Jump to content
IGNORED

NBA 22/23


Amos

Recommended Posts

Kawhi je mnogo sporiji nego sto je bio. nije vise defanzivna zver koja je bio. nije ni blizu onog sto je bio u Torontu i prvoj sezoni Clippersa. taj run u bubble je bio njihova najveca sansa, jer da su dobili Nuggetse verovatno bi dobili i Lakersa, jer su oni pravljeni kao protivteza tim Lakersima. Kawhi moze da pokriva ADa dokle god ovaj ne forsira igru u reketu(a znamo da je AD umislio da je novi Steph u napadu i ne ulazi mu se previse u reket) a George da pokriva LeBrona. i zato su im Lakersi redovna musterija. 

 

na papiru oni izgledaju bas onako... potencijalno. bas kako Perica zamislja positionless basketball. i onda ti dodje Debeli i tebi Zubac mora da igra 38 minuta jer ce ovaj bukvalno pojesti svakog drugog, jer ti fazoni sa Covingtonom na laznoj 5, pogledajte playoff pre dve godine i kako je Portland prosao kad je Nurkic morao izaci napolje. isto sa Morrisom na laznoj 5. tacno im Batum najbolja opcija posle Zubca. ali dobro, to je samo Debeli i samo Nuggetsi... pa onda pogledas sta im Luka napravio, jer niko sem Georga ne moze da ga pokriva, jer Kawhi vise nema noge za to. pa shvatis da sva ta pojacanja kurcu ne vrede, jer kad je stani pani, tebi Wall, Kennard i Powel moraju da sede na klupi jer je Mann jedini koji pored Georga moze da igra pristojnu odbranu spolja... itd, itd...

 

verujem da se mane Warriorsa vise, ali da nisi video mane "samo da svi budu zdravi pa cete videti svog boga" Clippersa, e to vec ne razumem. njima je polufinale zapada max makar svi bili na svom maximumu u playoffu

Link to comment

Neznam, ja sam ga gledao protiv Lejkersa pre par dana i meni je isto Kavai izgledao dobro/ubedljivo. U prvim minutama je davao koseve kako god je htio i igrao simultanku. 

Link to comment
8 hours ago, Joe D said:

ma, nista njega nije sprecavalo ni da se odluci da igra za madagaskar ako hoce. samo, postoji to neko ubedjenje kod nasih ljudi da ce to sto igrac ima neko srpsko poreklo da prevagne da igra za nas, zanemarujuci sve ostale cinioce. pa ces tako neretko da procitas da se odlucio zbog mame, ili da ga nasi nisu dovoljno ubedjivali, ili sta god. a on covek nastupa za svoju zemlju, kao sto ljudi inace rade. imamo taj glupi obicaj da svojatamo sve sto moze da se dovede u neku posrednu vezu sa nama.

 

Ma naravno. Sledeci u tom novinarskom i narodnom senzacionalizmu je Bajcetic (izvinjenje svima za mali fudbalski offtopic ai je relevantno). Mali je rodjen u Spaniji, igra za njihove mladje selekcije, vise se dozivljava Spancem, absolutno nikad nigdje nije izjavio da dozivljava Srbiju kao svoju, niti da mu je igranje za Srbiju cak i sekundarna opcija... Ali eto srpski novinarski puk lozi narod na osnovu mlakih i pristojnih izjava njegovog oca koji ne zeli nikome da se zamjeri ( izjave su ma, mlad je, jos ima vremena da odluci) i stavlja to u stampu kao ozbiljnu ili bar 50/50 mogucnost da Bajcetic zaigra za Srbiju. Bilo bi super da on sam to osjeca i da zaigra za Srbiju, ali to se nece se dogoditi i treba postovati njegove odluke. To me podseca na dijalog iz filma Glup i gluplji gdje Jim Carrey pita djevojku koje su sanse da zavrse zajedno, ona odgovori jedan u milion, i on na to ispali : "So you're saying there's a chance"! :laugh: Eto to smo mi u srzi :D 

Link to comment

Ovo je zanimljiv podatak. od 2010-te ukupno 79 igraca je trejdovano u Lebronovim timovima, i to je samo igraci, bez trejdovnih pikova. To je vise trejdovanih igraca nego sto je  dio timova napravio od postojanja. 
 

Link to comment
7 hours ago, kralj said:

Ne znam kad si ga poslednji put gledao. Smršao je poprilično i kida u poslednjih mesec dana. O Kavaiju.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka


 

i u tom periodu su klipersi na oko 50%

i to su od jacih utakmica dva puta dobili dalas, a izgubili sve ostalo nagetsi x2, fila x2, boston...

 

u idealnoj situaciji, da su svima svi zdravi i u pristojnoj formi, klipersi su 4,5 tim zapada

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...