Jump to content
IGNORED

Duolingo


bigvlada

Recommended Posts

4 hours ago, Venom said:

Kad sam malo učio italijanski bila je rečenica "tvoja patka je moja večera" (La tua anatra è la mia cena - doduše verovatno sam pogrešio ovaj akcenat na e). Očigledno deluje da zapamtiš makar to.

 

Na italijanskom je kod mene bilo baš morbidnih, tipa:

 

IMG_20241006_014909.thumb.jpg.1954b8c0009595399d0cb4b06cf1b1c8.jpg

 

:blink:

  • Haha 5
Link to comment

Sad se setih da sam jednom pocela da ucim grcki. Od sargarepe i avokada nije moglo da se zivi, u svakoj recenici su bili.

  • Haha 2
Link to comment

Praudli 1252 dana španskog :happy:

Odavno se svelo na to da dnevno odradim jednu vežbu za par minuta, ali kao kontinuitet je važan, ne umem da odustanem :unsure:

Nemam pojma, realno :happy:

 

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment

1296 dana. Pre pola godine uzeo da se podsetim (ponovo naučim)  osnova nemačkog. Razlike u kvalitetu kurseva su ponekad drastične na Duolingu. Nemački, kao jedan od "bitnih" jezika, ima dosta dobro koncipiran sadržaj.
"Pro tip" za one koje završe celo stablo: krenite da radite i "reverse tree", npr. ako učite italijanski sa polazištem u engleskom, krenite da učite engleski kao govornik italijanskog.

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, Stela said:

Sad se setih da sam jednom pocela da ucim grcki. Od sargarepe i avokada nije moglo da se zivi, u svakoj recenici su bili.

 

kod nemačkog je to nepogrešivo - krompir :D

  • Haha 3
Link to comment
3 hours ago, dunja said:

 

kod nemačkog je to nepogrešivo - krompir :D

Kartoffeln, Hund i Frau Merkel, prate me kao vjerna sjena :)

  • Haha 2
Link to comment

bogami ja šta god sam započela, izginuh od jabuka

12 hours ago, Lena said:

Praudli 1252 dana španskog :happy:

Odavno se svelo na to da dnevno odradim jednu vežbu za par minuta, ali kao kontinuitet je važan, ne umem da odustanem :unsure:

Nemam pojma, realno :happy:

 

nemoguće da ti se za 1252 dana ništa nije zalepilo

probaj da poslušaš ovu ženu, ja je sve razumem čak i kad ne znam reči :lol: govori kao da se obaraća nagluvim osobama, nekako sugestivno :lol:

 

 

  • +1 1
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment
3 minutes ago, slepa živana said:

bogami ja šta god sam započela, izginuh od jabuka

nemoguće da ti se za 1252 dana ništa nije zalepilo

probaj da poslušaš ovu ženu, ja je sve razumem čak i kad ne znam reči :lol: govori kao da se obaraća nagluvim osobama, nekako sugestivno :lol:

 

 

 

Aaaa, manzanas :lolol:

U prvim lekcijama te izbombarduju jabukama, hlebom i vodom, posle prešli na druženje krava, ovaca, pataka, ne zna čovek gde bi izgovorio one ludosti, a da ga ne gledaju čudno, Bilo i nekih dejtova kad su ispromašivali restoran i još svašta.

Preterujem, naravno da se zalepilo, razumem ih bez problema. Druga je stvar kad treba nešto sama da sastavim, ali izguram i to. Samo je to meni i dalje daleko od nekog stvarnog poznavanja jezika.

Sad ću i ovu tvoju da slušam. Gracias :wub:

 

Sad sam se setila tvoje priče o upisivanju kursa španskog i polaganju testa kad su ti rekli pa lako je kad učiš :lolol:

  • Haha 4
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...