic usage rate 26.3%

 

a zamisli kaki bi mu usage rate tek bio da carini loptu ko Jokic?

 

mislim da su Zlom zatvorili teretanu pa krizira. nema drugog objasnjenja za ove bisere :D

 

btw, glede MVP. naravno da Jokicu znaci MVP i da vrlo dobro zna da ima sanse da ga osvoji. i vrlo dobro zna da su mu najveci konkurenti Embiid i Giannis. ali ce on na tekmi protiv Embiida i Giannisa da igra kako on misli da je najkorisnije za tim, nece da ga vadi i premerava sa Embiidom, niti ce da ide okolo i gostuje kod Draymonda u podcastu samo da bi boostovo svoje sanse.

Link to comment
2 hours ago, Кристофер Лумумбо said:

ovako zamisljam pakao, da me zatvore u celiju i da mi pustaju podcast nuggets srbija 24/7.


Debeli ćoravi je poseban deo pakla

Link to comment

Stvar sa Jokicem je da je 41.pik koji debelo overacivuje i sto je sve postigao svojim stilom i nacinom igre i pogledom na kosarku i svet generalno. Plus zestok rad.

 

Covek dosao u NBA da trenira i eventualno nekad odigra koji minut, kao neki Zagorac i Jaramaz sto su otisli.

 

Cesto se pise kao da je bio projektovani superstar i prvi pik i sad ga njegova nonsalantnost koci.

 

Njegov flegma stil, smirenost i neoptereceost su ga i doveli tu gde jeste.

 

Jokic je pre nekih 5,6 godina rekao da hoce za dobrobit tima da ulazi sa klupe i Meloun mu je to i ucinio. Nije se kurcio i bio u fazonu, znas ti ko sam ja, ja sam, bre, bolji od Nurka, imam ja da startujem, a on na klupu da ide. Dobio bi pedalu sa takvim stavom. Poceo da ulazi sa klupe, pokazao da je bolji, Jusufa trejdovali i ostalo je istorija.

 

Slicno je i sa onim zagradjivacem Spomenika braniocima Beograda i otimacem zemlje na Kalemegdanu.

 

Obojica furaju svoje i bas to ih je dovelo tu gde jesu, najveci su nasi sportisti ikada, ali mi bolje znamo sta i kako trebaju.

 

Svi Jokicevi nacini ponasanja i razmisljanja donose da ima neverovatnu smirenost koja ga vodi do konstantnosti kakvu niko u ligi nema i to ce mu i doneti minimum tri MVP titule.

 

Ovi sto zapinju pa beze pa su povredjeni pa su nervno prsli... MVP titulu videti nece.

 

To je sto se tice regularne sezone jer je sad, jelte, regularna sezona i dodeljuje se MVP priznanje za taj deo sezone.

 

Kada dodje plejof, komentarisace se i pricati o plejofu.

Edited by Hele
  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

To sto je pao toliko nisko na Draft-u je veliki  propust  NBA ekipa. Jos se na svetskom juniorskom prvenstvu videlo da se radi o odlicnom prospektu. Na primer odlicno je parirao americkim visokim igracima  na utakmicama sa njima. A Misko je onomad  izjavljivao da su ciljali da ga neko pokupi u drugoj rundi Drafta, valjda su imali dugorocan plan za njega.  

Edited by Micko8
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...