Jump to content
IGNORED

NBA 22/23


Amos

Recommended Posts

8 minutes ago, Mil@n said:

MVP zaslužuje, i ima nekoliko utakmica do kraja. Samo idiot bi se "povukao" na klupu u toj situaciji i propustio priliku da ostane upisan u istoriji igre i lige sa imenima sa kojima bi bio upisan ako bude 3x mvp za redom. 

Zasluzuje taman toliko koliko i Embid i Janis. Nije situacija kao prethodne 2 sezone gde je bio ubedljivi favorit.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, 1n54jd3r said:

Zasluzuje taman toliko koliko i Embid i Janis. Nije situacija kao prethodne 2 sezone gde je bio ubedljivi favorit.

 

Mojih 5c je da zaslužuje više od obojice, ali je svakako mala razlika.

 

Čovek pravi prosečan trip dabl kao centar, to je jednostavno van pameti, tim mu je prvi na zapadu, i kada bi zamenili njega i Embida, da li bi bilo isto? Naravno da ne. To je glavna razlika između njih dvojice. Nenormalna efikasnost i procenti, čak je i 3 digao na 40ish, šutira duplo manje penala od Embida.

 

Al gusto je, svaka čast i Embidari, ubica je. Pre bi dao njemu nego Janisu.

Link to comment
36 minutes ago, cedo said:

 

a da podelis malo td sa brojem sezona, sombor dablova sa istim te broj td sa brojem sombor dablova

dodatno pogledas neku jokicevu utakmicu i uporedis to sa onim sto se moze naci na netu o westbrukovoj igri za statistiku ili da sacekamo iste klipove o jokicu

siguran sam da neces imati dilemu

 

u redu je brt. imao si poust u fazonu kako mali perica tumači statse, ja ti skrenuo pažnju da to ne ide tako i to je to, idemo dalje.

Link to comment
5 minutes ago, omiljeni said:

 

u redu je brt. imao si poust u fazonu kako mali perica tumači statse, ja ti skrenuo pažnju da to ne ide tako i to je to, idemo dalje.

 

u pravu si

taj inicijalni post je trebao da bude dopunjen i ovim ostalima koji su sledili nakon skretanja paznje

time bi i onima koji prate sport samo kroz statistiku bilo jasno da sombor dabl jeste ultimativni dokaz da jokic ne juri statistiku

my bad ... kad me mrzi da budem opsiran i detaljan a pri tom mislim da oni koji pisu ustvari i gledaju utakmice

Link to comment
18 minutes ago, Mil@n said:

 

Mojih 5c je da zaslužuje više od obojice, ali je svakako mala razlika.

 

Čovek pravi prosečan trip dabl kao centar, to je jednostavno van pameti, tim mu je prvi na zapadu, i kada bi zamenili njega i Embida, da li bi bilo isto? Naravno da ne. To je glavna razlika između njih dvojice. Nenormalna efikasnost i procenti, čak je i 3 digao na 40ish, šutira duplo manje penala od Embida.

 

Al gusto je, svaka čast i Embidari, ubica je. Pre bi dao njemu nego Janisu.


Plus je prvi na zapadu bez ijednog all-star saigraca.

 

Njega zapravo najvise jebe sto je dvostruki uzastopni osvajac, pa dolazi malo do zamora materijala, plus se javljaju raznorazni sa nekim svojim narativima gde kobajagi objasnjavaju zasto ne treba da bude MVP, a u stvari skupljaju sebi publicitet poene.

Da ima 0 nagrada do sada ovo bi bio cist zicer.

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, goofs said:


Plus je prvi na zapadu bez ijednog all-star saigraca.

 

Njega zapravo najvise jebe sto je dvostruki uzastopni osvajac, pa dolazi malo do zamora materijala, plus se javljaju raznorazni sa nekim svojim narativima gde kobajagi objasnjavaju zasto ne treba da bude MVP, a u stvari skupljaju sebi publicitet poene.

Da ima 0 nagrada do sada ovo bi bio cist zicer.


Ove sezone je oridjidji MVP. Prvi na zapadu + stats. Meni ono prošle godine bilo meh i generalno mi je meh dati nekome ko je četvrti ili šesti zato što igra sa olupinama. Tu su jedino u pravu ovi kritičari, to je bilo pomeranje stativa jer su i druga dvojica bili tu negde a u boljim ekipama.

