Jump to content
IGNORED

NBA 22/23


Amos

Recommended Posts

13 hours ago, luks said:

 

S obzirom da je Dončić senior rođen u Sloveniji nikad mi nije bilo jasno zašto se bilo ko, bilo kada ložio da je ikada postojala mogućnost da Luka zaigra za Srbiju.

Ako cemo bas cepati, nije da nije bilo nikakve baze za takav neki scenario, bar na papiru. Sasa Doncic je valjda je rodjen u Jugoslaviji od roditelja Kosovskih Srba i izjasnjavao/izjasnjava se kao Srbin. Da je Luka sam to htio nije da bi bilo prepreke da zaigra za Srbiju. S druge strane Luki to absolutno nikad nije bilo u razmatranju, i niko normalan to nije uzimao kao ozbiljnu mogucnost osim kvazi-novinara koji su to raspirivali za tirazu i da o necemu pisu...   

 

Imas i drugaciji slucaj Tristana Vukcevica, kome otac isto nije rodjen u Srbiji, majka nije Srpkinja, i on sam je rodjen u Italiji a odrastao u Grckoj. On je odlucio da mu samo igranje za Srbiju dolazi u obzir jer se tako osjeca. Treba pustiti djecu da igraju tu gdje se osjecaju da pripadaju, postivati njihove odluke i pustiti ih na miru. 

  • +1 5
Link to comment

ma, nista njega nije sprecavalo ni da se odluci da igra za madagaskar ako hoce. samo, postoji to neko ubedjenje kod nasih ljudi da ce to sto igrac ima neko srpsko poreklo da prevagne da igra za nas, zanemarujuci sve ostale cinioce. pa ces tako neretko da procitas da se odlucio zbog mame, ili da ga nasi nisu dovoljno ubedjivali, ili sta god. a on covek nastupa za svoju zemlju, kao sto ljudi inace rade. imamo taj glupi obicaj da svojatamo sve sto moze da se dovede u neku posrednu vezu sa nama.

Link to comment
24 minutes ago, Joe D said:

imamo taj glupi obicaj da svojatamo sve sto moze da se dovede u neku posrednu vezu sa nama.

 

Da je Luka npr. Čančar ili neko sličan, ne bi nikom ni palo na pamet da ga svojata :D

Link to comment
14 hours ago, freakns said:

Clippersi su najbolji moguci matchup za Nuggetse. Nuggetsima su najgori matchup GSW i Phoenix jer obe ekipe mogu da vrte pnr do iznemoglosti. CP3 se oblizuje kada vidi Debelog a o Draymondovima screenovima moze slobodno dobar deseterac da se izrecituje(covek efektivno u napadu napravi screen na 3 igraca dok optrci celi teren jer boze sacuvaj da mu se svira pomeranje u bloku)...

ali sve to na stranu, ako hoces titulu, moras svakog dobiti. jedino cega se plasim su Lakersi u prvoj rundi. ne zato sto ce da ih dobiju, vec ce fizicki da ih pretuku i osakate za ostatak playoffa.

 

Protiv Memfisa je kod pretposlednjeg šuta Kleja izašao iz jednog bloka da dupetom napravi drugi...komentator krivi Bruksa (valjda) što nije bolje prodao kontakt jer bi ga kobajagi onda sigurno svirali. Uz to slučajni laktovi u facu posle skoka u odbrani i krljanje Moranta. U plejofu će da biju bez problema.

Link to comment
Clippersi su najbolji moguci matchup za Nuggetse. Nuggetsima su najgori matchup GSW i Phoenix jer obe ekipe mogu da vrte pnr do iznemoglosti. CP3 se oblizuje kada vidi Debelog a o Draymondovima screenovima moze slobodno dobar deseterac da se izrecituje(covek efektivno u napadu napravi screen na 3 igraca dok optrci celi teren jer boze sacuvaj da mu se svira pomeranje u bloku)...
ali sve to na stranu, ako hoces titulu, moras svakog dobiti. jedino cega se plasim su Lakersi u prvoj rundi. ne zato sto ce da ih dobiju, vec ce fizicki da ih pretuku i osakate za ostatak playoffa.
Nisam govorio strogo iz perspektive Denvera, ali dobro.

GSW nema da ponudi ništa što bi trebalo da plaši. Bili su jadni i dok je Stef igrao MVP sezonu prva dva meseca. Malo je dosadan taj narativ o GSW spavaču koji će da se povampiri u plejofu. Loši su, i to bez nekih misterioznih razloga, nego su im iz aviona vidljivi nedostaci. Denvera su očistili prošle godine, ali niti bi ih očistili bez one klupe koju više nemaju, niti bi očistili ovaj Denver. Mislim, verovatno ćemo biti te sreće da nalete na Sakramento, ali ni tu neće biti značajni favoriti.

Klipersi igraju neki odvratni regular season prepun menadžmenta, al njihov upside je neupitan. Za mene su možda čak i favoriti na zapadu.


Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

Link to comment

Narativ je možda dosadan ali GSW je realna opasnost, naročito u kombinaciji sa NBA željom da Stef i Klej odu dalje od prve runde i sretnu Dončića ili Moranta recimo. 

Link to comment

GS je u primetnom opadanju, kome su oni opasnost ne znam cemu velikom moze da se nada. Ali svakako vise argumenata imaju od mitskih Klipersa. Vise verujem da ce Sunsi da se povampire, nego da ce oni da naprave nesto.

Link to comment

Ma ima tu znakova pitanja oko Klipersa koliko hoćeš, ali njihov upside mi deluje ubedljivo najveći. Kavai poslednjih mesec dana igra košarku kakvu nije još od Kanade.

 

Nego, jel samo ja ne mogu da izvalim na koju foru Dilon Bruks igra za ekipu koja nije Hjuston ili Šarlot? Apsurd koji daje apsolutni smisao i misterijama poput biranja Sema Bouvija i Beglija Trećeg kao drugog pika.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...