  • +1 3
Link to comment

Jedno je da mu smeta dok mu skandiraju kad se skoncentriše da šutne FT, a drugo je da ga smara espn MVP narativ. Doduše, ni za prvo baš nije najjasnije da slabije šutira kad mu se skandira.

Tako da stvarno ne vidim nijedan opipljiv argument da će mvp titula na negativan način uticati na plejof doprinos, a ni na šanse da Denver nešto uradi. Taj ili/ili izbor zapravo uopšte ne postoji niti je postojao ikada kroz istoriju. Bar ja ne znam da za nekog igrača važi da ga je Mvp titula regularnog dela sputavala u plejofu. Naprotiv, igrali su uglavnom samo bolje, uključujući i Jokića.

Uostalom, prilično mu je labilna priča kako ga MVP ne interesuje, a sa druge strane priznaje da oblači odela da bi privukao sponzore i zaradio više.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

Link to comment
26 minutes ago, cedo said:

 

u pravu si

taj inicijalni post je trebao da bude dopunjen i ovim ostalima koji su sledili nakon skretanja paznje

time bi i onima koji prate sport samo kroz statistiku bilo jasno da sombor dabl jeste ultimativni dokaz da jokic ne juri statistiku

my bad ... kad me mrzi da budem opsiran i detaljan a pri tom mislim da oni koji pisu ustvari i gledaju utakmice

 

now we're talkin. još par dopuna i amandmana i ima da zvučiš kao oni likovi što gledaju tekmu na telki ali ustvari ne vide parket i igrače, nego su im pred očima one zelene nule i jedinice kao u matrixu. imaš ti to u sebi, samo te mrzi da budeš opširan. :D

 

kako se zove ako ima 8 asista ili skokova. Kljajićevo double?

sa 7 asista/skokova neka bude Sivac double. jel to beše imao protiv Italije, ali ga je zaboravilo na klupi i nije mu dozvolilo da nastavi badženje do Kljajićeva ili čak i Sombora.

Link to comment

Jokic nije cak ni mnogo bolji asistent od Embida nego prosto igraju skroz drugacije, on se lozi na prevodjenje lopte iz odbrane i na cekanje asistencije na 4-5-6 metara od kosa kad se neko oslobodi od sutera saigraca dok Embid mnogo vise napada kos ali gledao sam i njega mnogo puta, jako dobro asistira kad hoce. Uostalom, nesto slicno je i izjavio nedavno ali je naglasio da nema potrebe da glumi pleja kad ima u ekipi prvog asistenta lige. Opet, ovo za Jokica je donekle i razumljivo ove sezone jer mu glavni saigraci sutiraju preko 40% u proseku za trojku, plus Gordon i Brus Braun ulecu kao nezdravi jako do kosa pa i treba to da koriste dok funkcionise, dakle u ovim tralala ligaskim mecevima. 

 

Ovo oko MVP nagrade, normalno da treba da stisne sad kad je vec napeto a i te asistencije isto za td prosek jer mozda vise ne bude imao ovakvu sansu nikad. Naravno, u plejofu ce Denver izduvati rutinski u prvoj ili drugoj rundi jer ni Jokic ni bilo ko iz te ekipe nema ni sampionski pobednicki mentalitet a ni iskustvo igranja bitnih napetih meceva, sto u NBA sto u Fiba takmicenjima. 

  • Haha 1
  • -1 1
Link to comment

Znaci moze vas 10 da izjavi Jokic bi imao 30/40 poena u proseku da hoce, valjda jer je toliko predominantan dok ovaj siluje i ima 33+ poena jer ga caste bacanjima, a Embid ne bi mogao da vise asistencija da prevodi loptu i carini je u napadu maksimalno? Bravo decaci, bravo legende.

 

Steta sto ste vec pripremili scenario za ispadanje u kom on ne moze biti kriv jer je Bog basketa nego sve ostali odroni oko njega, bilo bi ozbiljnog cupanja kose ovde. Bumo videli vrlo uskoro da plejof nije tolika sprdnja. 

  • -1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...